Třebětický Pokorný a suchdolský Vochozka pálili ostrými a soupeřům nasázeli 4 góly.

Svou aktuální skvělou formu potvrdili na horké půdě ve Slavonicích, kde až do tohoto duelu řadu let nedokázali zvítězit a navíc soupeře připravili o domácí neporazitelnost. Před závěrečnými dvěma podzimními duely má Jiskra před druhým nováčkem z Klikova sedmibodový náskok a tak je už nyní jasné, že přezimuje v čele tabulky.

SLAVONICE – N. BYSTŘICE 1:4 (1:2)

Ladislav Burghard, trenér Sokola Slavonice (8. místo): „Zpočátku se obě mužstva oťukávala, nám se povedlo jít ve 14. minutě do vedení, když se trefil Bártů, a zhruba dvacet minut jsme soupeře do ničeho nepustili. Pak však přišla chyba opory zadních řad Balíka a hosté vyrovnali. Od té doby začínali přebírat iniciativu a ještě do přestávky se jim povedlo strhnout vedení na svou stranu. Druhý poločas jsme chtěli odehrát hlavně zodpovědně v obraně, ale už v 53. jsme inkasovali potřetí a bylo rozhodnuto. Na Bystřici jsme v její současné formě neměli, to je třeba otevřeně přiznat. Přejme soupeři, ať se mu podaří úspěšně rozjetou sezonu dotáhnout až k postupu a rozšíří tak notně prořídlé řady zástupců okresu ve vyšších fotbalových soutěžích.“

Václav Tkalců, předseda Jiskry Nová Bystřice (1.): „Kluci předvedli další velmi kvalitní výkon a zaslouženě se tak mohli radovat z vítězství, které jsme si ze Slavonic odvezli po mnoha letech. Svůj díl na něm mají i naší výteční fanoušci, kterých přijelo asi sedmdesát a vytvořili nám skvělou kulisu. Jim bych touto cestou rád poděkoval. Domácí se sice dostali do vedení, ale my brzy vyrovnali a zejména po změně stran už jsme soupeři téměř nic nedovolili. O naše trefy se postarali Pacholík, Mihula, Feytl a Budoš z penalty.“

KLIKOV – LOMNICE 3:0 (1:0)

Miloš Křivánek, trenér Blesku Klikov (2.): „Lomnice byla nebezpečná zejména ze standardních situací, kterých kopala poměrně dost. Na druhou stranu naši hráči soupeře herně předčili a třemi pěknými góly určili spravedlivý výsledek zápasu.“

Milan Moštěk, trenér Lomnice (6.): „Fotbal se hraje na góly a ty jsme dát nedokázali. Klikov to vzadu zavřel, přesto jsme se přes jeho zhuštěnou defenzivu dokázali prosadit, jenže naše zakončování bylo žalostné. V první půli třeba zahodil dvě obrovské šance Václav Nohava a domácí nám uštědřili lekci z produktivity. Mašek v 25. minutě ze standardky našel přesně hlavu Plucara a Klikov šel do vedení. Dvacet minut druhé půle bylo ve znamení našeho velkého náporu, trefili jsme však pouze dvakrát břevno a další projektily létaly těsně kolem tyčí. Pak nacentroval opět Mašek a my po chybě gólmana inkasovali podruhé. V závěru jsme hráli vabank a soupeř přidal ještě jeden zásah.“

TŘEBĚTICE – NOVOSEDLY 5:1 (1:1)

Roman Havlík, trenér Sokola Třebětice (7.): „Po chybě hostující obrany vstřelil Pokorný už v 8. minutě úvodní gól zápasu, ale pak začala hra Novosedel připomínat tlakující se kotel a výsledkem jejich náporu bylo vyrovnání. Ještě před tím byl ve 35. minutě navíc po druhé žluté kartě vyloučený Vojta Habr a my jen se štěstím do přestávky neinkasovali víckrát. Po obrátce se však utkání začalo vyvíjet v náš prospěch. I v deseti jsme hosty přehrávali a střelecké schopnosti naplno prokázal Vašek Pokorný, který k úvodní trefě z první půle přidal další tři zásahy. Tím soupeři vypustil z jejich stroje veškerou páru a v závěru jej ještě dorazil z přímého kopu Pavel Bastl. Kluci za statečný výkon zasluhují velké uznání a pochvalu.“

