Tým z Dačicka na umělé trávě ve Staré Hlíně ve finále porazili domácí celek až v dramatickém penaltovém rozstřelu.
Třetí příčku bral Strmilov, obhájce prvenství z předchozích dvou let, jenž si poradil s Kunžakem.

Vítězný pohár převzali hráči Peče, kteří byli pro tento turnaj posíleni o několik zajímavých jmen, z rukou předsedy OFS J. Hradec Marka Janíčka a zajistili si tak právo účasti v krajské části Poháru FAČR v příští sezoně.

E.ON Český pohár absolvovalo 11 týmů, které odehrály dohromady 27 utkání. V nich padlo celkem 146 gólů. Korunu kanonýra si vystřílel strmilovský Pavel Šuba s 11 zásahy, aspoň jednou se trefilo 75 fotbalistů.

O 3. MÍSTO
STRMILOV – KUNŽAK 4:1 (1:1)
Strmilov byl sice herně lepší, ale snaživý Kunžak držel krok. Navíc se brankou Ondřeje Hudziece dostal do vedení, které mu zvýšilo sebevědomí. Favorizovaná Jiskra vyrovnala chvíli před přestávkou a po změně stran díky Pavlu Šubovi vývoj otočila na svoji stranu. Definitivně o zisku třetího místa rozhodla až v závěrečné desetiminutovce, kdy Šuba dalšími dvěma zásahy definitivně rozhodl a navíc se hattrickem prostřílel i k prvenství mezi kanonýry celého turnaje.
Branky: 54., 81., 87. Šuba, 39. L. Janák – 25. Hudziec.

FINÁLE
PEČ – ST. HLÍNA 3:3 (1:2), PK 6:5
Střetnutí bylo důstojným vyvrcholením zimního poháru. Obě mužstva toužila po zisku cenné trofeje a do hry dala vše. Fotbalistům Staré Hlíny se podařilo jít dvakrát do vedení, poprvé dokonce do dvoubrankového, když náskok 2:0 zařídili Radek Chmátal s Oldřichem Šromem. Peči se povedlo dvěma brankami Petra Bobála srovnat, ale poté musela znovu dotahovat. Herně vyrovnaný mač 17 minut před koncem k zasloužené remíze nasměroval Jiří Bártů a rozhodl tím o tom, že vítěze určí střelba ze značky pokutového kopu. Penaltová loterie byla stejně napínavá jako předchozí devadesátiminutové představení. O šťastném triumfu Peče totiž rozhodla teprve sedmá série.
Branky: 44., 54. Bobál, 73. Bártů – 4. Chmátal, 23. Šrom, 62. Kadlec. 

Nejlepší střelci:
11 – Pavel Šuba (Strmilov)
10 – Libor Dvořák (Studená)
5 – Jiří Havel (Peč)
4 – Petr Bobál, Jiří Novák (oba Peč), Pavel Ferdan (Kunžak), Oldřich Šrom (Stará Hlína), Ondřej Nečeda (Strmilov)

Autor: Roman Pišný