„Poprvé v životě jsem zažil, aby mě chlapi na fotbale líbali, když dám gól,“ směje se

Bývalá opora Zlivi či Roudného během soutěžní pauzy opustila Třeboň a přestoupila, vyměnila divizi za svou první zahraniční štaci v SC Gmünd. U našich jižních sousedů se Ondřej Hačka uvedl ve velkém stylu!

„V Rakousku jsem zatím nadšený,“ ujišťuje bývalý střelec Zlivi, Roudného a Třeboně, který nyní dává góly ve druhé landeslize. „Fotbalová kvalita je tu sice na trochu nižší úrovni, než byla v Třeboni, blíží se spíš krajskému přeboru, ale jinak je to bomba. Lidi jsou tu perfektní,“ ujišťuje Hačka.
Příhraniční Gmünd zatím nemá nejmenší důvod, aby litoval vynaložených prostředků, které do české posily investoval. Hačka zářil už v přípravě. „V šesti zápasech jsem dal patnáct nebo šestnáct branek,“ říká.

Nejcennější skalp si před sezonou přivezl z Hornu. Pro ambiciózního soupeře byl přípravný duel generálkou, o to překvapivější bylo vítězství Gmündu, který hraje o dvě soutěže níž…

Hačka se v Hornu blýskl hattrickem. „Horn chce postoupit do druhé ligy, byl vysokým favoritem, ale zápas se nám povedl. Naši mladí jeli k utkání dost ustrašení, báli se, že dostaneme výprask. Když jsme v první minutě dostali gól, taky mě napadalo, abychom nedostali osm. Ale pak mi to sedlo. Dvakrát jsem utekl, první gól jsem dal hlavou, celkem se trefil třikrát a vysoce prestižní zápas jsme vyhráli,“ líčí Ondřej Hačka senzaci z období přípravy.

Střelecký prach mu naštěstí s prvním „mistrovským“ hvizdem nezvlhl. Po dvou kolech má krajánek na kontě dvě branky. Vstup má vskutku velkolepý, hned v úvodním kole se stal mužem kola a dostal se i do sestavy kola! „Musel jsem za to v kabině naplnit lednici. Přivezl jsem budvary a nějaký alkohol, moji oblíbenou zelenou,“ prozradí Hačka s úsměvem.

Zazářil i o minulém víkendu proti ASV Schrems. Oba kluby od sebe nedělí ani deset kilometrů, a tak se derby stalo událostí víkendu. Hačka v 75. minutě druhým gólem rozhodl o výhře svých barev a definitivně se stal miláčkem gmündského kotle.

Utkání podle našinců v hledišti kvalitou dosáhlo úrovně české divize, atmosférou ji však o několik tříd předčilo! Na fotbal se přišlo podívat kolem dvou a půl tisíce diváků. Když Hačka vstřelil rozhodující gól, vyhrnul dres a běžel slavit za fanoušky Gmündu. Ti, radostí bez sebe, se nemohli střelce nabažit, a tak se dlouho nehrálo…

„Drželi mě dost dlouho, byla to spíš sranda. Na konci zápasu pak vtrhli na hřiště, hořely bengálské ohně, zapálili světlice,“ líčí Hačka, jenž měl na stadionu i několik známých a kamarádů ze Zlivi, kde stále bydlí. „Asi měli oči navrch hlavy. Jako já, protože takovou atmosféru jsem jako hráč nezažil! Lidi tam fotbalem dost žijí. Doma na nás chodí pět stovek diváků, ale tohle bylo derby, velmi prestižní zápas,“ podotýká útočník Ondřej Hačka, jenž si získal příznivce klubu na svou stranu. „Je pravda, že při fotbale mě ještě chlapi nelíbali, když jsem dal gól, poprvé až teď v Rakousku,“ usmívá se.

„Je pravda, že v přípravě jsem dal ve Gmündu hodně gólů a šlape nám to i v mistrácích, takže jsou se mnou spokojeni. A to je hlavní.“
Ondřej Hačka

Přičinil se o to sám. Tím, že se na začátku sezony potkal s výbornou formou. „Nerad se chválím, ale už druhý půlrok v Třeboni byl, myslím, z mé strany slušný. Je pravda, že v přípravě jsem dal ve Gmündu hodně gólů a šlape nám to i v mistrácích, takže jsou se mnou spokojeni, a to je hlavní,“ kvituje Ondřej Hačka.

Jako střelec důležitých gólů slízne smetanu, jak to je ve fotbale obvyklé, neopomene ale pochválit své spoluhráče. V týmu jsou dva Slováci a Čech Štěpán Wasserbauer, jenž v dresu Jihlavy nakoukl do druhé ligy. „Jsem v kvalitním manšaftu,“ těší Hačku, jenž operuje na hrotu sestavy jako jediný útočník.

„Myslel jsem si, že mi to nebude vyhovovat. V Třeboni jsme tak občas hráli a nebyl jsem z toho nadšený. Ale ukazuje se, že záložníci jsou kvalitní a umí dát balon, takže z jejich dobré hry těžím. Ve Schremsu mi jeden z šikovných slovenských spoluhráčů předložil míč tak, že jsem jsem dával gól skoro do prázdné brány,“ popisuje.

Šanci odejít do Gmündu prý nabídli Hačkovi hlubočtí František Cipro s Karlem Váchou. Že střelec přestupu nelituje, je víc než patrné. „Možná je to euforií, kterou v Rakousku teď prožívám, ale byl jsem se v neděli podívat na Třeboň a mohu říct, že už jen kvůli rozhodčím bych se do naší divize nerad vracel,“ prohlašuje s despektem.

Nenosí růžové brýle, a tak ví, že udržet střeleckou pohodu na kopačkách celou sezonu je takřka nemožné. „Vždy přijdou zápasy, kdy gól nedám, vím to. Na druhou stranu s tím se musí každý útočník vypořádat. Musí víc makat a krizi překonat, než ten gól zase dá,“ uzavírá nová hvězda Gmündu Ondřej Hačka.