Jako mimořádně vydařenou mohou hodnotit nováčkovou sezonu v krajském přeboru fotbalisté dačického Centropenu. Po ní se podle úrovně soutěže a celkového umístění pasovali do role pomyslného krále Jindřichohradecka.

Aby také ne, vždyť tým od Dyje při svém premiérovém účinkování skončil čtvrtý a na jaře nějakou dobu dokonce pošilhával i po nejvyšších příčkách. Dačice se navíc mohou pyšnit primátem nejlépe střílejícího mužstva v celé soutěži, neboť během 30 kol dokázali jejich hráči konto soupeřů zatížit úctyhodným počtem 83 gólů!

„Sezonu opravdu musíme hodnotit pozitivně. Šli jsme do ní s tím, že nechceme mít starosti se záchranou, což se hráčům podařilo naplnit v míře vrchovaté," poznamenal vedoucí mužstva Centropenu Petr Musil.

Během podzimu se ofenzivně laděný celek trenéra Tomáše Krejči a jeho asistenta Františka Distla ještě nevyvaroval výkyvů a také zaplatil nováčkovskou daň v podobě debaklů na půdě pozdějšího vítěze v Dražicích (4:10) i písecké rezervy (3:8), ale postupně vylepšoval defenzivní činnost a na jaře se stal nejpříjemnějším překvapením jihočeského přeboru.

Ve svém středu má navíc excelentní snajpry v podobě Martina Trojana, jenž skončil s 21 zásahy na druhé příčce mezi kanonýry, a Tadeáše Jindry, který se trefil osmnáctkrát a patří mu třetí pozice. Zdařile jim sekundovali i Miroslav Ferdan či Hynek Brandl a další.

„Že naši hráči umí dávat góly, to jsme věděli, ale paradoxně se nám je v této soutěži dařilo střílet možná i o něco snáz než v minulém roce v I. A třídě. Je to dáno tím, že v krajském přeboru je daleko více takzvaně fotbalovějších týmů, což našemu stylu vyhovuje," soudí dačický činovník.

Nebýt jarní porážky v Sedlici, která navíc zřejmě nebyla zcela v duchu fair play, mohli se dačičtí hráči těšit z třinácti zápasové vítězné série, kterou odstartovali v závěru první poloviny sezony a pokračovali v ní na jaře.

„Ve druhé části se nám podařilo vyhrát sedm duelů v řadě a tuto šňůru ukončila až nešťastná porážka s Dražicemi kdy jsme rozhodující branku inkasovali v nastavení," připomněl.

Zřejmě nejlepší výkon, zapadající do výše zmiňované série, předvedl Centropen doma proti nakonec druhým Prachaticím, které rozcupoval v poměru 6:1.

Nyní si fotbalisté užívají zaslouženého volna, ale ne nadlouho. Už kolem 10. července se totiž začnou připravovat na další sezonu.

„Trénovat se bude třikrát až čtyřikrát týdně, k tomu nějaké přípravné zápasy. Pauza je krátká, neboť krajský přebor odstartuje už druhý srpnový víkend. Musíme se pořádně nachystat, protože nepsané pravidlo hovoří o tom, že druhá sezona bývá mnohem těžší, takže nechceme nic podcenit. Rozhodně nehodláme usnout na vavřínech," apeluje Petr Musil.

V kádru Dačic, který se pyšní tím, že drtivou většinu tvoří vlastní odchovanci, k žádnému zemětřesení nedojde, což by mělo být velké plus pro další koncepční práci.

„Končí pouze zkušený brankář Jiří Vaverka, který k nám dojížděl až z Janovic nad Úhlavou na Klatovsku a nyní se domluvil na angažmá v Německu, což bude mít z bydliště podstatně blíž než k nám. Jeho místo by měl zaujmout dorostenec Václav Zejda," informoval vedoucí mužstva.

Další pohyb v sestavě podle jeho slov prý není na pořadu dne, i když zájem by byl zejména o elitní střelce Tomana s Jindrou.

„Hovořili jsme s nimi zrovna o víkendu a oba prohlásili, že chtějí zůstat, takže případné zájemce musíme zklamat. My se nadále chceme ubírat naší započatou cestou, tedy snažit se do týmu zapracovávat naše talentované dorostence. Vzhledem k našim možnostem a také geografickou polohou Dačic nemůžeme jít cestou nákupů hotových hráčů, kteří by k nám dojížděli," tvrdí Petr Musil.