Jihočeši se ale musí vyrovnat se svým kuriózně „rozházeným" programem: naposled doma hráli 21. srpna s Táborskem, pak měli volný víkend, jeli do Sokolova, opět měli volno a tuto sobotu hrají v Karviné. „Byť jsme kvalitně a hodně trénovali, bylo to nepříjemné a taky hodně dlouhé," kabonil se trenér František Cipro.

Daleko víc ho ale mrzela řada zranění. „V Sokolově si Machek vyšlápl likvidačně na Šimáka a obdivuji, že to Šimi vůbec dohrál. Pak však byl celé dva týdny mimo hru a poprvé trénoval až teď ve středu," sdělil Cipro a doplnil, že Linhart přijel z reprezentace se zraněnými zády a ještě hůř že na tom je Řezáč, jenž má něco s kolenem a začal trénovat též až ve středu. „Navíc v Karviné bude určitě chybět Kalod, jenž je mimo hru dlouhodobě," krčil trenér Cipro rameny. „Prostě bylo těch zranění dost a byly i dny, kdy jsme trénovali jen v deseti lidech," lomil rukama.

Hráče Dynama přitom čeká těžký zápas. „Karviná je jedním z favoritů soutěže a nijak se netají tím, že chce postoupit," podotkl Cipro, který viděl Karvinou minule ve Vlašimi. „Má dobré mužstvo, nedostává moc gólů, ale my chceme uspět, abychom si udrželi kontakt s čelem tabulky. Teď totiž sice máme těžký los a čekají nás tři těžká utkání, poté ale budeme mít relativně přijatelnější soupeře," poznamenal zkušený kouč.

Zatímco Karviná v šesti zápasech dostala jediný gól, Dynamo za poslední dvě utkání jich inkasovalo pět. „Měli jsme problémy v obraně také personálního rázu, nicméně snad se nám někteří marodi uzdraví," zadoufal Cipro, jenž by byl rád, kdyby si jeho tým udržel i po Karviné neporazitelnost.

Roman Wermke čeká hodně těžký zápas

V minulém zápase Dynama v Sokolově zastavil Romana Wermkeho před vápnem stoper Vondráček dle mínění hostů jasným faulem, rozhodčí to ale posoudil jinak.

A jak celou situaci s odstupem několika dnů a chladnou hlavou vidí mladík Dynama sám?

Byl to na mě jednoznačný faul, ale nakonec jsem dostal já žlutou kartu za simulování… Přitom tam došlo k jednoznačnému kontaktu koleny, já nepadal ani nijak teatrálně, nicméně pan rozhodčí to viděl jinak. Bylo to někde na kruhu vápna, z optimální vzdálenosti, pár minut před koncem, takže kdybychom z toto dali gól, byly by to se vší pravděpodobností pro nás taky tři body. Kdyby to pískl, byla to obrovská šance.

V Sokolově jste šel na hřiště na poslední půlhodinu, místo v základu zatím jisté nemáte, takže jste minulý víkend nastoupil i za juniorku proti Dukle Praha. Uvítal jste to?

Že jsem si mohl zahrát, bylo super. Když člověk nemá ty minuty v áčku, je výborné, když si může jít zahrát za juniorku. Tam ta soutěž má taky úroveň a já jsem rád, že aspoň tam hraju,

A hrál jste s velkou chutí, ne? Alespoň po půli, kdy jste se posunul na hrot, to tak z ochozů vypadalo…

Jsem rád, že se mi dařilo a že se mi daří dávat i góly, že mi to tam padá. Jestli budu hrát z kraje, anebo v útoku, je mi vcelku jedno. Je ale fakt, že poslední dobu v juniorce jsem rád, když jsem na hrotu.

Vedle gólu jste tam měl i nevídanou dělovku do spojnice břevna a tyče. A to levačkou, což asi není vaše silnější noha…

Bylo to levou nohou, béčkem, protože jsem pravák. Ale ta rána mi fakt sedla… Chyběl jen kousíček.

Vyhráli jste 3:0, trenér ale měl výhrady ke hře.

Neřekl bych, že jsme hráli nějak špatně, ale Dukla měla víc balon, víc kombinovala, hrála na oko možná hezčí fotbal, ale nedala ani gól a ani žádné šance neměla. My naproti tomu šance měli a dali jsme i tři góly.

Ve druhé lize vás teď čeká zápas v Karviné, vybavujete si nějaký zápas proti ní, ať tady za Dynamo či za Most?

Na žádný zápas si nevzpomínám, dobře ale vím, že nás čeká hodně těžký zápas se soupeřem, který nebude vůbec jednoduchý. V Karviné je řada kvalitních fotbalistů a vedení klubu tam se nijak netají tím, že chce hrát o postup do první ligy. To Karviná chce každý rok. Určitě to pro nás nebude lehký zápas.

Přesto byste určitě nechtěli jet domů s prázdnou…

Jsme Budějovice, a to nás řadí mezi favority soutěže. Takže bychom i teď v Karviné chtěli vyhrát. My chceme ale vyhrát každý zápas.

Nováčka v žádném případě prý nepodcení

Fotbalisté druholigového FC MAS Táborsko po vydřeném vítězství doma s Pardubicemi dokázali otočit i nepříznivě se vyvíjející zápas ve Varnsdorfu a s cílem získat další tři body půjdou i do sobotního domácího utkání s Vyšehradem (15.30).

Pražané jsou ve II. lize nováčkem a v šesti kolech zatím dokázali uhrát pět bodů. Před týdnem prohráli na hřišti lídra tabulky v Sokolově 2:0, trenér Jaroslav Klíma své svěřence ale nezatracoval. „Řada našich hráčů se teprve seznamuje s touto soutěží, máme tedy stále na čem pracovat. Nic to však nemění na našem cíli – chceme se vyhnout bojům o záchranu," ujistil. Věří si také hráči: „Mělo to z naší strany hlavu i patu, a tak věřím, že tomu tak bude i příště s Táborskem a v Sezimově Ústí zabodujeme," uvedl pro klubový web záložník František Mysliveček.

V kabině Táborska po dvou výhrách v řadě panuje dobrá atmosféra, že by ale mužstvo nováčka podcenilo, prý v žádném případě nehrozí. Deníku to v pátek rezolutně potvrdil i trenér Petr Frňka: „My víme, že Vyšehrad tu bude bojovat jako o život a že nic nedá zadarmo. Tak, jak to předváděl i v minulých utkáních," řekl.

Od svých hráčů trenér FCT tudíž čeká stoprocentní nasazení. „Kdybychom nehráli na plný výkon, soupeři bychom to velice zjednodušili, a to si nemůžeme dovolit," podtrhl.

Táborsko má být kompletní a chce vyhrát. „Potřebujeme potvrdit body z venku, nic jiného než výhra tudíž nepřipadá v úvahu," zdůraznil Adnan Džafič, jenž před týdnem ve Varsndorfu dal vítězný gól.

Zápas Táborska s Vyšehradem v sobotu začíná už v 15.30 hodin, aby fanoušci stihli i hokejovou II. ligu v Táboře.