Druholigoví Jihočeši vezli z Edenu bod

České Budějovice – Fotbalisté Dynama v prvním utkání zimní Tipsportligy na umělce v pražském Edenu přišli o vítězství s Pardubicemi až tři minuty před koncem, v sobotu s Bohemians 1905 jim výhru prvoligoví klokani sebrali dokonce až pár vteřin před koncem utkání…

20.1.2014

Dorostenec Jan Hála v zápase Dynama s Bohemians (2:2) bojuje s Lukášem Budínským.Foto: Deník/ Michal Káva

Tentokrát Jihočechům navíc utekl nejen konec zápasu, ale i jeho začátek – než stačili svěřenci trenérů Vozábala a Urbana srovnat své řady, Pražané už po Lietavově gólu vedli 1:0! „Zápas jsme sice šíleně rozehráli a hned od první minutě jsme prohrávali, ale potom jsme zvedli hlavu, získali kontrolu ve středu pole a dokázali jsme ve druhém poločase skóre otočit," vyzdvihl po zápase přístup svých hráčů pro klubový web trenér Luboš Urban.

Slušnou příležitost srovnat měl v 18. minutě po Hanzlíkově centru Kalod, s jeho hlavičkou si ale Gábriš v domácí bráně dokázal poradit. O šest minut později pálil z hranice vápna Benát, mířil však těsně vedle.

Ve 35. min. se už fotbalisté Dynama dočkali, když Hanzlík střelou z úhlu Gábriše zaskočil  – 1:1.

Poté se dvakrát blýskl i Rodinger v brance Dynama, jenž vyrazil střele Lietavy a poté si poradil i s ranou Klavíka.

A v 57. minutě podruhé v zápase udeřili Jihočeši. Šťastným střelcem byl dorostenec Jiří Funda, v poslední minutě ale dokázala Bohemka vyrovnat na konečných 2:2. „My dohrávali s hodně mladou obranou, je to však příprava, kdybychom vyloženě o výsledek stáli, asi bychom nestřídali," krčil rameny sportovní manažer budějovického klubu Martin Vozábal.

Dle trenéra Luboše Urbana diváci viděli dobrý zápas. „Jak běžel čas, hrálo se hodně agresivně a přibývalo i osobních soubojů. Pro nás to byl ohromně těžký zápas a myslím, že jsme ho zvládli solidně," řekl.

Bod bral i trenér Bohemky Jozef Weber. „Hlavně s první půlí jsem byl spokojen, to byla v naší hře agresivita i kvalita přechodové fáze. Remíza je ale zasloužená. Budějovice po půli měly několik brejků a jednou jsme vykopávali balon z brankové čáry," řekl po zápase novinářům pražský kouč.

V posledním utkání Tipsport ligy v pražském Edenu se fotbalisté Dynama s prvoligovým Libercem střetnou už v úterý od 11.30 hod. „Mělo se hrát ve středu, zápas ale byl o den posunut," potvrdil Deníku jižní Čechy technický manažer Dynama Milan Čadek.

Dukla byla nad síly Táborska

V utkání o postup do semifinále zimní Tipsport ligy v pražském Edenu fotbalisté FC MAS Táborsko podlehli Dukle Praha 2:5.

Aktéry v úvodu vyděsil kolaps Petra Malého z Dukly, jehož odvezla sanitka s kolapsem do nemocnice. Podle sobotní zprávy ze sociální sítě Twitter byl stav hráče stabilizovaný.

První poločas se prodlužoval asi o patnáct minut. Pražané v něm stačili dát tři branky, za hosty se jednou individuálně prosadil Miljan Vukadinović. Na 4:2 snižoval defenzivní záložník Lukáš Turek, který vstřelil svůj první gól v dresu A týmu. Táborsko skončilo v tabulce své skupiny na druhém místě a nadcházející víkend ho bude čekat zápas o umístění.

