K záchraně dvanáctých Hranic přispěl nejen jejich střelecký počin v souboji s béčkem Suchdola, ale hlavně fakt, že Kardašova Řečice udržela I. B třídu. Tam se k ní v příští sezoně připojí i Kunžak, o jehož prvenství v přeboru se rozhodlo už dříve. Opačným směrem míří z krajského fotbalu Novosedly, nováčky budou vítězové dvou skupin okresní soutěže Břilice a FK J. Hradec B.

KUNŽAK – STRMILOV 5:0 (3:0)
V místním derby domácí celek od počátku předváděl kvalitní fotbal a už v prvním poločase si vytvořil rozhodující náskok. Ani po změně stran převaha Kunžaku nepolevila a dalšími dvěma trefami pečetil zasloužené vítězství a zároveň odstartoval oslavy postupu do krajské I. B třídy, kam se po roce vrací.
Branky: Eichler 3 , F. Distel, Schmirler. Rozhodčí: Švec. ŽK: 1:0. Diváci: 100.

ST. HOBZÍ – JAROŠOV 5:1 (2:0)
Domácí fotbalisté neměli z pohledu záchrany ještě nic jistého, a podle toho také k utkání přistoupili. V úvodu jim sice nohy svazovala nervozita, takže Jarošov byl aktivnější, ale postupem času získávali převahu, kterou už během prvního dějství korunovali dvěma trefami. Po přestávce Staré Hobzí pokračovalo v náporu a zasloužené vítězství ještě vyšperkovalo, čímž si bez ohledu na další výsledky udrželo příslušnost v okresním přeboru.
Branky: F. Štibich 2, Andruch, Turoň, Lička – Leixner. Rozhodčí: Svítil. Bez karet. Diváci: 60.

HALÁMKY – Č. VELENICE 1:2 (1:1)
Hráči Halámek proti favoritovi odehráli rovnocennou partii, přesto jim nakonec zbyly jen oči pro pláč. Domácí sice poslal Trsek do vedení, ovšem jejich aktivitu zmrazil nešťastný vlastní gól Deckera. Kvalitní hra pokračovala i po změně stran, přičemž o osudu střetnutí, a tím i o sestupu domácího týmu, rozhodl deset minut před koncem z přímého kopu velenický Dvořák, jenž krásnou střelou vymetl šibenici.
Branky: Trsek – vlastní, F. Dvořák. Rozhodčí: Nikodým. ŽK: 3:2. Diváci: 20.

HRANICE – SUCHDOL B 7:2 (4:2)
Úvod vůbec nenasvědčoval tomu, že domácím jde o udržení v okresním přeboru, takže po 30 minutách vedl Suchdol 2:0. Pak však fotbalisté Hranic zařadili vyšší rychlostní stupeň a čtyřmi góly v rychlém sledu strhli vedení na svou stranu. Po přestávce převaha rozjetého domácího týmu gradovala a soupeř si nakonec odvezl na památku sedm gólů.
Branky: Vrbka 2, Hasík 2, Bednář, Macho, Vach – Durek, Kamiš. Rozhodčí: Chvála. Bez karet. Diváci: 20.

STRÁŽ – HORNÍ ŽĎÁR 1:1 (0:0)
V přímém souboji o osmou příčku stačila Hornímu Žďáru i remíza, kterou také nakonec uhrál. Po slabší první půli se po přestávce hrál přece jen kvalitnější fotbal, čemuž v hostujícím týmu přispěl především příchod Kosa se Skořepou, a druhý jmenovaný také otevřel skóre. Stráži se však nakonec povedlo aspoň srovnat.
Branky: 76. Starý – 58. Skořepa. Rozhodčí: Oleksa. ŽK: 1:2. Diváci: 40.

STUDENÁ – ČÍMĚŘ 6:3 (3:1)
Oba celky nastoupily bez řady hráčů ze základní sestavy, což méně vadilo Studené. Domácí byli celý zápas lepší a o jejich zaslouženém vítězství rozhodl především stoper a kapitán Adamovský, jenž tentokrát operoval na hrotu a hattrickem dal svým spoluhráčům zapomenout na střeleckou mizérii z předešlých duelů.
Branky: Adamovský 3, Lojka 2, Pospíšil – J. Novák 2, Pouzar. Rozhodčí: Přikryl. ŽK: 2:1. Diváci: 80.

Č. RUDOLEC – STAŇKOV nehráno (3:0 kontumačně)
Nejlepší tým jara zakončil sezonu rozpačitě. Na půdu sestupujícího Č. Rudolce totiž dorazil pouze s šesti hráči a vysvětlením, že další auto mělo po cestě poruchu. Sudí Havlík sice prodloužil i stanovenou čekací lhůtu, ale vzhledem k tomu, že hráči Staňkova nedorazili, utkání začít nemohlo. Zápas tak končí kontumační výhrou 3:0 pro domácí.


Pořadí nejlepších střelců OP:
27 – Jan Musil (Jarošov)
    Ondřej Schmirler (Kunžak)
23 – Libor Dvořák (Studená)
20 – Miroslav Studnička (Staňkov)
16 – Tomáš Láf (Číměř)
15 – Jan Eichler (Kunžak)
14 – Petr Kodada (Číměř)
    Zdeněk Musil (Jarošov)
13 – Michal Bureš (Horní Žďár)
    Radek Petrů (Jarošov)
12 – Milan Fiala (Č. Velenice)
11 – Jan Kos (Horní Žďár)
    Karel Mitas (Studená)
    David Rozporka (Kunžak)
10 – Filip Vilímek (Kunžak)
(údaje OFS J. Hradec)