SUCHDOL – BŘILICE 1:0 (1:0)
Celý první poločas hráli hosté pouze v deseti, další hráči dorazili až o přestávce. Přesto byly Břilice lepší, domácí tým se vůbec nedokázal prosadit. Ani po obrátce se nezdálo, že Suchdol získá tři body, když navíc přišel o Petra Krejčího jenž byl vyloučen za nakopnutí hostujícího brankáře Tomáše Skály. Paradoxně se i Sokolům lépe hrálo v oslabení a v závěru strhli výhru na svou stranu, když se z dobrých 25 metrů trefil Martin Dunaj.
„Nezasloužili jsme si prohrát. Rozhodl náš neuznaný gól, který byl regulérní. Údajný ofsajd viděl jen pomezní asistent," byl zklamaný břilický kouč Roman Kroupa, jenž za předvedený výkon stejně svému mužstvu poděkoval.
„Proti oslabenému soupeři jsme si v první půli nepřipravili jedinou šanci. Druhý poločas byl z naší strany aktivnější, ale výkon nebyl optimální. Tři získané body se však počítají," podotkl trenér týmu od Lužnice Jindřich Jirousek.
Branka: 88. Dunaj. Červená karta: 1:0 (83. Krejčí). Žluté karty: 3:3 (58. Bednář, 60. Hešík, 69. Špale – 34. Matoušek, 82. Skála, 89. Kučera). Rozhodčí: Studený – Škuthan, Kořínek, 100 diváků.

N. BYSTŘICE – LOMNICE 1:4 (0:0)
Utkání týmů z druhého a třetího místa tabulky přilákalo pěknou diváckou návštěvu, která byla v prvním poločasu svědkem 45 minut nudy. Ani úvod druhého dějství nedonutil žádné z mužstev k větší aktivitě. Teprve rána z 30 metrů, kdy si míč z kopačky Pavla Hegera našel cestu přesně do šibenice branky Štěpána Prinze, hlavně domácí fotbalisty popohnal.
Těm se sice podařilo za chvíli vyrovnat, ale pak dvakrát inkasovali z akcí, které pěknými kombinacemi ozdobilo duo Pavel Řehoř – Petr Pancíř. Čtvrtý gól Jiskra dostala v závěru z penalty. Domácí mužstvo se až do konce snažilo, ale bylo hodně znát, že nastoupilo bez řady zraněných hráčů. Prakticky se mu rozpadla záloha.
„I my jsme museli před začátkem řešit nepříjemnost, když se nám zranil kapitán Michal Šachl. První půle žádnou velkou fotbalovou radost nepřinesla. Po přestávce jsme začali více hrát po zemi, dostali jsme se do vedení a nepoložil nás ani náhodný vyrovnávací gól. Od sedmdesáté minuty už jsme měli hru pod kontrolou," uvedla vedoucí vítězného lomnického mužstva Denisa Kroupová.
„Hosté byli fotbalovější, v některých situacích se k nim přiklonilo štěstí, kterému šli naproti. První půle byla ještě vyrovnaná, ve druhé už jsme nedokázali odpovědět na branky Lomnice, která vyhrál zaslouženě. Pokusíme se vrátit na vítěznou vlnu a porazit doma Bukovsko," poznamenal Zdeněk Steklý, předseda bystřické Jiskry.
Branky: 64. Bobál – 54. Heger, 67. Řehoř, 77. Čuta, 85. Štěcha (PK). Žlutá karta: 1:0 (84. Machatý). Rozhodčí: Svoboda – Picka, Koranda, 150 diváků.

