Výborný výkon předvedli na svém stadionu hráči Dačic, kteří nedali šanci Oseku. Fotbalový podzim na Jindřichohradecku definitivně uzavře nedělní okresní derby, v němž třeboňský celek přivátá Dačice (10.30 hodin).

DAČICE – OSEK 4:1 (2:0)
Tomáš Krejča, trenér Centropenu Dačice (8. místo): „Důležité utkání jsme odehráli výborně a po celý průběh jsme měli výraznou převahu. Kromě čtyř gólů náš tým ještě minimálně stejný počet velkých možností promarnil. Hosté od počátku působili poněkud zakřiknutě, ale náš úvodní nápor ještě změnu skóre nepřinesl. Trefil se až ve 23. minutě Jindra po spolupráci s Tomanem. O čtvrt hodiny později si oba role vyměnili a Toman vstřelil druhý gól. Ani po změně stran se scénář nezměnil a když v 62. minutě přidal Brandl třetí trefu, bylo definitivně rozhodnuto. Osek sice dokázal krátce poté korigovat, ale jinak měl během duelu pouze dvě další šance, s nimiž jsme si poradili. Deset minut před koncem ještě zasloužené vítězství pečetil Ferdan. Na závěr nás čeká derby v Třeboni, kam pojedeme s otevřeným hledím, protože nemáme co ztratit. Nyní se nám poměrně dařilo a rádi bychom to potvrdili."
CENTROPEN DAČICE
T. Ferdan – Černý, Kněžínek, Nosek, P. Novák – Valnoha, Brandl (85. Krtek), Jindra, J. Novák (75. Chvátal) – M. Ferdan, Toman (89. Točík). Trenér: Tomáš Krejča.

J. HRADEC – VODŇANY 2:1 (1:0)
Ivo Ježek, vedoucí mužstva FK J. Hradec (10.): „Zápas v první půli poznamenaly nešťastné okolnosti, po nichž musel na stadion dvakrát přijet sanitka. Hned v 5. minutě se po souboji s Kučerou zranil hostující brankář, který opustil hrací plochu na nosítkách a pak putoval do nemocnice s podezřením na přetržené vazy v kotníku, což se však naštěstí podle našich informací nepotvrdilo. Vzhledem k tomu, že Vodňany neměly náhradního gólmana, takže mezi tyče se postavil jejich obránce. Toho jsme dokázali využít a Tomáš Šenkýř po centru střelou pod břevno otevřel skóre. V dalším průběhu odnesl jeden ze soubojů zlomeným nosem další hostující hráč a rovněž putoval záchrankou k ošetření. Ke hře samotné musím říci, že jsme soupeře nedokázali přehrát a do přestávky jsme si žádnou další šanci nevytvořili. Druhá půle byla víceméně vyrovnaná a vypadalo to, že už se skóre měnit nebude. V 90. minutě jsme však chybovali v obraně a přišel trest v podobě vyrovnání. Naštěstí v nastavení se po dlouhém autu Marka Šenkýře dostal k míč Ondřej Černoch a vstřelil vítězný gól. Tentokrát nevyhrál lepší, ale šťastnější tým, za důležité tři body jsme však moc rádi."
FK J. HRADEC 1910
Hulík – Blažek, Hejl, Šuba, M. Šenkýř – T. Šenkýř, Schmidt, Černoch, Koutný – Kučera (88. Voldán), Kapias. Trenér: Marek Černoch.

LAŽIŠTĚ – TŘEBOŇ 2:0 (1:0)
Marcel Tomášek, trenér Jiskry Třeboň (11.): „Bohužel, potvrdily se naše obavy, které jsme před tímto soubojem měli, takže v Lažištích to bylo zbytečně ztracené odpoledne. S fotbalem to nemělo nic společného, arogantní sudí si s námi dělali, co chtěli a vůbec do ničeho nás nepustili. Prvnímu gólu v naší síti předcházel zákrok domácího hráče ve stylu judo. Dalším sportem, který Lažiště předvedla při druhé trefě, byla zase házená. Kladem je snad jen to, že jsme dohráli bez červené karty. Ale oni si to rozhodčí moc dobře uvědomovali, že pokud by byl někdo vyloučený, musela by disciplinárka zkoumat video a mohli by ze způsobu řízení mít problémy. Všechny tři „kouzelníky" budeme pro jarní část vetovat. I přes tohle všechno jsme měli několik slušných možností, ale v těch největších dvakrát zaváhal Raček a jednou Redžepi. Podzim končíme doma s Dačicemi a chtěli bychom bodovat naplno."
JISKRA TŘEBOŇ
J. Skála – Sláma, Wolf, Holý, Raček (46. Kolský) – Franěk, Šafránek, Janoušek (77. Zvánovec), Tejml – Redžepi (46. Ždimera), Rossmann. Trenér: Marcel Tomášek