Po podzimní sezoně skončili písečtí fotbalisté na lichotivé třetí příčce, hned za dvojicí Táborsko – Sparta B, přesto u Otavy hlavu v oblacích nikdo nenosí. „Máme dostatečně kvalitní kádr, ale spokojeni budeme s umístěním do pátého místa,“ za vedení klubu zdůraznil ve videu z tiskovky na klubovém webu Milan Nousek starší, dle něhož sobotní domácí premiéra s Vltavínem se bude hrát tuto sobotu dopoledne od 10.15 hodin, jinak ale by písečtí fotbalisté chtěli domácí zápasy hrát za umělého osvětlení v páteční večery. „A diváci se mají nač těšit,“ upozornil Nousek st. na domácí zápasy mj. s vedoucím Táborskem a druhým béčkem Sparty.

Trenér Milan Nousek ml. ocenil přístup hráčů k zimní přípravě, jejímž zpestřením bylo i zahraniční soustředění v Maďarsku. Kádr by oproti podzimu dle něj slabší v žádném případě být neměl. Už jen proto, že z Chrudimi se vrátil Tomáš Froněk a ze Sokolova přišel exbudějovický Roman Wermke. „Jde o hráče ze druhé ligy,“ připomněl.

Zimní přípravu za náročnou označil kapitán mužstva Antonín Presl, jenž zmínil i úvodní přípravný zápas ve Vlašimi. „Po půli jsme tam hráli 0:0, ale po přestávce jsme dostali devět gólů. To byla pořádná facka a spadli jsme hezky rychle na zem,“ poznamenal.

Bilance přípravných zápasů ale špatná nebyla: šest výher, jedna remíza a dvě porážky.V generálce písečtí fotbalisté nastříleli Olešníku deset gólů, jak to bude v sobotu s Vltavínem?