Osvědčilo se nám netradiční rozestavení pětičlenné zálohy, tvrdí kouč Češka.Novosedly se po první polovině letošní sezony vyhřívají na páté příčce tabulky, na kontě mají 23 bodů a především z domácího hřiště si udělaly takřka nedobytnou tvrz.

„Domnívám se, že můžeme být spokojeni. Z praxe je dobře známo, že po nováčkovském nadšení přichází druhá sezona pravdy. A my se na ni chtěli připravit co nejlépe, abychom opět nehráli pouze o záchranu. A to se nám zatím docela daří,“ poznamenal úspěšný kouč Novosedel Josef Češka.

K týmu se vrátil po půlroční pauze a vede jej společně s trenérským kolegou Václavem Ludvíkem a vedoucím mužstva Pavlem Fryšem.

Posily zapadly

Pohyb nastal i v hráčském kádru, do něhož na hostování ještě před startem I. A třídy zamířili F. Šafránek z Roudného, Mládek ze Stráže a po 6. kole i Havlík z Bechyně. Všichni tři okamžitě našli uplatnění v základní sestavě a společně s dirigentem Šulcem a gólmanem Škodou patřili i k hlavním tahounům mužstva.

„Fotbal je kolektivní hra a velmi solidní výkony předváděli také ostatní, i když prakticky v žádném zápase jsme nemohli nastoupit v ideálním složení. Osvědčilo se nám však netradiční rozestavení pětičlenné zálohy se dvěma podhrotovými hráči, čímž jsme využili velkého hráčského potenciálu v této středové formaci,“ zmínil.

I přes celkové veskrze pozitivní hodnocení se mužstvo přece jen nevyvarovalo několika výkyvům.

„Vybouchli jsme hned ve druhém kole v Soběslavi, kde jsme dostali šest gólů. A za rámeček si určitě nemůžeme dát ani porážky ve Veselí nad Lužnicí a v závěrečném zápase na půdě posledního Sezimova Ústí, neboť v obou případech jsme měli bodovat,“ tvrdí kriticky Češka.
Ten svým svěřencům naordinoval poměrně dlouhé volno, neboť k zahájení zimní přípravy se sejdou až 22. ledna.

„Je to dáno tím, že druhá polovina sezony odstaruje až o prvním dubnovém víkendu, takže máme na přípravu dostatek času,“ vysvětlil trenér s tím, že tým čeká klasické nabírání kondice v podobě výběhů v místních podmínkách a dále i třeboňská hala, kterou doplní lázeňská rehabilitace.

„V únoru pojedeme na čtyřdenní soustředění do Dolního Žďáru, v plánu máme i čtyři zápasy na českobudějovické umělce a těsně před startem ostrých bojů bychom rádi odehráli nějaký duel už na přírodním trávníku,“ vypočítává zimní program.

Co se týče kádru, mají Novosedly zájem udržet především trio zmiňovaných hostujících hráčů, navíc se do mužstva vracejí Šťastný z K. Řečice a Kreim ze Staňkova.

„Cílem pro jaro je hrát pohledný fotbal a udržet postavení v klidném středu tabulky,“ přeje si novosedelský kormidelník Josef Češka.