Josef Češka, trenér SK Novosedly (7.): „Přestože jsme brzy inkasovali, první poločas jsme neodehráli špatně. Vytvořili jsme si několik šancí, z nichž měl dvě největší Šmíd. Vyrovnat se však povedlo až ve 41. minutě Podojilovi. Druhá půle ovšem byla z naší strany doslova tragická. Kupili jsme chybu za chybou, hráči vůbec nedodržovali taktické pokyny a domácí nás i v deseti jasně předčili. V závěru jsme navíc přišli o další zraněné hráče včetně gólmana Škody a soupeř nám přidal ještě dva góly.“

LEDENICE – SUCHDOL 2:5 (1:1)

Jan Heřman, trenér Sokola Suchdol (5.): „Domácí se dostali už v 6. minutě do vedení, ale my rychle přepnuli na vyšší rychlostní stupeň, přidali na důrazu a výbornou kombinační hrou jsme začali soupeře přehrávat. Vypracovali jsme si minimálně čtyři tutovky, které jsme sice jako tradičně neproměnili, ale přesto se nám těsně před odchodem do kabin gólem Vochozky podařilo srovnat. I po přestávce jsme Ledenice drtili a navíc začal úřadovat Vochozka, jenž v rozmezí deseti minut přidal další tři parádní trefy. A když pak Štěpán Kubašta upravil na 5:1, zbytek duelu jsme proměnili v exhibici a výše porážky byla pro domácí ještě milosrdná. A to přesto, že jsme v závěru při naší ofenzivní euforii zapomněli na zadní vrátka a dovolili ledenickým fotbalistů korigovat. K tomu navíc gólman Martin Dunaj bravurně zneškodnil penaltu.“

N. VČELNICE – CHLUM 2:2 (2:0)

Miloš Strachota, trenér TJ Nová Včelnice (9.): „Měli jsme pohádkový úvod. Už v 9. minutě jsme vedli 2:0, k tomu nastřelili tyč a vytvořili si další tři tutovky, takže Chlum byl v té době zralý na ručník. Jenže třetí gól, který by podle mě už soupeře dorazil, jsme nedali a postupně se naši hráči příznivým vývojem nechali ukolébat. Soupeř měl ve druhé půli herně navrch, už v 50. minutě snížil, ale je pravda, že do dalších větších možností jsme jej nepouštěli. V nervózním závěru padaly i červené karty, nejdřív se šli po vzájemné potyčce do kabin uklidnit náš Hulík a hostující Hájek, jehož pak doprovodil i jeho spoluhráč. Vítězství jsme nakonec neudrželi, protože v 89. minutě hosté vypálili, Holický sice první ránu vyrazil, ale při dorážce jsme zaspali.“

Roman Novák, trenér Jiskry Chlum (12.): „Do zápasu jsme nastoupili naprosto nekoncentrovaně a než jsme se vzpamatovali, prohrávali jsme o dvě branky. Do hry jsme se dostali až zhruba po půl hodině, měli jsme i náznaky šancí, ale nikterak oslnivý výkon jsme nepředváděli. I po změně stran to bylo velice průměrné utkání, ale nakonec se nám povedlo vydolovat aspoň bod. Zhruba deset minut před koncem se trefil Míka z dobrých pětadvaceti metrů a v závěru po jeho další dalekonosné střele domácí brankář míč jen vyrazil a Řepa dorážkou vyrovnal. V naší situaci jsme potřebovali vyhrát, ale vzhledem k nepovedenému začátku bereme i remízu.“

K. ŘEČICE – T. SVINY 3:1 (1:1)

Aleš Brunner, trenér Sokola Kardašova Řečice (14.): „Soupeř potvrzoval, že je směrem dopředu velice nebezpečný a proto jsem velmi rád, že jsme tuto jeho přednost dokázali eliminovat. Po úniku Housky vstřelil vedoucí gól Jánošík, na který však hosté dokázali asi za deset minut odpovědět. Zlomovým momentem byl pak další únik a trefa Housky ve druhé půli, na kterou dokázal ještě navázat František Mach. Kluci tentokrát dřeli jako diví, vítězství je stálo strašně moc sil, ale plně si ho zaslouží. Teď jsme dvakrát po sobě vyhráli a rázem se nám dýchá mnohem lépe. Kdybychom ve zbývajících dvou podzimních zápasech uhráli ještě aspoň tři body, můžeme ve druhé polovině sezony reálně bojovat o záchranu v soutěži.“