DAČICE – J. HRADEC 5:3 (3:1)
Petr Musil, vedoucí mužstva Centropenu Dačice (7. místo): „Věděli jsme, že Hradec nevstoupil do jarní části dobře a o to víc se bude u nás snažit uspět, takže jsme si chtěli hlavně pohlídat začátek. To se povedlo a navíc se nám zásluhou Tomana podařilo velice záhy otevřít skóre. Neradovali jsme se ovšem dlouho, neboť Kněžínek zahrál ve vápně rukou a hosté z penalty vyrovnali. Pak nás ještě dvakrát výtečně podržel brankář Vaverka, ale druhá část úvodního dějství už patřila jednoznačně nám. Byli jsme důraznější i agresivnější a vytvářeli si šance, z nichž dvě proměnil Brandl. Utkání zřejmě rozhodl čtvrtý gól Kněžínka z 51. minuty, který zahrával z poloviny hřiště trestný kop a míč překvapivě skončil až v síti. Hradec poté vypadl z role a my přidali ještě jeden zásah prostřednictvím Jindry. V závěru jsme však v našem úsilí polevili a hosté tak dokázali porážku zmírnit. Myslím, že derby se muselo líbit, hrálo se ve vysokém tempu nahoru, dolů. Soupeři přejeme, aby se co nejrychleji chytil a nemusel bojovat o záchranu. Tento týden nás čekají dva duely, ve středu v dohrávce hostíme Rudolfov, v neděli pak cestujeme do Lažišť.
CENTROPEN DAČICE
Vaverka – Nosek, Kněžínek, Celý, P. Novák – Grün, Jindra, Brandl, Kiessling – M. Ferdan (85. Chvátal), Toman (70. J. Novák). Trenér: Tomáš Krejča. 

Marek Černoch, trenér FK J. Hradec (14.): „Dačičtí fotbalisté šli za svým cílem od první minuty a zvítězili naprosto zaslouženě. My se navíc zbytečnými chybami dostávali pod tlak, který domácí tým náležitě využil, takže první poločas jednoznačně patřil soupeři. Po změně stran jsme se z něho sice dokázali vymanit, ale zase nás srazily dvě hloupé chyby, po nichž Dačice vytáhly vedení až na 5:1. Až poté jsme začali hrát tak, jak jsme měli od počátku. Výsledkem našeho snažení byly dva góly a několik velkých šancí, v nichž nás však vychytal výtečný Vaverka. Na další zdramatizování duelu navíc bylo už málo času. V neděli doma hostíme Sedlici a při pohledu do tabulky je naprosto jasné, že už prostě musíme získat tři body, protože jinak bychom se ocitli v obrovských problémech."
FK JINDŘICHŮV HRADEC
Hulík – Šuba, Regásek, Císař, Koutný – T. Šenkýř, Černoch, Frühauf, Schmidt – Kapias, Kučera (75. Nebeský). Trenér: Marek Černoch. 

VODŇANY – TŘEBOŇ 0:1 (0:1)
Marcel Tomášek, trenér Jiskry Třeboň (9.): „S předvedenou hrou můžeme být spokojeni, protože jsme dokázali soupeře přehrát. Vzadu si mužstvo navíc počínalo zodpovědně a domácí téměř do ničeho nepustilo. Byli jsme aktivní i směrem dopředu, ale opět jsme doplatili na chatrnou koncovku. O osudu střetnutí rozhodl už v 15. minutě Havlík, který se na vápně dostal k odraženému míči a prostřelil skrumáž těl. Naše možnosti se rodily i po přestávce, největší z nich měli Redžepi a Franěk, ale skórovat se nám už nepovedlo. Vodňany nás ohrožovaly jen sporadicky a pokaždé ze standardek. Jedna taková skončila na břevně, ale to byla prakticky jejich jediná šance. Naše vítězství je zasloužené, jen mělo být výraznější. Ve středu nás čeká dohrávka v Dražicích, v neděli pak doma přivítáme Veselí. V obou střetnutích s týmy z popředí tabulky bychom chtěli navázat na solidní výkon a budeme doufat, že se nám povede lépe střelecky."
JISKRA TŘEBOŇ
T. Skála – Holý, Cahyna, Havlík, Wolf – Maxa, Janoušek, Šafránek, Kido (63. Franěk) – Rossmann (78. Redžepi), Diviš (90. Zvánovec). Trenér: Marcel Tomášek.