„Jsme na začátku přípravy, takže jde vyloženě o kondiční soustředění," vysvětloval trenér Luboš Urban, dle něhož si realizační tým Třeboň nevybral náhodou. „Věděli jsme, kam jedeme. Byli jsme se tam podívat a na vlastní oči jsme se přesvědčili, že tu je vše, co potřebujeme," sdělil Deníku ještě před odjezdem.

Slova chvály volil také v úterý, kdy se Deník jižní Čechy do Třeboně za fotbalisty Dynama vypravil. „Je to tady super," pochvaloval si a dodal, že mají k dispozici jak vhodné terény, tak novou umělku. „Tu máme hned pod hotelem, takže jeden trénink je běžecký a druhý fotbalový," vyzdvihl.

Po dvoufázovém tréninku je k dispozici krásná nová posilovna i vše k potřebné k regeneraci. „Je tu bazén, sauna, zařízení na masáže. Není divu, že sem jezdí i Sparta nebo Slavia," podtrhl Urban.

Chválili si i hráči. „Nejlepší soustředění, jaké jsem dosud absolvoval," nešetřil chválou Petr Benát, jenž přitom jako jeden z nejzkušenějších hráčů týmu ať v Dynamu či v Teplicích, anebo i při angažmá v Polsku, zimních příprav zažil plno a na různých místech.

Fotbalistům zatím přálo také počasí. „V pondělí to hodně foukalo a vítr byl i nepříjemně studený, na to jsme ale ze Složiště zvyklí," smál se Urban.

Ani po zdravotní stránce na soustředění větší potíže nebyly. „Není tu s námi Machovec, jehož trápí vyhřezlá plotýnka. Individuální přípravu má Pavel Novák, jenž zatím trénuje v posilovně, kde se mu věnuje fyzioterapeut Tomáš Skrbek," informoval asistent trenéra Pavol Švantner.

V Třeboni na soustředění je i Michal Škoda, o jehož návrat z hostování usilovalo mateřské Brno. Z toho sešlo. „Budějovice mají právo na dalších půl roku a chtějí ho vykoupit. Jedna z našich podmínek byla finančně zajímavá opce a dohodli jsme se, že tam zůstane," řekl pro Brněnský deník ředitel Zbrojovky Zdeněk Kudela.

Po nabírání fyzičky v Třeboni na řadu přijde příprava s herním zaměřením. „K tomu nám bude sloužit účast v zimní Tipsport lize na Vyšehradě, kde sehrajeme v rychlém sledu tři zápasy během jediného týdne. Takže to tam vlastně pro nás bude jakési herní soustředění," připomněl Urban.

V jednání je možnost odjet před sezonou na herní přípravu do Rakouska. „Šlo by tam o jedno či dvě přátelská utkání, na to ale máme čas až do poloviny února. Kdyby to vyšlo, bylo by jedině dobře," konstatoval kouč Dynama.