Gól Mládka posunul Stráž na druhou příčku

Jindřichohradecko – V 8. kole okresního přeboru fotbalistů nečekaně ztratilo vedoucí hradecké béčko, které doma remizovalo s Horním Žďárem. Na druhou příčku se probojovala Stráž.

4.10.2012

Ilustrační snímek.Foto: Deník/Zdeněk Prager

J. HRADEC B – H. ŽĎÁR 1:1 (0:1)
Vedoucí tým přeboru měl celý zápas územní převahu, dokázal si vytvořit celou řadu šancí, ale ty jednu po druhé zahazoval. Hosté vytěžili z minima maximum a v první půli se jim povedlo vstřelit vedoucí gól. Hradecké béčko po změně stran aspoň vyrovnalo, ale s konečnou remízou jeho hráči rozhodně spokojeni být nemohou.
Branky: Z. Kvitský – Jarkovský. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 3:2. Diváci: 30.

DEŠNÁ – BŘILICE 3:3 (2:1)
Vyrovnané střetnutí hrané v rychlém tempu nabídlo zajímavý fotbal. Do kabin šli o přestávce o něco spokojenější domácí, ale Břilice hned na začátku druhé půle vyrovnaly a pak se jim povedlo vsítit i vedoucí gól. Zaslouženou dělbu bodů zařídil v 90. minutě Šteif.
Branky: Ďurač, Morong (11), Šteif – Z. Vaníček 2, D. Vaníček. Rozhodčí: Maňhal. ŽK: 1:2. Diváci: 50.

SUCHDOL B – NOVOSEDLY 0:0
Suchdolská rezerva svého soka mačkala, ale v koncovce se její hráči trápili, takže žádnou z možností využít nedokázali a Novosedly si tak odvezly cenný bod.
Rozhodčí: Koranda. ŽK: 2:2. Diváci: 50.

STAŇKOV – JAROŠOV 1:1 (1:1)
Zápas celků ze dna tabulky přinesl v poli poměrně vyrovnanou hru, více příležitostí si však vytvořili domácí fotbalisté. Proměnit ale dokázali pouze jedinou a výsledná remíza je tak příznivější pro Jarošov.
Branky: Studnička – Stejskal. Rozhodčí: Bartyzal. ŽK: 1:1. ČK: 0:1. Diváci: 45.

STRÁŽ – HRANICE 1:0 (0:0)
Mužstvo Stráže prakticky celé utkání trpělivě dobývalo branku pečlivě bránícího soupeře, až se mu to krátce před koncem zaslouženě povedlo. V 87. minutě se u rohového praporku krásně uvolnil Šimánek, přesnou přihrávkou našel Mládka, a ten rozhodl o zisku tří bodů pro svůj tým. Stráž zvládla všech pět domácích utkání a poskočila už na druhou příčku, což je po loňské nepovedené sezoně příjemná proměna.
Branka: Z. Mládek. Rozhodčí: Švec. ŽK: 1:3. Diváci: 90.

ST. HLÍNA – STRMILOV 0:0
Pohlednému fotbalu chyběly pouze góly, ale obrany obou týmů fungovaly téměř bezchybně. Šancí tak bylo poskrovnu a tu největší v 71. minutě domácí Prokeš neproměnil.
Rozhodčí: Havlík. Bez karet. Diváci: 80.

STUDENÁ – KUNŽAK 4:1 (2:0)
V prvním poločase byla domácí jedenáctka jasně lepším týmem a po zásluze vstřelila dva góly. Po obrátce se však Kunžak zvedl a vytvořil si několik šancí, které však nedokázal proměnit a naopak potřetí inkasoval. Hostujícím mladíkům se pak přece jen podařilo snížit, ale konečné slovo měl domácí Adamec, který uzavřel skóre nádhernou bombou ze 30 metrů.
Branky: Lojka, Dvořák, Adamovský, Adamec – Eichler. Rozhodčí: Svítil, ŽK: 4:2. Diváci: 80.

Jihočeši většinou podpoří při volbě předsedy Jiřího Pospíšila

Pozitivní dechová zkouška na alkohol. Ilustrační foto.

Dopravní policisté zastavili opilého řidiče

Medvědi dostali do výběhů pořádné čerstvé kmeny

Český Krumlov - Velkou radost mají českokrumlovští medvědáři, že se podařilo získat do medvědária statné stromy.

Vánoce jsou finančně náročné. Úvěr ale může být špatným pánem

Podle finančních poradců ale i psychologů by úvěry měly sloužit k nákupu jen těch věcí, které nezbytně potřebujeme. Nemá cenu se neúměrně zadlužit a kvůli hezkému Štědrému dni si pak znepříjemnit celý rok. Praxe ale také ukazuje, že mnohé domácnosti si kvůli nedostatečné finanční rezervě nemohou tuto úvahu dovolit.

Ulici Na Hradbách čeká měsíční uzavírka

Jindřichův Hradec - Důvodem k dlouhé uzavírce ulice jsou opravy fasády na jednom z domů.

Kapři vybojovali v jihlavském bazénu sedm medailí

Jihlava - Tradičních závodů „Jihlavský ježek“ se opět účastnila výprava handicapovaných plavců Sportovního klub Kapři Jindřichův Hradec.