Po úspěšné premiérové sezoně v krajském přeboru, v níž obsadili výborné čtvrté místo, se dačičtí fotbalisté pilně připravují na tu nadcházející, v níž by nechtěli příliš ustupovat z vydobytých pozic.

„Trochu nás sice mrzelo, že jsme neskončili ještě o něco výš, protože na jaře jsme to měli velmi dobře rozehrané, ale s odstupem času panuje s účinkováním v minulém ročníku spokojenost. Během podzimu jsme se sice nevyvarovali výkyvů, ale ve druhé polovině soutěže se nám povedlo vylepšit defenzivu, tým působil sebevědomě, střílel hodně gólů a podle mého soudu hrál fotbal, který se divákům líbil," poznamenal člen výboru Centropenu Petr Musil.

V Dačicích během letní pauzy došlo k několika zásadním „personálním" změnám. Své účinkování v roli kouče ukončil Tomáš Krejča i jeho asistent František Distel. „Trenér Krejča tak učinil z pracovních a osobních důvodů kvůli časovému zaneprázdnění, Distel se pak přesune místo mě na pozici vedoucího mužstva," vysvětlil Musil.

Nad ambiciózním týmem plném mladíků převzal vládu Zdeněk Derganz, jemuž bude sekundovat Miroslav Ferdan starší.
„Nový kouč k nám přišel z Růžené na Vysočině, jeho asistent se poslední dvě sezony staral především o naše mládežníky. Hráči si zatím tréninky pod novým duem pochvalují, takže věříme, že to bude v klapat podle představ," prohlásil.

Kádr Centropenu navíc opustili tři nejzkušenější hráči. Gólman Jiří Vaverka (36 let) bude chytat v Německu, defenzivní štíty Petr Novák (35) a Michal Kiessling (36) si závěr kariéry zpestří v nedaleké Černíči, která působí v okresním přeboru Jihlavska.
„Všichni tři zaslouží za služby, které odvedli pro dačickou kopanou, velké poděkování a plné absolutorium," zdůraznil Petr Musil.

V kolonce příchodů žádné velké ryby nehledejte. Klub sází dlouhodobě na kvalitní práci s mládeží a tímto směrem se hodlá ubírat i nadále.
„Do mužstva bychom rádi zapracovali další naše talentované dorostence. Neříkám, že v průběhu srpna ještě někoho nepřivedeme, ale zatím to není na pořadu dne," tvrdí.

Mužstvo se na novou sezonu připravovalo výhradně v domácích podmínkách a zúčastnilo se také turnaje ve Veselí nad Lužnicí, kde skončilo po finálové porážce s domácím celkem druhé. „Povedlo se nám však získat cenný skalp divizní Čížové, s níž jsme hráli v základní hrací době 4:4 a porazili ji na penalty," informoval Musil. V generálce Centropen zdolal Žirovnici 4:2.
Konkrétní cíle pro druhý rok mezi jihočeskou elitou si v Dačicích nestanovili.

„Chceme nadále produkovat útočný fotbal a uvidíme, co nám soupeři dovolí. Soutěž jistě opět bude nesmírně těžká a vyrovnaná, takže prioritou je co nejdříve si zajistit klid. Chceme postupně získávat potřebné body a uvidíme, kam nás to vynese," dodal člen výboru Petr Musil.

Kádr Centropenu
Brankáři: Tomáš Ferdan, Václav Zejda.
Obránci: Jiří Černý, Ondřej Beníček, Jiří Nosek, Vojtěch Kněžínek, Vojtěch Havlík, Pavel Mašát, Dominik Vacuška.
Záložníci: Hynek Brandl, Petr Celý, Tadeáš Jindra, Daniel Točík, Tomáš Chvátal.
Útočníci: Martin Toman, Robin Štolba, Josef Novák, Miroslav Ferdan ml.
Trenér: Zdeněk Derganz. Asistent trenéra: Miroslav Ferdan st. Vedoucí mužstva: František Distel. Maséři: Miroslav Mikšíček st., Karel Cech, Lubomír Musil.

Odešli: Petr Novák, Michal Kiessling (oba TJ Černíč), Jiří Vaverka (Německo).
Přišli: Ondřej Beníček, Vojtěch Havlík (oba návrat z hostování), Dominik Vacuška (z dorostu).