TŘEBĚTICE – OLEŠNICE 2:2 (0:0)
Třebětické hody vyšly s termínem akorát na domácí zápas Sokola, takže přišlo početné publikum. Pěkná fotbalová kulisa ovšem více svědčila hostům, kteří si v první půli vypracovali dvě gólové šance. Při první Lukáš Burda branku přestřelil, při druhé z brankové čáry vykopla míč domácí obrana.
Hned po změně stran začaly hrát Třebětice přesilovku, jíž vzápětí využil Tomáš Chvátal, ale ani vedení 1:0 favorita nepovzbudilo, ba spíše naopak. Z dřímoty se zase probral až za nepříznivého stavu 1:2, kdy po rohovém kopu vyrovnal halfvolejem Vojtěch Novák.
„Hráli jsme pouze deset minut na konci, takže za to jsme si asi ten bod zasloužili. Remíza je relativně spravedlivá, ale Olešnice byla lepší," přiznal předseda domácího klubu Jan Koutný.
Branky: 48. T. Chvátal, 85. V. Novák – 72., 80. Brousek. Červená karta: 0:1 (47. Bahenský). Žluté karty: 2:2 (19. V. Novák, 51. J. Chvátal – 23. Buřič, 89. Lenk). Rozhodčí: Karel – Devera, Havlík, 220 diváků.

K. ŘEČICE – N. VČELNICE 1:1 (1:1)
Hosté přijeli v pozici lídra a od úvodního hvizdu si vypracovali velikou územní převahu, jíž i brzy zúročili ve vedení. Domácí tým se od začátku zakopal na vlastní půlce a vyrážel k rychlým ztečím do často chybující obrany hostů. Hned svůj první útočný výpad proměnil ve vyrovnání, když se Tomáš Zavadil trefil z přímého kopu přesně k tyči. Trestňák kopal za faul Radka Vajdy v úniku na svoji osobu, za který včelnický hrající kouč viděl jen žlutou kartu.
Tlak hostů narostl hlavně v druhé půli, kdy se do jejich útoku znovu postavil brankář Lukáš Holický. I on měl obrovskou možnost k tomu, aby favoritovi zajistil vítězství. Ztroskotal na kolegovi v řečické brance Tomáši Trepkovi, jenž podobně zneškodnil i šance Marka Petráše a Tomáše Nebeského. Blízko výhře nakonec byli i domácí, kteří se v závěru dostali do dalšího brejku, ale Miroslav Bílek trefil jenom tyč branky gólmana Karla Barvy.
„Je smutné, že domácí tým od první do poslední minuty brání. Neproměnili jsme velké množství šancí. Špatně pískal rozhodčí," byl rozmrzelý Libor Holec, asistent trenéra Nové Včelnice.
„Ten bod je pro nás zlatý, brankář Trepka chytil tři jisté góly," neskrýval radost kouč domácího Sokola Aleš Brunner, jenž však za ostudu považoval skutečnost, že měl při zápasu doma na lavičce jen jediného hráče na střídání.
Branky: 18. Zavadil – 9. Petráš. Žluté karty: 1:3 (65. Bílek – 16. Vajda, 54. Mareš, 66. Blažek). Rozhodčí: Fiala – Rous, Saidl, 80 diváků.

CHLUM – Č. VELENICE 2:0 (2:0)
U Hejtmanu se střetly celky, které jsou ve velkém herním útlumu a podle toho také vypadala úroveň střetnutí.
„Byla tak maximálně do průměru okresního přeboru. Máme sice radost ze zisku tří bodů, ale hosté byli velmi slabí," uvedl Karel Flaška, šéf fotbalistů Chlumu, který se dočkal bodového zisku poprvé od 15. srpna.
Nad Velenicemi vyhrála Jiskra díky dvěma akcím, kdy obránci Lokomotivy vypadali jako uhranutí. Nejprve přihlíželi padesátimetrovému sólu Libora Řepy a podruhé ze sebe udělali slalomové kužely při postupu Zdeňka Vaníčka, jenž gól na 2:0 předložil Jiřímu Hájkovi jak na zlatém tácu.
„Co chceme hrát, když se místo fotbalu na hřišti mezi sebou hádáme," zlobil se předseda Lokomotivy Karel Macho.
Branky: 16. Řepa, 38. Hájek. Žluté karty: 2:1 (32. J. Flaška, 67. Kamenický – 19. Mikudim). Rozhodčí: Ambrožová – Kovařík, Švec, 80 diváků.