Jihočeši vedli už 2:0. „V první půli byly v naší hře dobré věci," ocenil kouč David Horejš, hned ale také dodal, že i k této části utkání měl výhrady. „Za stavu 2:0 jsme měli úplně vyloženou možnost, ale místo toho, abychom navýšili na 3:0, necháme po naší chybě soupeře ještě do přestávky dát gól na 2:1," mrzelo ho.

Se hrou svého týmu po pauze už domácí trenéři spokojeni nebyli. „Druhá půle z naší strany byla velice špatná. Sice jsme tým hodně prostřídali, to samozřejmě bylo znát, nicméně byli na hřišti i kluci, co hráli už minulou sezonu," hněval se David Horejš. „Po přestávce jsme prakticky nevystřelili na branku a navíc jsme si nechali dát po tak hloupých chybách dva zcela zbytečné góly. Prostě to, co kluci ve druhé půli předvedli, na můj vkus bylo hodně málo," zdůraznil.

V týmu oproti minulé sezoně k nějakému hráčskému zemětřesení nedošlo, protože až na bratry Heldovy, Jenneho a Horáka hráči dorazového ročníku 1995 v I. lize dorostu příliš nenastupovali. „Kluci ročníku šestadevadesát většinou zůstali, akorát Michal Řezáč a David Tomášek jsou v přípravě s áčkem, doufám ale, že v sezoně nám ještě pomohou," zadoufal Horejš.

Ten teď bude muset spolu se svým kolegou Petrem Skálou do týmu zabudovat hráče z týmu U17. „Ti se s tím ještě seznamují, fotbal v devatenáctce je přece jen hodně jiný. Což ostatně ve druhé půli zápasu s Jihlavou taky na vlastní kůži poznali," konstatoval Horejš.

I. liga dorostu se bude i letos hrát s 22 účastníky. „Nově ale budou čtyři týmy padat, takže se musíme co nejlíp připravit, abychom neměli se záchranou potíže," zdůraznil kouč devatenáctky Dynama. „Věřím ale, že budeme v této soutěži hrát důstojnou roli a že navážeme na výkony z jarní části uplynulého ročníku," dodal.

Radost trenérům českobudějovické devatenáctky dělají jejich svěřenci, kteří se na jaře dokázali prosadit do kádru nyní už opět prvoligového áčka. „Samozřejmě, že jsme velice rádi, že Jirka Funda v této době je plnohodnotný hráč pro ligu, že s áčkem trénují třeba Honza Hála a Michal Řezáč a že se tam neztratí. Doufám, že se nám v tomto směru bude naše práce dařit i nadále a že každý rok nějakého kluka pro áčko vychováme," uzavřel Horejš.

V sobotu devatenáctka Dynama se v rámci letní přípravy zúčastní turnaje v Příbrami. „Vedle nás tam jsou ještě dorosty Příbrami a Brna, takže nás čekají dva kvalitní zápasy," sdělil šéftrenér centra mládeže Dynama Petr Skála.