Dynamo v pondělí zahájilo zimní přípravu na jarní část II. ligy se stejným realizačním týmem, s nímž dohrávalo podzim, větší změny nenastaly ani v druholigovém tý­mu.

O přestupu Linharta do Slavie a o tom, že hostování ukončili Buchvaldek, Karafiát a Hájovský, už Deník informoval. „Na hostování přišel ze Sparty Čavoš, na testy Ujec z divizních Živanic, z hostování se z vrací Klesa a z Písku mladíci Kadula, Havel a Martin Held, " uvedl David Horejš, jenž tým na podzim převzal po odvolaném Františku Ciprovi a nyní s asistenty Jiřím Lerchem a Pavlem Švantnerem vede celek už jako hlavní kouč. „Jsem za tu šanci rád a mohu slíbit, že uděláme vše pro to, aby to na jaře dobře dopadlo," ujistil.

Vyjádřil se i k možným posilám. „Patrika Čavoše jsme si vytipovali a byli jsme ho i párkrát sledovat. Milan Ujec přichází na tři neděle na testy, doporučil nám ho náš bývalý hráč Ondra Herzán. Je to hrotový útočník, hrával i za Žižkov. Je tu na zkoušku a záleží na něm, zda se prosadí. Vrátit by se měl i Michal Klesa, jenž si přetrhl křížový vaz v koleni a na podzim hrál divizi v Českém Brodě. Měl by podepsat novou smlouvu a věřím, že by nám svými zkušenostmi mohl pomoci. Do přípravy také přichází z dorostu nadějný Mikuláš Jáša, a to hlavně proto, že chceme, aby na vlastní kůži poznal, co to dospělý fotbal je."

Pro přípravu by kádr zřejmě neměl doznat změn. „Chtěli bychom ještě mužstvo doplnit, teď však je to na těch klukách, jak k tomu přistoupí a jak se jim bude dařit. První dva tři týdny chceme, aby kádr zůstal v tom složení, v jakém teď je. Když potom uvidíme, že nás někde tlačí bota, tak bychom manšaft doplnili," podtrhl Horejš a upřesnil, že v první řadě by zájem byl o návrat Tomáše Hájovského, kterého si stáhla Příbram z hostování.

V zimní přípravě bude Dynamo využívat domácího prostředí. „Na Složišti jsou k přípravě ideální podmínky, v začátku února budeme mít soustředění v Prachaticích," podotkl Horejš a dodal, že v plánu je řada přípravných utkání se silnými týmy, jakými jsou Linec, Žilina, Dukla Praha či Znojmo. „My chtěli, aby naši soupeři měli patřičnou kvalitu, aby nás co nejvíc prověřili," vysvětlil Horejš a také zdůvodnil, proč Dynamo letos vypustilo Tipsport ligu na Vyšehradě: „Termíny nám nevyhovovaly, zápasy byly příliš nahuštěny hned na začátek."

Plán zimní přípravy i termínovou listinu připravoval současný realizační tým. „Věděli jsme, že vedení za nás může přivést nějaké nové trenéry, zimní přípravu jsme chystali ale my s tím, ať u toho budeme my, či někdo jiný," krčil rameny nyní už oficiální trenér Dynama, jenž zdárně absolvoval studium profilicence mládeže. „Teď jsme s Martinem Vozábalem zvládli úspěšně i přijímací zkoušky na velkou profi a koncem ledna začínám dvouleté studium," přiblížil David Horejš.

Do přípravy včera naskočili všichni hráči ze současného kádru. „Akorát Michal Klesa si stěžoval na menší potíže se svalem, ale zřejmě nic vážného," pochvaloval si aktuální zdravotní stav týmu Horejš.

Kádr Dynama pro zimní přípravu

Brankáři: Zdeněk Křížek, Kamil Hajdušek

Obránci: Jakub Hric, Pavel Novák, Filip Vaněk, Jiří Funda, Lukáš Havel, Mikuláš Jáša

Záložníci: Jan Šimák, Petr Benát, Michal Klesa, Jakub Pešek, Roman Wermke, Michal Řezáč, Jan Hála, Patrik Čavoš, Jindřich Kadula, Lukáš Bálek

Útočníci: Richard Kalod, Milan Jurdík, Martin Held, Milan Ujec

Táborsko chce hrát o špičku

Fotbalisty Táborska tradičně přivítal na prahu náročné zimní fotbalové přípravy Jiří Smrž. „Hráčům přeji štěstí a zdraví v novém roce. Všichni víme, že na podzim jsme naše cíle nesplnili, proto jsou teď cíle jasné: posunut se do horních pater tabulky, hrát znovu o špičku druhé ligy a předvádět pohlednější fotbal," předestřel plány většinový vlastník klubu, podle něhož sportovní výsledky jsou úzce provázány s ekonomikou klubu.

A-tým FCT je po podzimu v tabulce II. ligy sedmý a v jarní části se chce zlepšit. Radikální změny v kádru ale nechystá, ač určité rošády budou. Dál v týmu Táborska už nebudou hrát útočníci Miloslav Strnad (zájem o něho má Vyšehrad) a Miroslav Slepička a obránce Václav Kotrba. Naopak v přípravě bude pokračovat bek Jakub Navrátil, jenž v klubu působil už na podzim.

Po zranění ramene a přibližně čtyřměsíční vynucené pouze se do známého prostředí vrací krajní hráč pražské Slavie Luboš Tusjak. V týmu bude zřejmě hostovat. „O tohoto hráče jsme dlouhodobě stáli a už během podzimu, kdy byl po operaci, jsme se s vedením Slavie a agenturou NehodaSport, která Luboše zastupuje, dohodli na podmínkách přestupu, který se však kvůli změně v majetkové struktuře ve Slavii na podzim nekonal," blíže specifikoval výkonný ředitel klubu Tomáš Samec.

Táborsko potřebuje posílit i ofenzivu, a proto na zkoušku přichází mladé střelecké pušky: 20letý Jan Silný z Otrokovic, jenž v „moravskoslezské" třetí lize nasázel tucet branek, a 19letý štírek David Surmaj ze Sparty Praha. Do přípravy s A-týmem se zapojí i devatenáctiletý talentovaný záložník a odchovanec klubu Marek Novák, jenž dosud působil v třetiligovém B-týmu.

Každá zimní příprava má svá tvrdá pravidla. Jedná se o náročnou fyzickou dřinu. „Koncept zimní přípravy zůstává stejný, ale přesto se budeme snažit ji hráčům zpříjemnit, udělat ji trochu jinak, pestřejší, aby nebyla stereotypní," uvedl trenér A-týmu FCT Petr Frňka. Ten si je vědom, že během zimní přípravy hráči přicházejí na testy a také mohou brzy odejít. „Zatím k nám nepřichází žádný nový hráč, který by byl už podepsaný. V principu potřebujeme útočníka, krajní hráče, popřípadě defenzivního záložníka a krajního obránce," uvedl trenér Táborska.

Už tuto v sobotu se fotbalisté Táborska vypraví do Prahy k prvnímu utkání zimního Tipsport Cupu. Soupeřem bude na vyšehradské umělce od 11.00 hodin prvoligový celek Bohemians Praha 1905.