Herně nepropadla v ČFL ani strakonická farma Dynama, byť ze Štěchovic nakonec jela s prohrou 0:1. „Gól jsme dostali ze standardky, kdy hráči slevili v koncentraci a za to pykali," vraštil čelo trenér Rudolf Otepka a dodal, že mladí hráči takové výpadky v koncentraci mívají. „To je ale neomlouvá," zdůraznil.

Štěchovice mají hodně zkušený tým, za který chytá dlouholetá opora Bohemky Radek Sňozík a na hrotu proti farmě Dynama nastoupil i exsparťan Michal Pospíšil. „Přesto jsme prohráli zcela zbytečně," mrzelo Otepku. „Je to na jaře už třetí utkání, v němž kluci podali docela dobrý výkon, opět ale neuhráli ani bod. Přitom pro psychiku mladých kluků je i dílčí úspěch hodně důležitý," podtrhl kouč farmy. „Snad to teď v sobotu doma s Kunicemi už zlomíme."

Zápas III. ligy Strakonice – Kunice se v tréninkovém centru Dynama na Složišti hraje v sobotu od 10.15 hodin.

Cenná výhra mladíků Táborska

Tři body v pondělním utkání juniorské ligy doma s Třincem vybojovali mladíci FC Táborsko. A trenér Zbyněk Jaroš si výhry 2:1 velice považoval: „Třinec přijel notně posílen, měl v kádru šest hráčů z áčka. I proto se naše vítězství nerodilo lehce, kluci si ty tři body museli poctivě odpracovat. O to víc si jich ale ceníme, je to pro nás velký úspěch," nijak kouč táborských mladíků nešetřil po zápase chválou.

Hlavně v první půli vítězové k bojovnosti a nasazení přidali i kvalitní hru. „Do poločasu jsme hráli dobře, vstřelili jsme dva góly a sami udrželi čisté konto," ocenil Jaroš, dle něhož výkon jeho svěřenců ve druhé půli ovlivnily i změny v sestavě. „O přestávce jsme ze hry museli po dohodě s trenérem áčka stáhnout Traoreho a Hrice, které nahradili Kluzák, jenž dlouho nehrál, a dorostenec Bosnyak," upřesnil trenér juniorky Táborska, dle něhož po půli Třinec převzal iniciativu ve středu hřiště. „Nám se v této části utkání nedařilo podržet míč a z toho vyústil tlak Třince. Tři body jsme ale uhájili a toho si cením," uzavřel.

Devatenáctka Dynamat doma už v pátek

Devatenáctka Dynama až ve svém pátém utkání na jaře poprvé poznala hořkost porážky, v Jihlavě padla 0:2. „V první půli jsme hráli hodně dobře a měli jsme i několik příležitostí dát gól," přiblížil Deníku průběh střetnutí na Vysočině trenér Petr Skála, jenž spolu s Davidem Horejšem v I. lize dorostu mladíky Dynama vede.

„Hned po přestávce jsme ale po chybě dostali první gól, a ač jsme pak měli víc šancí než domácí, vyrovnat se nám nepodařilo a naopak Jihlava po naší chybě druhým gólem zápas rozhodla," litoval Petr Skála.

Porážka mrzela také Davida Horejše, bral ji však sportovně. „Sice jsme utrpěli první porážku na jaře, ale herně jsme podali dobrý výkon, a to je pro nás pozitivní," uvedl po zápase pro klubový web. „Věřím, že se z této prohry rychle oklepeme a že v domácím prostředí s Karvinou zvítězíme," pozval kouč devatenáctky fanoušky na pátek na Složiště.

Proti Karviné dorost Dynama hraje v pátek od 11 hod.