N. BYSTŘICE – LEDENICE 3:1 (3:0)
Václav Tkalců, předseda a trenér Jiskry Nová Bystřice (2. místo):
„Přestože kvůli špatnému počasí nepřišlo tolik diváků, jak jsme si přáli, chtěli jsme se rozloučit co nejlépe. Průběh utkání jsme měli od počátku ve své moci a už v první půli jsme si vytvořili rozhodující tříbrankový náskok, o který se dvěma góly postaral Pacholík a jedním Kuchař. Po přestávce jsme tak mohli prostřídat, aby si zahráli i další. Nadále jsme vývoj kontrolovali, i když jsme nakonec po zbytečné chybě inkasovali. Chtěl bych hráčům za jejich výkony během celé sezony poděkovat, myslím, že nebyly vůbec špatné a v příštím ročníku bude jistě na čem stavět. Mnohdy jsem měl z jejich hry opravdu velkou radost, a tak mrzí jen to, že jsme to nedotáhli k vysněného postupu, k němuž skutečně nebylo daleko. Klíčová byla na jaře ztráta bodů doma s Lomnicí, kdy jsme vedli už 2:0, a po porážce od Ševětína jsme pak nezvládli ani duel v Trhových Svinech, což definitivně rozhodlo. Protože ve funkci trenéra končím, musím říct, že pro mě byla čest takové mužstvo vést.“

ŠEVĚTÍN – KLIKOV 4:2 (1:1)
Václav Bednář, člen výboru Blesku Klikov (6.):
„Na půdu postupujícího Ševětína jsme jeli s cílem zahrát si dobrý fotbal a pokusit se překvapit. V 9. minutě jsme se také dostali do vedení, o které se zasloužil Čutka, ale vzápětí jsme vyrobili hrubou chybu v obraně a domácí vyrovnali. Druhou půli jsme absolvovali bez zraněného Šetky, což náš výkon do jisté míry poznamenalo. Soupeř se poprvé dostal do vedení, na což však ještě dokázal z trestného kopu odpovědět Milan Mašek, jenž se z obdobných pozic většinou nemýlí. Pak už se ale projevila větší zkušenost Ševětína, jehož hráči dalšími dvěma zásahy rozhodli o své výhře. V premiérové sezoně v krajském fotbale jsme skončili na šesté příčce, takže lze říct, že se nám povedla, za což si zaslouží poděkování hráči, činovníci klubu a pochopitelně i naši výteční příznivci. A jim hlavně patří naše místní rčení: Klikov dobře uděláno.“

LOMNICE – CHLUM 0:1 (0:1)
Milan Moštek, trenér Tatranu Lomnice (3.):
„Tenhle zápas byl velkou kaňkou nad jinak vydařenou sezonou, v níž jsme splnili cíl pohybovat se v popředí tabulky. Chlum zvítězil zaslouženě, neboť na rozdíl od nás dokázal ze dvou svých šancí jednou skórovat. My se k zakončení prakticky nedostali, výjimkou byla akce, po níž Václav Nohava z malého vápna přestřelil prázdnou branku. Naše hra postrádala lehkost a kombinaci, i když je třeba dodat, že úroveň poznamenal také velmi hustý déšť. Dovolím si však tvrdit, že jsme předvedli nejhorší výkon za dobu, co u mužstva působím, čímž jsme si pokazili závěr sezony.“

Karel Flaška, předseda Jiskry Chlum (7.): „Poslední zápas se nám stejně jako valná většina dalších ve druhé polovině soutěže vydařil a jsem rád, že jsme proti velice kvalitnímu protivníkovi dokázali uspět, takže pohoda se pak přenesla i na závěrečnou dokopnou. Mužstvo po totálně zpackaném podzimu na jaře hrou i výsledky jasně dokázalo, že do této soutěže patří. Navíc by téměř všichni měli v týmu dál zůstat, kádr se pouze pokusíme okysličit někým z okolí, kdo by mezi kluky zapadl. Jinak v Lomnici sice měli domácí míč častěji na svých kopačkách, ale my zase hrozili nebezpečnými brejky. Jediný gól zaznamenal Hájek, který po krásně akci parádně obstřelil domácího brankáře. Soupeř se sice snažil vyrovnat, ale kromě jediné velké příležitosti jsme jej do zakončení příliš nepouštěli. Naopak, náš náskok mohli ještě pojistit Novák a Mládek. Vítězství je podle mě zasloužené.“

SUCHDOL – N. VČELNICE 3:0 (0:0)
Jan Heřman, trenér Sokola Suchdol (4.):
„Na hráčích obou celků bylo vidět, že v tomto střetnutí už o mnoho nejde, takže se hra ve větší míře odvíjela uprostřed hřiště. Z naší strany navíc poněkud vázla kombinace, na jakou jsme byli zvyklí z předešlých duelů. V tom byli hosté o něco lepší, ale měli velké problémy s koncovkou. Nám se v ní naopak vedlo mnohem lépe, takže tři naše šance skončily v síti a mohli jsme se radovat ze zisku tří bodů. Hráče bych chtěl pochválit za poctivý přístup v celé sezoně a hlavně za výkony v závěrečné třetině soutěže. Na to, jak mladé mužstvo máme, jsme si počínali nadmíru úspěšně a věřím, že v nadcházející sezoně by to mohlo být ještě lepší. Žádné velké změny nechystáme, tým navíc doplní dorostenci.“

