Domácímu celku výborně vyšel vstup do zápasu, když už v 6. minutě vybídla Nikola Tlachnová přihrávkou Zuzanu Šteflovou, která otevřela brankový účet. „Měly jsme chuť do hry, do utkání jsme šly s dravostí. Chtěly jsme doma získat všechny body,“ uvedla střelkyně úvodního gólu.

První poločas hráčky Sokola vyhrály 2:0, když druhou branku vstřelila kapitánka Kateřina Lehejčková po rohovém kopu Julie Hronové. Domažlická Benfika si v první půli také vypracovala několik příležitostí, ale neuspěla proti jindřichohradecké gólmance Lucii Adamcové. Ta udržela čisté konto i při rohu, kdy na zakončení hlavou vytáhla super zákrok.Ve druhém poločasu obě družstva na tempu ubrala, avšak šance se rodily. Především Jihočešky se do nich dostávaly. Za snahu také byly odměněné třetí trefou, když si Markéta Plucarová naběhla na pas Lehejčkové a dala svůj první gól v sezóně.

Poprvé v tomto ročníku se z branky radovala i Radka Peckertová, jež v závěru byla nejdříve u míče odraženého od břevna – 4:0. Brankovou konstrukci z přímého kopu trefila Šteflová. „Celý tým dal do hry srdíčko, nechaly jsme na hřišti vše. Domažlice mají běhavé hráčky, ale naše obrana, jíž opět výtečně dirigovala Renata Kučerová, si s jejich protiútoky poradila,“ chválila Zuzana Šteflová.

V neděli se v 19. kole představí Sokol J. Hradec na půdě třetího Sezimova Ústí (14 hodin).

Sokol J. Hradec – Jiskra Domažlice 4:0 (2:0)

Branky: 6. Šteflová, 30. Lehejčková, 64. Plucarová, 85. Peckertová. Rozhodčí: Saidl. Diváci: 30.
J. Hradec: Adamcová – Florianová, Lapková, Lehejčková, Dušková – Hronová, Peckertová, Šteflová, Kocoňová – Tlachnová, Plucarová. Střídání: Kučerová, Šlapanská.

Roman Pišný