Na umělých trávnících v J. Hradci, Horním Žďárů a Staré Hlíně pokračují zimní turnaje.

Zatímco v Horním Žďáru a ve Staré Hlíně mají odehrána dvě kola, na jindřichohradecké umělce zakončí v sobotu celé klání duely o konečné umístění.

Rumový pohár

Turnaj na jindřichohradecké Piketě uzavřel s výjimkou páteční dohrávky N. Včelnice – K. Řečice svoji základní část. V sobotu se bude na umělém trávníku hrát o konečné umístění, ale zatím je zřejmé jen to, že o 5. místo si to rozdají Soběslav s Chlumem. O složení dalších dvojic v duelu o 3. místo i pro finále rozhodne právě zmiňovaná dohrávka. Jisté však je, že o Rumový pohár bude bojovat Kamenice.

Nová Včelnice – Chlum 3:0 (2:0) – Po vyrovnaném úvodu získala Nová Včelnice v závěru první půle převahu, kterou přetavila do dvoubrankového vedení. Když brzy po zahájení druhého dějství přidala třetí gól, bylo o osudu střetnutí rozhodnuto. Chlum, který nastoupil k utkání rovnou ze soustředění, navíc neproměnil ani penaltu.

Branky: Strachota, Mareš, Bednář.
Rozhodčí: Janák.

Soběslav – Kardašova Řečice 1:1 (1:1) na penalty 3:5 – Vyrovnané utkání skončilo v základní hrací době spravedlivou remízou. V penaltovém rozstřelu však byl úspěšnější tým z Jindřichohradecka, který se ze značky pokutového kopu ani jednou nemýlil a získal tak bod navíc.

Branky: Hromada – V. Jánošík.
Rozhodčí: Janíček.

Slovan J. Hradec – Kamenice 2:2 (2:2) na penalty 3:4 – Oběma soupeřům chybělo několik stabilních hráčů, přesto se hrál fotbal ve svižném tempu. Zajímavostí je, že všechny branky padly již během úvodní čtvrthodiny, pak se však střelecké manévry zastavily. Z penaltové loterie nakonec vzešli jako šťastnější kameničtí fotbalisté, kteří si do tabulky připsali dva body a zajistili účast ve finále.

Branky: M. Šenkýř, Völfel – Kotek 2.
Rozhodčí: Jedlička.

Nejlepší střelci: 5 – Frühauf (J. Hradec), 4 – Pražák (K. Řečice), Vaněk, Kotek (ona Kamenice), 3 – Bednář (N. Včelnice).

Příští program: N. Včelnice – K. Řečice (pá 18). O 5. místo: Soběslav – Chlum (so 10). O 3. místo: N. Včelnice – J. Hradec/ K. Řečice (so 12). Finále: Kamenice – J. Hradec/ K. Řečice (so 14). (ger)

Windoor Cup

Po druhém kole zimního klání Windoor Cup na umělce v Horním Žďáru zůstala bez porážky už jen mužstva Studené a Jarošova. A právě jejich vzájemný souboj bude tahákem sobotního pokračování.

Horní Žďár – Číměř 3:5 (1:2) – Domácí se potýkali s koncovkou, o čemž svědčí i to, že Zwicker netrefil prázdnou branku a Kos zahodil penaltu. Číměř podobné problémy neměla, a tak si připsala zaslouženou výhru.

Branky: Kos 2, Šmíd – Záhorka 2, Netrval, Kodada, Mol.
Rozhodčí: Oleksa.

Jarošov – Stráž 4:0 (3:0) – O své vysoké výhře rozhodl jarošovský celek už v prvním poločase. Stráži tentokrát nebylo souzeno, síť nedokázal rozvlnit ani kanonýr Vostrý z pokutového kopu.

Branky: R. Petrů 2 (jedna z 11), Vokurka, L. Leixner.
Rozhodčí: Devera.

Strmilov – Studená 1:4 (0:2) – Mladíci ze Strmilova zůstali poněkud za očekáváním. Hráli ustrašeně a chyběla jim dravost i kombinace, které je zdobily v úvodním duelu. Studenou k jednoznačnému vítězství nasměroval ostrostřelec Dvořák, jenž obstaral všechny góly.

Branky: Přibyl (11) – Dvořák 4.

Nejlepší střelci: 6 – L. Dvořák (Studená), 4– L. Petrů (Jarošov).

Program 3. kola (sobota 7. března): Číměř – Strmilov (9), Studená – Jarošov (12), Stráž – H. Žďár (15). (zw)

Regent Cup

Na turnaji ve Staré Hlíně byly k vidění hladké výhry břilického dorostu a Českých Velenic. V obou vítězných týmech zářili střelci – Redžepi a Mikudim.

Štěpánovice – Břilice dorost 2:5 (0:4) – Mladíci z Břilic svého soupeře bez větších problémů přehrávali a už během úvodního poločasu si vypracovali dostatečný náskok.

Branky: Matuška, Novák – Redžepi 4, Klůfa.
Rozhodčí: Hrkal.

Hranice – České Velenice 0:7 (0:2) – V první půli ještě drželi hraničtí fotbalisté s favoritem přijatelný výsledek, ale s přibývajícím časem jim ubývaly síly, z čehož profitoval zejména kanonýr Lokomotivy Mikudim.

Branky: Mikudim 4, Mikl 2, Mezera.
Rozhodčí: Bicek.

Program 3. kola (sobota): Č. Velenice – Suchdol (10), Břilice dorost – Hranice (14). (hru)