Fotbalisté Centropenu herně nezklamali, během podzimu je však zradila koncovka. Na pováženou je především série šesti proher v řadě, kterou uťala až závěrečná domácí výhra nad druhým Olešníkem (3:0), jenž byla zároveň předehrávkou prvního jarního kola.

„Podzim byl jako na houpačce. Výsledky z přípravného období sice naznačovaly, že by to mohlo být dobré, ale těžký los nás na úvod sezony poslal do Olešníku a Malšic, odkud jsme odjeli s prázdnou,“ poznamenal vedoucí mužstva Dačic Petr Musil.

Poté se však tým zvedl a z pěti následujících utkání prohrál jediné, což jej katapultovalo do popředí tabulky.

„Dalším mezníkem se stalo derby na půdě jindřichohradeckého Slovanu. Přestože jsme byli dlouho lepším celkem, nakonec jsme prohráli a navíc přišli o zraněného Kněžínka, jenž s otřesem mozku putoval do nemocnice. Na hráčích se tento nezdar a okolnosti střetnutí zřejmě podepsaly víc, než bychom si sami byli ochotni připustit,“ míní.
Přestože herní projev dačických fotbalistů špatný rozhodně nebyl, vytratil se klid v koncovce a mužstvo šlo od porážky k porážce.

„K tomu bych ovšem rád podotkl, že přístup hráčů k přípravě i zápasům byl i v době, kdy jsme prohrávali, příkladný. Na každém z týmu bylo vidět velké odhodlání nepřízeň osudu zlomit. Nakonec se nám to povedlo až v závěrečném duelu s Olešníkem, ale jsme za to rádi. Mužstvo vítězství nad kvalitním protivníkem hodně povzbudilo a dalo nám aspoň trochu klidu do zimní přípravy,“ uvedl Musil.

S bodovým ziskem i postavením v soutěži sice nejsou v klubu příliš spokojeni, nicméně jedno pozitivum Dačičtí přece jen zaznamenali.
„Myslím, že se nám daří do týmu zabudovat naše odchovance z dorostu. Ať už to jsou Brandl, Kněžínek Jindra či mladý Mikšíček,“ zdůraznil s tím, že i to však může být důvodem posledních nevyrovnaných výkonů. „Ale v našich podmínkách jinou cestou jít nemůžeme.“

Zimní přípravu – a jistě pořádně náročnou – zahájí dačický celek pod vedením kouče Tomáše Krejči v polovině ledna. K tréninkům v tělocvičně postupně přibude i nabírání kondice.

„V jednání je navíc ještě krátké soustředění. Žádného zimního turnaje se ale nezúčastníme, absolvovat budeme pouze jednotlivé přípravné zápasy,“ reagoval vedoucí mužstva.

Dobrou zprávou pro všechny fanoušky dačické kopané je návrat útočníka Jaroslava Cecha z ročního hostování v 1. FC Jemnicko. Centropen si od něho slibuje především góly, neboť vyhlášený kanonýr odcházel s vizitkou nejlepšího střelce mužstva i I. A třídy.

„Doufáme, že to nezapomněl,“ směje se Musil.
Co se týče dalšího pohybu v hráčském kádru, velké změny se zřejmě očekávat nedají, i když určité kosmetické úpravy podle Musila po Novém roce patrně přijdou.