Fotbalisté Číměře spustili kanonádu

Jindřichohradecko – Spanilá jízda slavonických fotbalistů pokračuje. Lídr neponechal nic náhodě a po přesvědčivém vítězství v Popelíně po pěti kolech dál se stoprocentním bodovým ziskem kraluje okresnímu přeboru mužů.

17.9.2015

Ilustrační snímek.Foto: Dominika Maršíková

Na záda největšímu favoritovi dýchají hráči Studené, kteří si doma poradili s Novosedly. Překvapením je remíza strmilovského celku, který doma nečekaně zaváhal s béčkem Suchdola. To si tak vybojovalo premiérový bod v sezoně. Střeleckou explozi prožila Číměř, jejíž hráči nadělili Stráži sedm gólů.

STUDENÁ – NOVOSEDLY 3:1 (0:1)
Úvodních dvacet minut měli domácí drtivý tlak, ale zahazovali jednu šanci za druhou. Poté se hra vyrovnala a udeřilo na druhé straně, když Poborský pěknou křížnou střelou poslal novosedelské fotbalisty do vedení. Hned zkraje druhé půle však Petr Adamec po krásném sólu vyrovnal.
„Rozhodnutí padlo necelých deset minut před koncem. Nejprve Poborský nezužitkoval samostatný nájezd a za okamžik byl ve vápně faulovaný náš Dvořák, který sám pokutový kop proměnil. V poslední minutě ještě naše vítězství po pěkné kombinační akci pečetil Podolský," přiblížil rozhodující okamžiky vedoucí mužstva FK Studená Miloš Lindourek.
Branky: 47. P. Adamec, 83. Dvořák (pen.), 90. Podolský – 38. Poborský. Rozhodčí: M. Chvála. ŽK: 1:4. Diváci: 70.

KLIKOV – ST. HOBZÍ 3:2 (2:1)
Během půlhodinky si Blesk vytvořil dvoubrankový náskok a zdálo se, že utkání dovede v poklidném duchu do vítězného konce, jenže hostujícímu týmu se povedlo krátce před přestávkou snížit. Druhé dějství se neslo ve znamení dobývání branky Starého Hobzí, ale třetí trefu Klikov přidal až v 85. minutě. Hosté ještě těsně před závěrečným hvizdem výsledek korigovali.
„Svými výkony tentokrát vyčnívali především náš útočník Plucar a brankář soupeře Zejda," všiml si Václav Bednář, člen výboru klikovského Blesku.
Branky: 10. Plucar, 27. Mužík, 85. Čapek – 41. Veverka, 89. Vlasák. Rozhodčí: Chlaň. ŽK: 2:1. Diváci: 50.

STAŇKOV – K. ŘEČICE B 3:0 (1:0)
„Domnívám se, že konečné skóre je pro hosty dost kruté," sympaticky po zápase uznal šéf staňkovského klubu Josef Bušta.
Hraničář se v azylu na chlumeckém stadionu dostal do vedení v 16. minutě prostřednictvím svého elitního střelce Studničky. V dalším průběhu první půle měli oba soupeři po jedné stoprocentní příležitosti. Nejprve domácí Vonka ml. ze tří metrů přestřelil prázdnou branku, o pět minut později zase běžel sám na gólmana řečický Zeman, ale jeho lob rovněž skončil mimo konstrukci svatyně Novotného, který jinak své mužstvo výrazně podržel.
Druhou pětačtyřicetiminutovku herně ovládli hosté, kteří se snažili nepříznivý vývoj zlomit, ale v koncovce se jim nedařilo. Staňkov byl mnohem produktivnější a jeho hráči se dokázali ještě dvakrát zapsat do střelecké listiny.
Branky: 16. Studnička, 60. Vonka ml., 89. Pletka. Rozhodčí: Nedvěd. ŽK: 1:1. Diváci: 30.

POPELÍN – SLAVONICE 0:3 (0:3)
Favorit přeboru vstoupil do utkání velice aktivně, což korunoval vedoucí trefou už v 5. minutě. Slavoničtí fotbalisté měli i nadále herní převahu a na hrací ploše byl patrný výkonnostní rozdíl. Do přestávky se tak hosté prosadili ještě dvakrát.
„Ale i my si šance vytvořili, bohužel jsme je nedokázali zužitkovat," podotkl předseda popelínského klubu Miroslav Maršík.
Po přestávce už se hrál vyrovnaný fotbal, což bylo dáno i tím, že si hosté spíše hlídali dostatečný náskok.
Branky: 5. M. Bodlák, 20. D. Bártů, 33. Křižka. Rozhodčí: J. Chvála. ŽK: 1:1. Diváci: 50.

