Tým od Vajgaru, který na jaře zatím prohrál jen na půdě vedoucího Benešova, je v tabulce na třinácté příčce a na první sestupovou pozici má k dobru už osm bodů. Nyní jej čeká třetí jihočeské derby v řadě, proti Českému Krumlovu i Milevsku svěřenci trenéra Marka Černocha uspěli, ale teď narazí na podstatně těžšího protivníka.

„Písek se momentálně pyšní zřejmě nejlepší formou ze všech a vzhledem k jeho ambicím i umístění na druhé příčce bude jednoznačným favoritem. Ale ani my se na jaře zatím nemáme zač stydět, přestože jsme v poslední době ani zdaleka nebyli kompletní," podotkl Marek Černoch.

Jeho tým totiž sužovaly především zdravotní trable, ale marodka se konečně začíná vyprazdňovat.

„Dlouhodobě mimo hru je pouze Lukáš Vacek, který si na jaře kvůli poraněným vazům v kotníku už zřejmě nezahraje. Do tréninku se však již zapojili David Frühauf s Markem Šenkýřem. Po odpykání dvouzápasového trestu za vyloučení se do sestavy vrátí i Tomáš Beránek, jenž do té doby hrál ve velké formě. Chybět však ještě bude další karetní hříšník Tomáš Šenkýř," informoval kouč.

Celek od Otavy příliš slabin nemá, takže pokud chtějí hradečtí fotbalisté uvažovat o případném bodovém zisku, musí hrát na hranicích svých možností.

„Jednoznačně se musíme vyvarovat jakýchkoliv školáckých individuálních chyb v podobě zbytečných ztrát míče. To soupeř takového kalibru dokáže nemilosrdně trestat. Vzhledem k tomu, že se však jedná o technické fotbalisty, mohl by na ně platit důraz. Jestli chceme pomýšlet na solidní výsledek, je zapotřebí vyhrávat osobní souboje," míní hradecký lodivod.

Ten je s výkony a výsledky svého mužstva ve druhé části sezony zatím velice spokojený. Hradci totiž v „jarní" tabulce patří se ziskem 11 bodů lichotivá třetí příčka.

„Stále máme některé nedostatky, které se snažíme postupně odstraňovat, ale zatím můžeme být spokojení. Chceme v těchto výkonech pokračovat a bavit hrou sebe i diváky, kteří na naše zápasy začínají chodit v mnohem hojnějším počtu," těší jej.

Na podzim hradecký nováček divize prohrál u Otavy 0:4. Jak si povede nyní?