Účastník krajského přeboru FK J. Hradec 1910 absolvoval soustředění v jihomoravských Rakvicích.

„Trénovali jsme dvoufázově a navíc odehráli dva duely s velmi kvalitními soupeři, takže pobyt určitě splnil účel,“ pochvaloval si místopředseda klubu a asistent trenéra Ivo Ježek.

Hradečtí fotbalisté si připsali porážky 0:2 s Novosedly a 2:4 Bořeticemi, nicméně herně určitě nezklamali.

„Novosedly skončily v uplynulé sezoně na třetím místě v krajském přeboru Jihomoravského kraje. Bořetice sice působí v I. A třídě, ale před sezonou výrazně posílily a chtějí hrát na postup. V jejich dresu se objevili například bývalí prvoligoví hráči Lambert Šmíd či Machala. My navíc do těchto soubojů šli po dopoledním kondičním bloku,“ vysvětluje Ježek.

V jindřichohradeckém kádru, jak jsme už informovali, k žádným velkým rošádám během letní pauzy nedošlo. Do Nové Bystřice přestoupil pouze středopolař Luděk Kuchař, naopak posilou, která se zatím jeví velmi nadějně, má být útočník Vít Kučera z Deštné, jenž v uplynulé sezoně nastupoval za dorost českobudějovického SKP.

„O nějakých výrazných změnách jsme ani neuvažovali. Jde nám hlavně o to, abychom co nejlépe zkonsolidovali stávající kádr, který jsme vhodně doplnili už v zimě, kdy přišli brankář Hulík, obránce Regásek a útočník Kapias. Stavět hodláme především na našich odchovancích,“ tvrdí.

Do začátku sezony v KP, kterou J. Hradec zahájí v neděli 15. srpna na domácí půdě proti Čkyni, budou svěřenci trenéra Černocha trénovat čtyřikrát týdně v Horním Žďáru a odehrají ještě dva duely. Již dnes se představí v Borovanech, za týden pak v generálce na hřišti Lišova.

Stín zůstal

Fotbalisté Dačic se na nový ročník krajské I. A třídy začali chystat před dvěma týdny. Zatím však neabsolvovali ani jeden duel, protože turnaj v Lomnici, kde měli před týdnem startovat, byl kvůli nepřízni počasí přeložený.

„Hráči trénují třikrát až čtyřikrát týdně, ale zápasy začneme hrát až nyní,“ podotkl vedoucí mužstva Centropenu Petr Musil.

Podle jeho slov ještě v klubu zcela nepřebolelo zklamání ze závěru uplynulé sezony, v níž Dačice přišly o postup do krajského přeboru až v posledním utkání v Soběslavi.

„Nejde ani tak o tu porážku, jako spíše o přístup tří hráčů, kteří s námi k rozhodujícímu střetnutí neodjeli. To ti ostatní to dost těžko rozdýchávali a máme trochu obavy, aby tím neutrpěla soudržnost mužstva i v nadcházejícím období,“ nezastírá stín, který na týmu stále leží.

Jisté je, že v dačickém dresu se ani na podzim neobjeví Jan Grün a Michal Krejča, kteří prodloužili hostování v sousední Jemnici.

Do sestavy se ovšem vrací talentovaný útočník Martin Toman, jenž poslední půlrok zkoušel štěstí v Sezimově Ústí.

„Hlavně však netrpělivě čekáme, až se uzdraví dlouhodobí marodi Vojtěch Kněžínek, Jiří Nosek a Miroslav Mikšíček,“ zmínil Musil absenci tří opor.

V úvodním utkání nového ročníku I. A třídy přivítá Centropen na dačickém stadionu v neděli 22. srpna hráče Lišova.