ST. HLÍNA – DEŠNÁ 3:0 (0:0)
Domácí celek měl po celý průběh územní převahu, ale stále se potýká s mizernou koncovkou, což dokumentoval i tento duel a například zahozené možnosti Marka či Kopeta. Druhý jmenovaný protrhl smůlu až v 54. minutě po rohovém kopu, další dva góly si do závěrečné čtvrthodiny schoval Šrom.
„V defenzivě nám to naštěstí šlape, stopeři Kadlec a Anichober si řídí obranu velice dobře, takže v pěti zápasech jsme zatím dostali jen tři góly. Teď nás však prověří vedoucí Slavonice," konstatoval jednatel starohlínského oddílu Jan Hrubý.
Branky: 76. a 85. Šrom, 54. Hadač. Rozhodčí: Brož. ŽK: 1:1. Diváci: 70.

ČÍMĚŘ – STRÁŽ 7:3 (4:0)
Nováček vlétl na soupeře jako uragán a v prvním poločase kromě čtyř gólů ještě řadu šancí neproměnil. Opařená Stráž se ke slovu dostala až za stavu 5:0, na její dvě slepené trefy však domácí Bobál odpověděl dalším zásahem. Teprve pak se hra opticky vyrovnala.
„Jedinou kaňkou je zbytečné vyloučení našeho brankáře Kupky, který fauloval mimo velké vápno. Někdo z přihlížejících diváků po zápase prohlásil, že jsme soupeře sfoukli jako svíčku. Tak to asi byla pravda," neskrýval dobrou náladu František Adamec, vedoucí mužstva Číměře.
Branky: 6. a 55. Bobál, 33. a 36. F. Náprava, 40. Mol, 47. Machatý, 76. J. Drábik – 52. Šimánek, 54. Tomášek, 87. Koudelka. Rozhodčí: Švec. ČK: 1:0 (Kupka). ŽK: 1:5. Diváci: 100.

STRMILOV – SUCHDOL B 2:2 (1:2)
Suchdolské rezervě se úvod střetnutí náramně vydařil. Hosté byli aktivnější, důraznější i rychlejší a po devíti minutách po zásluze díky Filipu Rácikovi vedli 2:0, když navíc ještě několik vyložených šancí prohospodařili. Favorizovaný domácí tým naopak kazil přihrávky a všude byl pozdě, přesto se mu do přestávky povedlo snížit.
Po obrátce se zprvu hrála vyrovnaná partie, postupem času se však převaha přestěhovala na strmilovské kopačky.
„Od vyrovnávací trefy Procházky už jsme byli lepší, ale z následného tlaku jsme nic nevytěžili," poznamenal k nečekané dělbě bodů strmilovský kouč Vlastimil Lehejček.
Branky: 34. Popelka, 62. Procházka – 2. a 9. F. Rácik. Rozhodčí: Kuneš. ŽK: 3:1. Diváci: 70.

17.9.2015 VSTUP DO DISKUSE

Fotbalisté Dynama v sobotním šlágru II. ligy porazili Opavu 2:1 a vystřídali ji v čele tabulky.
103

Dynamo ve šlágru kola zdolali Opavu a vedou tabulku

V bystřické knihovně je až do konce letošního roku k vidění výstava Pocity.
4

OBRAZEM: V Bystřici vystavují Pocity

Mladík se projel na cizím kole

Třeboň - Čtveřice mladých lidí vzbudila pozornost strážníků svou noční zábavou.

Volejbaloví veteráni bojovali u Vajgaru o republikové tituly

Jindřichův Hradec - V jindřichohradecké městské sportovní hale se uskutečnilo mistrovství republiky ve volejbalu nejstarší věkové kategorie nad 50 let. Představilo se celkem 16 týmů, z toho byl půltucet ženských družstev.

Právě jsme se narodili: Pětice nových miminek

Jindřichohradecko - Představujeme miminka narozená od 16. do 21. září.

Karatistka Karolína Šlechtová vyhrála Ninja Cup

České Budějovice - V tělocvičně českobudějovické ZŠ Emy Destinnové se konalo III. kolo ligy talentů v karate s názvem „Ninja Cup“.