Miloš Strachota, trenér TJ Nová Včelnice (10.): „Naše silně kombinovaná sestava předvedla v prvním poločase poměrně slušný výkon, ale po změně stran už se prosadili domácí a zaslouženě vyhráli. I když sezona neprobíhala zcela optimálně, nakonec jsme se poměrně v klidu zachránili, takže z tohoto pohledu můžeme být spokojeni. Mužstvo však má na víc, což potvrdilo v řadě zápasů zejména na domácím hřišti, a na to bychom rádi navázali v příštím ročníku soutěže. Máme však poměrně úzký kádr, takže se do něho pokusíme sehnat aspoň dva nové hráče.“

T. SVINY – TŘEBĚTICE 3:0 (1:0)
Roman Havlík, trenér Sokola Třebětice (8.):
„Tentokrát jsme se proti lépe hrajícím domácím fotbalistům jen těžko prosazovali a navíc nám chybělo i více odvahy při kombinaci. Za tuto pasivitu nás soupeř v první půli potrestal vedoucí trefou. Do druhého dějství jsme sice šli s odhodláním s výsledkem něco udělat, ale to nám vydrželo pouze několik vteřin. Na rychlou akci domácích jsme totiž nedokázali včas zareagovat, takže následovalo stažení protihráče ve vápně a soupeř z penalty přidal druhou branku. Tím jeho aktivita ještě vzrostla, vytvořil si řadu šancí a jednu z nich krásnou střelou do šibenice využil. V závěru jsme sice měli snahu výsledek korigovat, ale v koncovce jsme zcela vyhořeli.“

NOVOSEDLY – OLEŠNICE 1:0 (1:0)
Josef Češka, trenér SK Novosedly (13.):
„Tento duel pro nás už nic neřešil, motivaci měl pouze soupeř, jehož nechávalo ve hře o záchranu pouze vítězství a zároveň porážka Kardašovy Řečice. Jenže Olešnice se zřejmě nachází v podobné situaci jako my, takže podle toho vypadala i úroveň. Utkání, jemuž chyběla fotbalovost, nabídlo pouze minimum šancí, a většinou se kopalo pouze uprostřed hřiště. My opět měli potíže se sestavou, ale snažili jsme se to zformovat tak, abychom se s působením v krajském fotbale aspoň důstojně rozloučili. To se nám nakonec povedlo, když vítězný gól vstřelil už v první půli Poborský, jenž zakončil standardku Pospíšila. V Novosedlech ve funkci trenéra končím, což jsem ovšem už před časem avizoval.“

K. ŘEČICE – SLAVONICE 5:0 (2:0)
Aleš Brunner, trenér Sokola Kardašova Řečice (12.):
„V klíčovém utkání sezony jsme v první půli předváděli velmi pěkný fotbal, vytvořili jsme si tlak a soupeři dovolili podnikat prakticky pouze brejky. Přestože jsme si vypracovali řadu dobrých možností, branky dlouho nepřicházely a zlom přinesla až trefa Macha po půlhodině hry. Naštěstí jsme zůstali trpěliví a o deset minut později přidal uklidňující druhý gól Idrizaj. Ve druhém poločase už to nebylo zdaleka tak pohledné, my si pochopitelně chtěli hlavně hlídat náskok a hráči Slavonic zase pod dojmem dvoubrankové ztráty tak trochu rezignovali. I přesto jsme se ještě třikrát dokázali prosadit, když se do střelecké listiny zapsali Idrizaj, Kovář a Houska. Všichni jsme si strašně moc oddechli, že se nám povedlo I. B třídu zachránit. Myslím, že tahle sezona, o níž jsme předem tvrdili, že bude kritická, už se opakovat nebude. Naše velice mladé mužstvo v ní získalo zkušenosti a já si dovolím tvrdit, že v příštím ročníku může hrát dokonce o nejvyšší příčky. Do kádru se navíc vracejí z vyšších dorosteneckých soutěží čtyři naši velice nadějní hráči, takže kvalita půjde ještě nahoru. Pokud se nám povede lépe v koncovce a vyřešíme posty brankářů, má tenhle tým velkou budoucnost.“

Bohumil Dvořák, asistent trenéra Sokola Slavonice (9.): „Domácí byli po celé střetnutí lepší, měli územní převahu a dokázali se prosadit i střelecky, takže jejich vítězství je naprosto zasloužené. My bohužel pokračovali v nevýrazných výkonech z posledního období a s pěti střelami za celý zápas se na body pomýšlet většinou nedá.“