Dynamo zahájilo nový rok prohrou a remízou

České Budějovice - Fotbalisté Dynama zahájili nový rok středečním dvojzápasem na Vysočině s Jihlavou.

18.1.2018

Jakub Pešek dal v prvním utkání Dynama v Jihlavě oba góly hostí.Foto: Deník/ Jan Škrle

V prvním utkání sice nad prvoligovým soupeřem dvakrát vedli, naposledy ještě čtvrt hodiny před koncem 2:1, ale domácí dokázali třemi góly v řadě zápas otočit a vyhráli 4:2.

Svěřenci trenéra Davida Horejše do svého úvodního letošního zápasu vstoupili výborně a už od 5. min. po Peškově gólu vedli. Krátce nato sice jihlavský Urblik trefil zdálky tyč, poté ale tři velké šance měli hráči Dynama, jenže Šplíchalovu ránu brankář Valeš reflexivně vykopl, Mashike ze své šance pálil těsně mimo a poté po Peškově uličce Šplíchala znovu vychytal Valeš.

Po přestávce začali lépe domácí, kteří v začátku připravili dvě velké příležitosti: z té první v 52. minutě ještě Zoubele neuspěl a z dobré pozice poslal míč nad břevno, šest minut nato už ale Ikaunieks z hranice pokutového území „angličanem“ vyrovnal na 1:1.

O deset minut později už Dynamo ale zase vedlo, když po nahrávce Mashikeho si Pešek míč posunul dopředu a svým druhým gólem dostal hosty opět do vedení. Závěr zápasu ale patřil Jihlavě, která dokázala během poslední čtvrthodiny třemi góly z 1:2 otočit až na 4:2.

Ve druhém utkání se oba týmy včera na vysočině rozešly nerozhodně 1:1.

Do první příležitosti zápasu se dral v 18. minutě hostující Wermke, jenž se po souboji s domácími zadáky ocitl na zasněženém trávníku a hosté si žádali penaltu, ta se ale nepískala.

Ve 30. minutě už Jihlava vedla, když Mara v koncovce prokázal patřičný důraz a Křížek v brance byl proti jeho střele bezmocný – 1:0.

Jen pět minut nato však hosté po ukázkové akci vyrovnali: Moravec vyslal dopředu Wermkeho, po jehož ideálním centru Táborský hlavou dal na konečných 1:1.

JIHLAVA – DYNAMO Č. BUDĚJOVICE 4:2 (0:1) - Branky: 75. a 88. Záviška, 58. Ikaunieks, 83. Dvořák – 5. a 69. Pešek. Jihlava: Valeš (61. Kolář) – Nový, Tlustý, Štěpánek, Dujmović – Levin – Fulnek, Urblík, Zoubele, Popović – Ikaunieks. Dynamo: Staněk – Řezáč, Kladrubský, Havel, Pouček – Šplíchal (70. Wermke), Javorek, Pařízek, Hašek, Pešek – Mashike.

JIHLAVA – DYNAMO Č. BUDĚJOVICE 1:1 (1:1) - Branky: 30. Mara – 35. Táborský. Jihlava: Rakovan – Vaculík, Krejčí, Mikuška, Řezáč – Mara – Záviška, Dvořák, Daníček, Novotný – Klíma. Dynamo: Křížek – Řehoř, Jáša, Novák, Vondra – Wermke Švantner, Čavoš, Moravec Puchel – Táborský.

DOROSTENCI SE SPARTOU 1:1 - Devatenáctka Sparty je na soustředění v Třeboni, kde se ve středu v přípravě střetla se svými vrstevníky z Dynama. Zápas skončil 1:1 (1:0), když za Jihočechy vyrovnávací gól dal po půli R. Kadlec.

Autor: Bohumil Ortman

18.1.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 16 000 Kč

Provozní zámečníci, údržbáři údržbář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: vyučení v technickém oboru; ŘP skup. B; manuální zručnost; na dobu neurčitou; možnost stravování a ubytování;, NUTNO SI PŘEDEM SJEDNAT SCHŮZKU - telefonicky nebo e-mailem !!!. Pracoviště: Karel batelka - 001, 378 81 Slavonice. Informace: Karel Batelka, +420 777 111 767.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 85 Kč

Kvalifikovaní stavební dělníci hlavní stavební výroby montážní dělník dřevostaveb. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 85 kč, mzda max. 100 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: místo výkonu práce: stavby po celé ČR; případné ubytování hradí zaměstnavatel;, ŘP sk. B výhodou; ostatní zkoušky výhodou - např. svářečský průkaz, VZV, motorová pila; , pracovní poměr na dobu neurčitou; PŘEDEM TELEFONICKY DOMLUVIT SCHŮZKU;. Pracoviště: Quickhaus, s.r.o.- 001, 378 31 Horní Pěna. Informace: Jiří Novák, +420 721 555 500.

Administrativa - Administrativa Telefonní operátor 7 625 Kč

Operátoři telefonních panelů telefonista/stka - prodej výrobků po telefonu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 7625 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: POUZE PRO OSOBY OZP;, pracovní poměr na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení; pracovní doba 8:00 - 13:00 hod.; odměny dle pracovního výkonu;, OSOBNĚ na adrese pracoviště (12 - 13 hod) nebo TELEFONICKY ( 8 -12 hod);. Pracoviště: Lucie wimmerová, s.r.o. - 001, Panská, č.p. 92, 377 01 Jindřichův Hradec 1. Informace: Lucie Kotlabová, +420 776 871 871.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 12 200 Kč

Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních uklízeč/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: pouze pro OZP s max. 2.stupněm invalidity; pracovní poměr na dobu neurčitou;. Pracoviště: Budějovický regent s.r.o., Trocnovské nám., č.p. 124, 379 01 Třeboň. Informace: Monika Jirsová, +420 725 741 589.

Sobotní odpoledne patřilo v Horní Pěně Hrám bez hranic.
24

OBRAZEM: Sobotní odpoledne patřilo Hrám bez hranic

FC Písek - SK Převýšov 1:0 (0:0)
9

Zápas Písku s Převýšovem rozhodlo sólo Tomáše Froňka

Kam si v neděli vyrazit za zábavou?

Jindřichohradecko - Program nabízí kina, chystají se také dětské dny.

Vyběhali přes čtvrt milionu korun

České Budějovice – Na první ročník Běhu Jihočeských nadějí dorazilo v sobotu na Sokolský ostrov více závodníků, než organizátoři čekali.

Jak vypadá Šumava 11 let po orkánu Kyrill a následné kůrovcové gradaci

Šumava - Orkán Kyrill, který na Šumavě v lednu roku 2007 způsobil polomy v objemu bezmála jednoho milionu metrů krychlových dříví, zásadně změnil tvář Šumavy.

OBRAZEM: Běh Jihočeských nadějí pokračuje skvělým programem

České Budějovice – Na první ročník Běhu Jihočeských nadějí dorazilo v sobotu dopoledne více závodníků, než organizátoři čekali.