LUKÁŠ HAVEL
Dvacetiletý Lukáš Havel v nedělním derby vstřelil po Benátově rohovém kopu parádní hlavičkou vedoucí gól Dynama na 1:0.

Jak jste tu svou hlavičku viděl?
Povedla se… Zásluhu na tom má Ivo Táborský, ten mi hodně pomohl. Řekl mi, že mi zablokuje hráče a já ať jdu na první tyč. Zafungovalo to dokonale. Od Benyho to byl navíc výborný balon a já už to pak měl snadné.

Šlo o nějaký nacvičený signál? Byli jste s Petrem Benátem dopředu domluveni?
To ne, vzniklo to na místě.

Tím vaším gólem jste vlastně celý zápas vedli, ale minutu před koncem vám Táborsko vyrovnalo. Hodně to mrzelo?
Mrzelo to strašně moc. Šli jsme do zápasu s tím, že ho chceme vyhrát. Už proto, že se nám to na jaře ještě nepovedlo. A přijít o vítězství v devětaosmdesáté minutě, to je hodně špatné.

To se tomu gólu nedalo zabránit?
Byl tam centr z pravé strany, nějak se to dostalo za mě, pak se míč odrazil na vápno a Presl to propálil.

Vy jste se hodně zlobili na rozhodčí, kteří vám neuznali dva góly. Z novinářských míst těžko posoudit, zda správně, jak jste to viděl vy?
K ofsajdu při Benyho gólu se vyjadřovat nemohu, ale ten druhý gól měl jednoznačně platit. Já byl od toho metr, možná ani ne a viděl jsem, že míč je jednoznačně za brankovou čarou. Nechápu, že to rozhodčí neviděli… Když k tomu připočtu jasnou penaltu na Benyho, co rozhodčí nepískl, tak není divu, že jsme tak naštvaní.

Ať jste hráli jak jste hráli, hlavně že jste neprohráli…
Jak jsem říkal, my hrozně moc chtěli vyhrát. A tu výhru jsme měli na dosah a je hrozná škoda, že jsme to vedení neudrželi.

Moc dlouho ale smutnit nemůžete, už ve čtvrtek hrajete doma s Vlašimí…
Máme to teď hezky nahuštěné, čtyři zápasy v jedenácti dnech… Navíc Vlašim hraje na jaře výborně, ale věřím, že ty tři body doma už konečně urveme.

ANTONÍN PRESL
České Budějovice – Minutu před koncem nedělního derby se Antonín Presl metr za vápnem opřel do míče rovnou ze vzduchu a tvrdou ranou vyrovnal na konečných 1:1.

Odpovídá dle vašeho soudu výsledek průběhu utkání?
Myslím, že jsme ve druhém poločase byli lepší, mohli jsme dát dva góly a zaslouženě jsme zápas zremizovali.

Co jste si v půli řekli, že jste se po přestávce tak zlepšili?
My trošku změnili rozestavení a hráli na dva útočníky. Vpředu jsme vyhrávali osobní souboje a dát gól jsme si zasloužili.

Jakou podle vás mělo derby úroveň?
Řekl bych, že je to vždycky hodně bojovný zápas. Myslím si ale, že tentokráte se hrál i dobrý fotbal. Pokaždé je to hodně namotivované a vyhecované, emoce tam byly i tentokráte.

Takže přece jen je derby pro vás trošku jiný zápas?
Pro nás možná ani tak ne, to spíš pro vedení. Pro nás hráče to až tak výjimečné není.

Nepočítali jste s tím, že by mohlo přijít více diváků?
Asi čekali, jenže před zápasem hodně pršelo, a to možná dost fanoušků odradilo. Ale je hezké, si zahrát na tak pěkném stadionu.

Nepodepsala se ta prška taky na úrovni zápasu?
Spíš to pomohlo. Na fotbal to bylo ideální počasí.

Bod jste zajistil vy vskutku pořádnou pumelicí. Kdy naposledy jste dal podobný gól?
Já už hodně dlouho ve druhé lize nedal žádný gól… Těší mě, že jsem vůbec do zápasu aspoň na tu poslední půlhodinu naskočil.