„Dohodli jsme se, že dojde k ukončení angažmá hlavního trenéra Miroslava Čížka a asistenta Jiřího Klimeše,“ sdělil Deníku šéf Jiskry Lubomír Skála a doplnil, že z trenérského tria zůstává jen druhý asistent Otakar Matouš. „Mužstvo od 1. června povedou Petr Skála a Marcel Tomášek,“ odtajnil jména nových koučů šéf třeboňských fotbalistů.


Petr Skála, jenž je v Dynamu asistentem trenéra prvoligového týmu, v Třeboni před časem působil. „Zná prostředí i hráčský kádr a má souhlas od Dynama, že nám v době dovolené hráčů Dynama může do konce divizní sezony trenérsky pomoci,“ vysvětlil Luboš Skála a dodal, že Marcel Tomášek je zkušený trenér, zná divizní prostředí a má i zkušenosti s boji o záchranu.


Petr Skálaví, že ho čeká nesnadná mise. Hodně spoléhá na Tomáška. „My máme oba stejné kompetence,“ podtrhl a ujistil, že „brigádu“ vzal jen proto, že mu osud Třeboně není lhostejný. „Já v Třeboni vyrostl, působil jsem tam a situaci v mužstvu dobře znám. Hraje mi tam syn i synovec, řadu kluků jsem ať v mládeži Dynama, tak v Třeboni trénoval,“ řekl Petr Skála. „Snad naše výpomoc bude mít nějaký efekt,“ doufá.


„Míra Čížek i Jirka Klimeš odvedli v Třeboni kus práce, přesto je situace týmu tři kola před koncem kritická. Jenže žádné posily teď vedení klubu přivést nemohlo, a tak tudíž sáhlo k tomuto řešení,“ přemítal Petr Skála.


„Cílem je vnést nový impulz do týmu,“ zdůvodnil trenérské změny Luboš Skála, podle něhož posun ke spodku tabulky zavinila i zranění hráčů ze základu (Svoboda, Procházka, Malý, Sláma). „Další podoba realizačního týmu a hráčského kádru bude řešena po sezoně s ohledem na to, v jaké soutěži budeme hrát,“ uzavřel Lubomír Skála.