Fotbalisté Dynama ligu zahájí v sobotu večer od 19 hodin na Střeleckém ostrově zápasem s ambiciózní Olomoucí.

Hanáci už na jaře v lize patřili k nejlepším a úspěšnou sezonu, ozdobenou ziskem Českého poháru, završili v Superpoháru vítězstvím 2:0 na hřišti mistra v Liberci.

A Olomouc jde i do nového ročníku I. ligy optimismem. „Máme tak silný tým, že musíme pomýšlet na ty nejvyšší cíle. Naposled získal titul Liberec, proč bychom ho nyní nemohli mít my?" dal se slyšet brankář Zdeněk Zlámal.

„Olomouc prý hovoří o tom, že má lehký los," podotkl trenér Dynama František Cipro, dle něhož by to pro jeho hráče mohlo být motivací. „Alespoň v to věřím," zdůraznil.

Nový olomoucký kouč Roman Pivarník se snaží držet víc při zemi. „Lehký či lepší los, to u mě moc neplatí," podtrhl a dodal, že body se nikdy nedají počítat dopředu. „My dobře víme, že v Budějovicích se hraje těžko," varoval.

Olomouc si letos v každém případě hodně věří. Dle budějovického trenéra Cipra však právem. „Čeká nás velice silný a sebevědomý soupeř. Olomouc má dobrý manšaft i široký a kvalitní hráčský kádr. Stačí se podívat, kdo tam sedí na lavičce," připomněl, že do základu se nevešli ani Heinz, Petr či Hubník, jenž se vrátil z Polska. „Ti všichni by jinde hráli v základu."

Dle Cipra se Olomouci vyprázdnila i marodka. K dispozici zřejmě nebude jen Klesnil, jenže góly v přípravě střílel Doležal, jenž se vrátil z hostování z Brna. „I tam ale dával góly," upozornil Cipro. „Ten mě překvapil, vypadá hodně dobře," vyzdvihl.

O tom, že Olomouc má velkou sílu, svědčí i zmíněná výhra nad Libercem v superpoháru. „Zaujal nejen výsledek, ale i výkon, který především v první půli byl opravdu výborný," ocenil trenér Cipro.

Byť v sobotní ligové premiéře na fotbalisty Dynama čeká na Střeleckém ostrově silný a sebevědomý soupeř, v domácí kabině panuje pohoda a bojová atmosféra. Přispělo k tomu jistě i to, že i zranění, kterých v přípravě bylo dost, se dali do pořádku. „Až na Javorka, jenž nám ale hodně chybí, a dále na Machovce a Bakalu se tým tak nějak dal do kupy," oddechl si zkušený kouč.

V generálce s Čáslaví si zahrál aspoň část utkání i Stráský, jenž sice dle některých médii trénuje v Ústí nad Labem, dle sportovního manažera Dynama Romana Rogoze však je dál v Dynamu. "Zájem by o něj byl, ale s nikým jsme zatím o jeho hostování nejednali," sdělil Rogoz Deníku.

Vstup do ligy je vždycky velice důležitý, takže i fotbalisté Dynama půjdou do dnešní ligové premiéry s jasným cílem bojovat o tři body. „Já si myslím, že doma bychom měli do každého utkání jít s cílem vyhrát. Ať sem přijede Sparta či Olomouc, nebo kdokoli jiný," dal Cipro jednoznačně najevo, že myslí jedině na výhru. „Samozřejmě, že zápas bude mít nějaký vývoj a že na konci si člověk může říct, že třeba i jeden bod může mít svou cenu, nicméně nastoupit do prvního ligového duelu doma bez touhy zvítězit, je hloupost," uzavřel zkušený kouč rezolutně.

Pravděpodobné sestavy

Dynamo: Daněk – Novák, Řepka, Lengyel, Hanzlík – Klesa, Rakovan, Rýdel, Otepka, Sandro – Markovič.

Olomouc: Zlámal – Vepřek, Golban, Škerle, Janotka – Rossi, Hořava – Schulmeister, Doležal, Navrátil – Ordoš.

Hraje se i pohár

Vedle I. ligy hrají o víkendu jihočeské týmy i pohár: v sobotu Táborsko v Kunicích a Písek v Doubravce, v neděli Č. Krumlov v Kájově se Strakonicemi (17).