Fotbalový XSTM POWER DRINK okresní přebor mužů odstartoval druhou polovinu sezony soubojem vedoucího Chlumu se Studenou, která po podzimu držela druhé místo. Radoval se tým od Hejtmanu, jemuž výhru zajistil dvěma góly Hešík. Krok s lídrem však udržel Strmilov, jehož hráči dokázali uspět na horké půdě v Halámkách. Velkolepě započali boj o záchranu hraničtí fotbalisté, kteří deklasovali Horní Žďár 10:0!

CHLUM – STUDENÁ 2:0 (1:0)
Souboji o čelo tabulky sice nechyběl patřičný náboj ani hojný počet diváků, ale nesl se v duchu celé řady nepřesností z obou stran. Chlumu náramně vyšel úvod, neboť už ve 3. minutě hosté faulovali ve vápně Hešíka a ten sám z penalty otevřel skóre. Po změn stran dostala stejnou možnost i Studená, ale ta výhodou pokutového kopu trestuhodně pohrdla. Ke slovu tak přišel znovu Hešík a jeho levačka, která z trestného kopu z hranice šestnáctky potrestala faul na Jana Flašku.
Branky: Hešík 2 (1x11). Rozhodčí: Bicek – Bartyzal, Hanes. ŽK: 2:2. Diváci: 100.

HALÁMKY – STRMILOV 0:2 (0:0)
Utkání se hrálo ve vysokém tempu a šance se téměř rovnoměrně střídaly na obou stranách. Branky a rozuzlení přišly až po obrátce. Nejprve domácí Michal Slavík upaloval sám na gólmana, ale nastřelil pouze tyč. Vzápětí tak zafungovalo nepsané pravidlo nedáš – dostaneš, neboť Strmilov hned z protiútoku potrestal zaváhání halámské obrany. Hosté se prezentovali velmi dobrým výkonem, který v závěru korunovali i pojišťovací trefou.
Branky: Prokeš, Dohnal. Rozhodčí: Devera. ŽK: 1:3. Diváci: 70.

BŘILICE – STARÉ HOBZÍ 4:1 (3:0)
Hodně vzruchu přinesl už samotný úvod. Slovan poslal hned ve 2. minutě do vedení Redžepi. O chvíli později Staré Hobzí dostalo možnost srovnat krok, ale nařízenou penaltu neproměnilo. Když v 10. minutě zvýšili domácí fotbalisté na 2:0 a do přestávky přidali i třetí zásah, začínalo být jasné, že jim body jen stěží uniknou. Ani po změně stran se obraz hry nezměnil a když Břilice v 70. minutě skórovaly počtvrté, mohly dohrát v poklidu a radost ze solidního výkonu jim nezkazil zahozený pokutový kop ani trefa hostujícího Veverky.
Branky: Redžepi 2, J. Houdek, Petr Poles – Veverka. Rozhodčí: Bumba – Rous, Kořínek. Bez karet. Diváci: 70.

HRANICE – HORNÍ ŽĎÁR 10:0 (4:0)
Záchranářský souboj žádné drama nepřinesl. Raketový nástup Hranic hosté nezachytili a po trefách Hasíka brzy prohrávali 0:2. Domácím narostla křídla, předváděli krásný kombinační fotbal a nakonec Hornímu Žďáru, jehož hráči postupně zcela rezignovali, „načepovali" na cestu domů potupnou desítku.
Branky: Hasík 3, Novák 2, Jiří Herzog, Jan Herzog, R. Herzog, Dvořák (11), Vach. Rozhodčí: Janák st. – Janák ml., Brož. Bez karet. Diváci: 20.⋌ (her)

DEŠNÁ – JAROŠOV 4:1 (2:1)
Herně poměrně vyrovnaný duel rozhodli domácí fotbalisté lepším proměňováním šancí, když těžili především z rychlých protiútoků. Jarošov měl smůlu v koncovce a kromě toho se prezentoval také poměrně tvrdou hrou.
Branky: D. Zach. Morong, Novotný, vlastní – J. Petrů. Rozhodčí: Svítil – V. Havlík, Z. Havlík. ŽK: 2:5. Diváci: 50. ⋌(pí)

NOVOSEDLY – SUCHDOL B 2:0 (0:0)
První jarní zápas nabídl fotbal průměrné úrovně. Domácí tým sice svého suchdolského soka předčil herně, ale dlouho se nemohl střelecky prosadit. Smůlu v koncovce protrhl až po změně stran Šafránek, jenž výstavní ranou z pětadvaceti metrů vymetl šibenici. Zaslouženou výhru Novosedel pečetil deset minut před koncem Poborský z penalty, jenž potrestal zákrok na Mazance.
Branky: 57. Šafránek, 80. Poborský (11). Rozhodčí: Maňhal – Loula, Šindelář. ŽK: 3:2. Diváci: 60.

STRÁŽ – STARÁ HLÍNA 2:3 (2:0)
Zásluhou bratrů Přílepků si Stráž zajistila v poločase nadějné dvoubrankové vedení a hostující Šrom navíc ve 26. minutě neproměnil penaltu. Stará Hlína však utkání nevzdala a po obrátce otočila skóre ve svůj prospěch. V 71. minutě byl za stavu 2:1 vyloučený domácí Petr Přílepek, hosté zásluhou Kopeta vzápětí vyrovnali a stejný hráč čtyři minuty před koncem definitivně rozhodl o osudu střetnutí.
Branky: 12. Petr Přílepek, 21. D. Přílepek – 71. a 86. Kopet, 55. Šrom. Rozhodčí: Jann – Picka, Koranda. ČK: 1:0 (70. Petr Přílepek), ŽK: 4:3. Diváci: 120.