Sobotní duel po jeho skončení hodnotil asistent trenéra Petr Frňka: „Před zápasem jsme absolvovali náročné tréninky podle našeho rozpisu. Například ve čtvrtek hráči naběhali devět kilometrů. Byli jsme v utkání ztuhlí, projevila se únava, kazili jsme banální věci, jednoduché přihrávky, odskakovali nám míče. Z našich chyb soupeř vstřelil první, třetí a vlastně i čtvrtou branku. Dukla hrála uvolněněji, svižněji. Ukázala nám spoustu našich nedostatků. I my jsme měli ve hře řadu dobrých momentů. Doufám, že až budeme v jiné fázi přípravy, tak se to ukáže a kvalita hry se zvýší. Musíme zapracovat na vzájemné spolupráci. Hrajeme hodně zpátky, musíme hrát více nahoru. Únava je teď enormní, tréninkovou zátěž v příštím týdnu více rozložíme."

Fakta z Edenu

DYNAMO – BOHEMIANS 2:2 (1:1)

Branky: 35. Hanzlík, 57. Funda – 1. Lietava, 90. Klavík. ŽK: Klesa – Cseh. Diváci: 300. Rozhodčí: Orel – Arnošt, Šulcová.

Dynamo: Rodinger – Hašek, Novák, Lengyel (63. Tomášek), Hanzlík (74. Wermke) – Klesa, Antunovič (46. Brunclík), Herzán (82. Poliaček), Benát (63. Dvořák), Hála (46. Funda) – Kalod (46. Chmelo).

Bohemians: Gabriš – Pauschek, Cseh, Šmíd, Kalina – Moravec, Krch, Budínský, Jindřišek, Orolín – Lietava, II. půle: Gabriš – Růžička, Cseh, Šmíd, Kolář – Jeremenko, Rada, Hora (65. Budínský), Jindřišek, Bartek – Klavík.

Pardubice – Liberec 2:0 (1:0), 5. Fusek, 63. Kim Te-won.

Pořadí sk. A: 1. Pardubice 4 (5:3), 2. Dynamo ČB 2 (5:5), 3. Bohemians 2 (4:4), 4. Liberec 1 (2:4).

DUKLA PRAHA – TÁBORSKO 5:2 (3:1)

Branky: 42. a 87. Kalouda, 23. Koval, 45+8. Pospěch, 53. Hlinka – 45+5. Vukadinovič, 54. Turek. Rozhodčí: Poživil – Hanousek, Krupa.

Dukla Praha: Rada – Engelmann (46. Romera), Vorel (46. Božič), Štetina (46.Jeřábek), Hanousek (46. Juroška) – Malý (20. Kalouda), Gedeon (46. Ouedraogo), Koval (46. Hlinka) – Berger (46. Manzia), Mareš (46. Černý) – Pospěch (46. Marek)

Táborsko: Toma – Sladký (46. Kotrba), Mráz (46. Cíferský), Hric (46. Štrbák), Vavřina (46. J. Rabiňák) – Šiml (46. Turek) – Presl (46. Džafić), Nešický (46. Javorek), Šimák (46. Kočí), Vukadinovič (46. Mariotti) – Musiol (46. Strnad).

Pořadí sk. B: 1. Dukla Praha 9 (13:4), 2. Táborsko 6 (6:6), 3. Žižkov 0 (3:6), 4. Slavia Praha 0 (0:6).

Debakl strakonické farmy

Strakonická farma Dynama prohrála v přípravném utkání na Složišti juniorce Jihlavy vysoko 0:5 (0:2).

Hnutí ANO na jihu Čech zvítězilo v 553 obcích

Jižní Čechy - Zajímavosti z voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky 2017 vybral Jan Honner z českobudějovické krajské správy Českého statistického úřadu.

Ve škole v Sokolské chtějí vylepšit družinu

Třeboň - Základní škola Sokolská získala dotaci na zaměstnance, další by mohla pomoci s vylepšením družiny.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.