Dynamo zahájilo nový rok prohrou a remízou

České Budějovice - Fotbalisté Dynama zahájili nový rok středečním dvojzápasem na Vysočině s Jihlavou.

18.1.2018

Jakub Pešek dal v prvním utkání Dynama v Jihlavě oba góly hostí.Foto: Deník/ Jan Škrle

V prvním utkání sice nad prvoligovým soupeřem dvakrát vedli, naposledy ještě čtvrt hodiny před koncem 2:1, ale domácí dokázali třemi góly v řadě zápas otočit a vyhráli 4:2.

Svěřenci trenéra Davida Horejše do svého úvodního letošního zápasu vstoupili výborně a už od 5. min. po Peškově gólu vedli. Krátce nato sice jihlavský Urblik trefil zdálky tyč, poté ale tři velké šance měli hráči Dynama, jenže Šplíchalovu ránu brankář Valeš reflexivně vykopl, Mashike ze své šance pálil těsně mimo a poté po Peškově uličce Šplíchala znovu vychytal Valeš.

Po přestávce začali lépe domácí, kteří v začátku připravili dvě velké příležitosti: z té první v 52. minutě ještě Zoubele neuspěl a z dobré pozice poslal míč nad břevno, šest minut nato už ale Ikaunieks z hranice pokutového území „angličanem“ vyrovnal na 1:1.

O deset minut později už Dynamo ale zase vedlo, když po nahrávce Mashikeho si Pešek míč posunul dopředu a svým druhým gólem dostal hosty opět do vedení. Závěr zápasu ale patřil Jihlavě, která dokázala během poslední čtvrthodiny třemi góly z 1:2 otočit až na 4:2.

Ve druhém utkání se oba týmy včera na vysočině rozešly nerozhodně 1:1.

Do první příležitosti zápasu se dral v 18. minutě hostující Wermke, jenž se po souboji s domácími zadáky ocitl na zasněženém trávníku a hosté si žádali penaltu, ta se ale nepískala.

Ve 30. minutě už Jihlava vedla, když Mara v koncovce prokázal patřičný důraz a Křížek v brance byl proti jeho střele bezmocný – 1:0.

Jen pět minut nato však hosté po ukázkové akci vyrovnali: Moravec vyslal dopředu Wermkeho, po jehož ideálním centru Táborský hlavou dal na konečných 1:1.

JIHLAVA – DYNAMO Č. BUDĚJOVICE 4:2 (0:1) - Branky: 75. a 88. Záviška, 58. Ikaunieks, 83. Dvořák – 5. a 69. Pešek. Jihlava: Valeš (61. Kolář) – Nový, Tlustý, Štěpánek, Dujmović – Levin – Fulnek, Urblík, Zoubele, Popović – Ikaunieks. Dynamo: Staněk – Řezáč, Kladrubský, Havel, Pouček – Šplíchal (70. Wermke), Javorek, Pařízek, Hašek, Pešek – Mashike.

JIHLAVA – DYNAMO Č. BUDĚJOVICE 1:1 (1:1) - Branky: 30. Mara – 35. Táborský. Jihlava: Rakovan – Vaculík, Krejčí, Mikuška, Řezáč – Mara – Záviška, Dvořák, Daníček, Novotný – Klíma. Dynamo: Křížek – Řehoř, Jáša, Novák, Vondra – Wermke Švantner, Čavoš, Moravec Puchel – Táborský.

DOROSTENCI SE SPARTOU 1:1 - Devatenáctka Sparty je na soustředění v Třeboni, kde se ve středu v přípravě střetla se svými vrstevníky z Dynama. Zápas skončil 1:1 (1:0), když za Jihočechy vyrovnávací gól dal po půli R. Kadlec.

Autor: Bohumil Ortman

18.1.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Obchod - Obchod Pokladní 18 000 Kč Pokladníci v prodejnách POKLADNÍ (HPP/DPP/DPČ) v maloobchodní prodejně. Požadované vzdělání: nižší střední. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní náplň : , nakládání se zbožím , kontrola a prezentace zboží , obsluha pokladny , , Požadujeme : , vzdělání – nižší střední , praxe v obchodním řetězci výhodou , samostatný a výkonný způsob práce, nasazení , spolehlivost, pracovitost, flexibilitu a pozitivní postoj k obchodu , příjemné vystupování , ochotu k fyzické práci , , Nabízíme : , Řádné zaškolení, možnost profesního růstu , Odpovídající finanční ohodnocení (HPP 18.000,- + 1.000,- inventurní prémie, DPP/DPČ 120,-Kč/hod.), jistotu stálého zaměstnání. Pracoviště: Norma, k.s.- n42 - dačice, Palackého nám., č.p. 53, 380 01 Dačice. Informace: Pavla Daňková, +420 225 996 614. Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 18 000 Kč Pracovníci přímé obslužné péče v oblasti pobytové péče pracovník v sociálních službách. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: KONTAKT TELEFONICKY NEBO E-MAILEM (vedouci@ddceskevelenice.cz), pracovní poměr na 1 rok. Pracoviště: Centrum sociálních služeb jindřichův hradec - domov seinorů české velenice, Vitorazská, č.p. 54, 378 10 České Velenice. Informace: Kamila Večeřová, +420 602 393 244. Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 22 000 Kč Provozní zámečníci, údržbáři Zámečník údržbář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: . Pracoviště: Hb beton s.r.o., 377 01 Jindřichův Hradec 1. Informace: Karel Houška, +420 384 327 100. Výroba - Výroba Strojírenští kovodělníci 19 000 Kč Strojírenští kovodělníci Strojírenský dělník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 20. Poznámka: KONTAKT POUZE EMAILEM!!! (zavodska@federalmogul.com), - pracovní poměr na dobu neurčitou;. Pracoviště: Federal-mogul valvetrain s.r.o., Strojírenská, č.p. 160, 380 01 Dačice. Informace: Marie Závodská, .

Fotbalisté Nové Včelnice porazili v derby I.A třídy Dačice jasně 5:1.
40

Hradecká série skončila v Tachově, derby ovládla Včelnice

Fotbalisté Plavska remizovali v 11. kole okresního přeboru v souboji nováčků s béčkem Včelnice.
25

Přestřelka v Číměři skončila smírem, Buk úřadoval ve Strmilově

-

Motor konečně zlomil jihlavské prokletí a Duklu porazil po deseti porážkách

České Budějovice – Hokejisté ČEZ Motoru vyhráli ve šlágru sedmnáctého kola první Chance ligy nad Duklou Jihlava po výborném výkonu 4:1 a ukončili tak deset zápas trvající sérii porážek s tímto protivníkem. Již ve středu nastoupí Jihočeši k dalšímu utkání v Praze na Slavii (18).