Na jaře jindřichohradecké fotbalistky už získaly 6 bodů za dvě vítězství, tedy více než za celý podzim. Odpoutaly se z poslední příčky a zlepšenou formu potvrdily i v Protívíně, i když na body tentokrát nedosáhly.

Protivín, jemuž v tabulce patří pátá pozice, se v prvním poločasu dostal do vedení poté, kdy Marie Bártová využila chybu, jíž se dopustila brankářka J. Hradce Lucie Adamcová. Jinak byla úvodní půle zcela vyrovnaná, velmi bojovná, i když na šance skoupá.

Po hodině hry domácí celek náskok navýšil, když Bártová dala svůj osmý gól v sezóně. Byla to nakonec vítězná trefa, protože Sokol dokázal snížit. Bohužel gól kapitánky Kateřiny Lehejčkové zůstal jediným, přestože se hostující fotbalisty až do závěrečného hvizdu snažily o remízu.

„Ten náš gól byl výstavním kouskem, byla to nádherná rána levou nohou. Škoda, že to nestačilo na bodový zisk. Zápasu by asi více slušela remíza. Myslím, že jsme nebyly horší. Bojovaly jsme statečně a nechaly na hřišti všechno,“ hodnotila zápas Zuzana Šteflová, záložnice Sokola, jež mohla být spokojena s tím, že ani ve čtvrtém jarním utkání družstvo nevyšlo střelecky naprázdno.

Sokolnice jsou v tabulce předposlední, ale mají před sebou zápas, jímž by se z této příčky mohly odpoutat. Střetnou se totiž doma v přímém souboji o 8. místo s Domažlicemi. Na jindřichohradeckém Tyršově stadionu je hostí v sobotu 21. dubna od 16 hodin.

Platan Protivín – Sokol J. Hradec 2:1 (1:0)
Branky: 16., 63. Bártová – 81. Lehejčková. Rozhodčí: Tanáč – Čarek, Smola.
J. Hradec: Adamcová – Sivá, Lapková, Lehejčková, Dušková – Florianová, Šlapanská, Peckertová, Šteflová, Kocoňová – Voldánová. Střídání: Marková.

Roman Pišný