V současnosti nejkvalitnější fotbalový celek Jindřichohradecka, jenž uplynulou sezonu zakončil na pátém místě tabulky, během letní přestávky částečně obměnil kádr a zaznamenal i rozšíření realizačního týmu. Jeho ambice i proto zůstávají poměrně vysoké.

„Naším cílem je hrát opět na špici tabulky a po podzimu bychom chtěli skončit nejhůře do pátého místa. Ale myslíme spíše výš. Podle toho se budou odvíjet další plány pro druhou polovinu sezony,“ prohlásil prezident třeboňského fotbalového klubu Lubomír Skála.

Trenérské trio

Ke stávající trenérské dvojici Miroslav Wolf – Jan Marek angažovalo vedení oddílu zkušeného kouče Jiřího Orlíčka. Bývalý ligový hráč českobudějovického Dynama naposledy trénoval Rudolfov v I. A třídě, kde skončil tři kola před koncem soutěže.

„Smyslem Orlíčkova příchodu na post asistenta je zejména zkvalitnění servisu směrem k hráčům. Mužstvo by tím mělo získat i nový impuls,“ podotkl Skála.

K pohybu došlo také v hráčském kádru. Do Písku, který od Chebu odkoupil třetí ligu, přestoupil Michal Brozman, do rakouského Rohrbachu pak zamířil Tomáš Kupka a Petr Hejl posílí defenzivu jindřichohradeckého Slovanu v I. A třídě. Brankář Jan Lála bude hostovat v Chýnově.

Ždimera a mladíci

Zřejmě nejkvalitnější posilou Jiskry je obránce či defenzivní záložník Zdeněk Ždimera, jehož Třeboň získala na přestup ze slovenských druholigových Turčianských Teplic.

„Měl by být jednou z vůdčích osobností a plnohodnotně nahradit Brozmana,“ připustil jeden z trenérů Jiskry Jan Marek.

Další posily tvoří především mladíci, které Třeboňští získali na hostování. Jedná se o záložníka Pavla Svobodu z třetiligové rezervy Dynama, dalšího halva Tomáše Maxu z Chlumu a obránce Václava Ludvíka, jenž je odchovancem sousedních Břilic a na jaře oblékal dres Novosedel v I. A třídě. Roli gólmanské dvojky pak bude vykonávat Jakub Dejčmar. Odchovanec lišovské kopané naposledy působil v ligovém dorostu českobudějovického Dynama.

„V uzavřeném kádru nyní máme dva brankáře a sedmnáct hráčů do pole. Poměrně širokým složením chceme předejít situaci, do níž jsme se dostali na jaře, kdy nám chyběli zranění a distancovaní hráči,“ vysvětlil Marek.

Dobrá generálka

Přestože přípravné období týmu z lázeňského města výsledkově příliš nevyšlo, generálka se fotbalistům povedla. Na posledním turnaji před víkendovým startem divize Jiskra ve Veselí nad Lužnicí s přehledem porazila účastníky krajského přeboru Čížovou (4:0) i Dražice (4:1).

„Turnajem jsme uzavřeli přípravné období, od pondělka jsme přešli na tradiční předzápasový rytmus. Zlepšila se hlavně obranná fáze mužstva a pomalu se krystalizuje i základní sestava pro zahájení mistrovské sezony,“ uvedl Marek.

Mezi hlavní opory ambiciózního celku by měli patřit především oba útočníci Hačka a Sedláček, ostřílení záložníci Vohák se Ždimerou a v defenzivě budou trenéři spoléhat na výkony Malého, Procházky či Pintéra. Svou šanci ukázat své kvality určitě dostanou i mladíci.

Kádr Třeboně
Brankáři: Tomáš Skála, Jakub Dejčmar
Obránci: Pavel Bezemek, Jan Tůma, Zdeněk Malý, Ondřej Procházka, Václav Ludvík, Tomáš Sláma, Petr Wolf
Záložníci: Luigi Dedaj, Zdeněk Ždimera, Evžen Vohák, Jan Pintér, Pavel Svoboda, Jiří Houdek, Tomáš Maxa, Viktor Lavička
Útočníci: Tomáš Sedláček, Ondřej Hačka
Hlavní trenér: Miroslav Wolf
Asistenti: Jiří Orlíček, Jan Marek