Trenéři Marek a Orlíček se však v důležitém souboji budou muset obejít bez trojice distancovaných hráčů, kteří byli minulý týden vyloučeni za potyčku v závěru vyhroceného střetnutí v Tachově (0:1). Útočník Tomáš Sedláček a obránce Tomáš Sláma za svůj prohřešek vyfasovali trest na čtyři zápasy, stoper Pavel Bezemek pak bude chybět dva duely.

Na marodce Jiskry se navíc ocitl středopolař Jan Tůma, jenž podstoupil operaci ruky, a kvůli pracovnímu školení v Německu nelze počítat ani s dalším defenzivním hráčem Jiřím Houdkem.

„Je to nepříjemné, ale co se dá dělat. Musíme se s tím vyrovnat. Věřím, že uspějeme, ale bude to hodně o píli a bojovnosti,“ je přesvědčený třeboňský trenér Jan Marek, jenž by vítězstvím rád s předstihem naplnil kvótu 21 bodů, což je cíl, který před mužstvo pro podzimní část soutěže postavilo klubové vedení.

Zítřejší soupeř zažívá v letošní sezoně obrození, neboť v závěru uplynulého ročníku se zachránil až v hodině dvanácté, tedy v posledním kole.

„Motorlet jsme byli sledovat, takže tušíme, co od něho očekávat. Po sezoně obměnil kádr, vydařil se mu vstup do té další a vyladil se na pohodovou vlnu. Speciální taktiku však na soupeře nechystáme. Doma jsme my, a proto je naší povinností hrát na vítězství. Šance si vytvořit umíme, takže musíme doufat, že nějaké proměníme,“ přeje si kormidelník Jiskry.