Chtěli si vylepšit renomé po dvou hladkých prohrách v Německu.

To se jim bohužel příliš nepodařilo, i ze Salcburku vezli nadílku o tři branky. Rozhodlo se o tom hned v úvodu: už v 5. min. Zarate po pasu Soriana překonal Křížka poprvé a pouhé tři minuty nato po završil Jantscher vydařenou akci Soriana a Leonarda druhým gólem. Než se hosté rozkoukali, prohrávali 2:0.

To byl pro svěřence trenéra Františka Cipra řádný šok. Až po přestávce se k vážnější ráně dostal Ondrášek, brankáře Gustafsson ale nepřekonal. Po hodině hry se naopak znovu prosadili fotbalisté Salcburku, kteří dvěma góly v rozmezí sedmi minut zvýšili až na 4:0. Prohru hostí až v závěru zmírnil po rohu Lengyel.

Red Bull Salcburk – Dynamo ČB 4:1 (2:0)

Branky: 5. Zarate, 8. Jantscher, 60. Maierhofer, 67. Schiemer – 74. Lengyel. ŽK: Leonardo – Javorek, Rýdel.

Salcburk: Walke (46. Gustafsson) – Schiemer, Douglas (56. Pasanen), Hinteregger, Švento – Mendes (46. Lindgren), Leitgeb – Jantscher, Leonardo (46. Maierhofer), Zarate (46. Cristiano) – Soriano.

Dynamo: Křížek – Krajčík, Lengyel, Řepka, Machovec – Řezníček, Rýdel, Javorek, Otepka (46. Klesa), Sandro (67. Hudson) – Ondrášek (62. Němec).

Ve středu zajíždí prvoligové Dynamo k další přípravě do Č. Krumlova, kde se střetne s domácím divizním celkem.

FK Tábor – Spartak Sezimovo Ústí 0:2 (0:0)

V utkání dvou týmů, které se koncem roku sloučily do jednoho klubu, zvítězil druholigový favorit v Táboře se svou divizní farmou 2:0.

„Hodně jsme zvažovali, zda za těch mrazů, které teď v zemi jsou, vůbec máme hrát, ale nakonec jsme se rozhodli, že pojedeme podle plánu,“ uvedl pro Deník manažer Spartaku Martin Svoboda, dle něhož sice zima byla pořádná, nicméně hrát se prý dalo. „Na zmrzlé umělce to klouzalo, ale nikdo se nezranil, což je hlavní.“

Branky: 62. Mach, 76. Kalášek. Diváci: 40. Rozhodčí: Štuk.

Tábor: Blažek (46. Varyš) – Chotovinský (46. Škrábek), Švec (46. Hojdar), P. Turek, Holub – Rabiňák (46. Král), Stoszek, L. Turek, Nohava, M. Vukadinovič – Jind. Rosůlek (46. Jak. Rosůlek).

S. Ústí: Fryšták – Kotrba, Nesvadba, Zbrožek, Smrek – Kočí, Šturma, Dobal, Přeučil, Kavka – Pecka, II. půle: Fišan – Tenkl, Kalášek, Hric, Vavřina – Nešický, Jasanský, Kostečka, Houška, Norek – Mach.

V úterý hraje S. Ústí v Táboře proti Jihlavě (13 Kvapilova ulice).