Šanci to změnit mají už v pátečnní předehrávce posledního kola první poloviny soutěže v Jihlavě (18.00).

Hráčům výhry v Hradci i se Slavií patřičně navýšili sebedůvěru a s cílem vyhrát pojedou i na Vysočinu. „Je dobře, že si věří, nesmí ale zapomenout, že i ta pokora jim musí zůstat," varuje před podceněním soupeře své svěřence trenér Miroslav Soukup.

Jihlava se sice potýká s absencí řady opor (na marodce byli Koloušek s Teclem, teď se zranili Mešanovič s Masopustem, vykartoval se Jungr), dle Soukupa ale sílu a kvalitu pořád má. „Je to ligové mužstvo, které je určitě schopno absence v sestavě nahradit," říká.

Jihlava si věří. „Doma jsme schopni hrát s důrazem, agresí a nasazením. Na tom musí být naše hra postavena i v pátek proti Dynamu," řekl pro klubový web trenér František Komňacký. „Z hráčů chceme vyždímat maximum a věříme, že nám k úspěchu pomohou i naši skvělí diváci," dodal.

Svým hráčům věří i Soukup. „Chceme opět uspět, opět bodovat," ujistil trenér Dynama, jenž má k dispozici kompletní tým. „Už i Riegel, Klesa, Linhart i Němec v týdnu trénovali. Jsme v plné síle."

Halama i v Jihlavě doufá v dobrý výsledek

Fotbalisté Dynama hrají v pátečníí předehrávce I. ligy v Jihlavě a právě o tomto zápase Deník hovořil se čtyřiadvacetiletým stoperem Janem Halamou.

Loňskou sezonu jste prožil právě v Jihlavě, která o vás i po postupu do Gambrinus ligy hodně stála. Bude to tudíž pro vás hodně jiný zápas?

Já se hlavně na ten zápas moc těším. V Jihlavě fanoušci fotbalem žijí a z pohledu té atmosféry by to tudíž mohl být dobrý zápas. Navíc my teď máme formu a myslím, že bychom tam mohli udělat dobrý výsledek.

Zatímco Jihlava o vás v létě měla eminentní zájem, v Budějovicích jste v lize v úvodu sezony vy nehrál. Nemrzelo vás, že se kluby na vašem odchodu na Vysočinu nedohodly?

Mrzelo i nemrzelo. Já se do základu nakonec dostal i tady a mohl jsem hrát tady, což jsem samozřejmě uvítal. Ale nezapírám, že zpočátku mě to mrzelo, protože mi bylo jasné, že přes Lengyho s Tomášem bude hodně těžké se základu dostat. Teď ale v základu nastupuji a jsem tudíž rád, že jsem v Budějovicích nakonec zůstal.

Když jste nehrál v áčku, byl jste rád, že jste nastupoval aspoň za farmu?

Každý zápas v té době pro mě byl dobrý. Já ani v přípravě toho moc nenahrál, a tak každý zápas, ať na farmě, či za juniorku, jsem vítal.

To, že hrajete, si jistě pořádně užíváte?

Pochopitelně, že jsem rád, že hraju. Navíc vedle Lengyho na stoperu se pořád mohu zdokonalovat. Navíc teď jsou i výsledky, takže si to opravdu užívám.

Přitom když jste s Pavlem Novákem naskočili prvně za Řepku a Riegla, uvedli jste se spolu proti Slovácku velkým nedorozuměním…

My spolu hráli první zápas a navíc se hrálo o hodně. Nebylo to z naší strany optimální, myslím si však, že zápas od zápasu je to lepší a lepší.

Dostali jste v těch čtyřech zápasech jen dva góly, což není tak špatná bilance. Už jste si vzadu na sebe zvykli?

Myslím, že už si to sedlo. Taky na tréninku to hodně cvičíme a snad je to vidět.

Co Jihlava? Že jí chybí hodně opor, to jistě víte…

Oni mají nějaké absence, to my ale neřešíme. Já s kluky z Jihlavy jsem v kontaktu a je fakt, že oni hodně nadávají, že mají plno zraněných. Na to ale my nekoukáme, jedeme tam podat nějaký výkon a chceme tři body.

Na koho z Jihlavy si budete muset při absenci Tecla, Kolouška či Mešanoviče dávat hlavně pozor?

V útoku asi bude nejspíš Sedláček, kterého lidi tady asi dobře znají. Já ale mohu znovu jen opakovat, že my neřešíme, kdo proti nám nastoupí. My ta jedeme podat svůj výkon a jestli bude hrát ten nebo ten, to je nám úplně jedno.

Po utkání v Jihlavě hrajete doma ještě s Boleslaví. Kolik bodů byste si z posledních dvou zápasů podzimu přáli?

Nejraději všech šest… Když ale budou jen čtyři, taky se nikdo zlobit nebude. Myslím, že v Budějkách to teď je dobře nakoplé. Nějaké body by ale ještě do konce podzimu bylo třeba udělat, abychom si mohli vyčistit hlavy a mohli v zimní přípravě v klidu potrénovat na jaro.

Javorek věří v klubový rekord

Před cestou do Jihlavy na dotazy Deníku odpovídal šestadvacetiletý Petr Javorek, jenž do Dynama přišel loni ze S. Ústí.

Poté, co jste vyhráli dva zápasy v řadě, jste se v tabulce dostali z nebezpečného pásma. Je těch šest získaných bodů znát na atmosféře v kabině?

Znát to určitě je, ta atmosféra teď je hodně dobrá. Jen doufám, že na ta dvě vítězství navážeme teď i v Jihlavě.

Porazit Slavii, která se po nepřesvědčivém vstupu do sezony hodně zvedla, má vždy svou cenu. Platilo to i před týdnem?

Spokojenost byla veliká, protože Slavia je pořád silný soupeř, je to zvučné jméno. Že jsme ji dokázali porazit, tomu jsme moc rádi. Myslím, že díky prvnímu poločasu taky po velmi dobrém výkonu a zcela zaslouženě.

Vy sám jste se v sestavě ze svého tradičního postu ve středu záložní formace posunul víc do strany. Je to něco jiného, než jste byl zvyklý?

Trenér mě poslední dva zápasy dal doprava, což pro mě je nezvyk a něco nového, protože jsem pořád hrál ve středu. Jsou tam jiné návyky, ale trenér mě tam dal a já jsem rád, že mi dal důvěru. Hraji tam, kam mě dá.

S jakým cílem jedete do Jihlavy?

My víme, že Jihlavě nějací hráči vypadli, my se ale soustředíme na náš výkon. Budeme chtít navázat na ty poslední dva zápasy a doufám, že se nám to podaří a vyhrajeme i v Jihlavě.

Brali byste i bod?

My tam jedeme s cílem vyhrát. Ale uvidíme po zápase, třeba i bod bude dobrý.

Věříte, že byste mohli dokončit podzim bez prohry?

Bylo by to hodně příjemné. A nejlíp by bylo, kdybychom podzim zakončili šesti body.

Dvanáct bodů v řadě, to by možná byl klubový rekord…

I loni jsme v měsíci vyhráli všechny čtyři zápasy, ale i vyrovnat klubový rekord by se nám líbilo…