Na soběslavské půdě sice neodehráli špatný duel, dokázali zlikvidovat dvoubrankový náskok soupeře, ale nakonec nezískali ani bod, neboť rozhodující trefu inkasovali v poslední minutě. V neděli je doma čeká životně důležité derby s Třeboní, jejíž domácí zápas se Sedlicí, stejně jako duel Dačic ve Vodňanech, byl kvůli vytrvalému dešti odložený. V I. A třídě naopak svitla naděje na udržení v soutěži hráčům Nové Bystřice, kteří doma především díky čtyřem gólům Pacholíka deklasovali Trhové Sviny.

KRAJSKÝ PŘEBOR
SOBĚSLAV – J. HRADEC 3:2 (2:2)
Ivo Ježek, vedoucí mužstva FK Jindřichův Hradec (14. místo): „Úvod nám absolutně nevyšel a domácí se už ve 3. minutě dostali do vedení. Aby toho nebylo málo, přišla v 15. minutě další pohroma. Teprve pak jsme se probrali, soupeře postupně zatlačili a do přestávky se nám povedlo srovnat i stav. Po půlhodině vrátil do sítě odražený balon Koutný a ve 42. minutě proměnil po vysunutí od Frühaufa brejk Kučera. Po změně stran byl náš tým herně lepší, vypracoval si několik možností, ale ty bohužel promítnout do skóre nedokázal. Po gólu volala především šance Kučery, jenž postupoval sám, ale jeho přelobování brankáře skončilo vedle tyče. Trest přišel v poslední minutě, kdy Soběslav z ojedinělé akce udeřila potřetí. Až na ten začátek jsme tentokrát svého soupeře herně předčili, takže o to víc mrzí, že zápas neskončil ani remízou. Na jaře jsme zatím uhráli pouhých devět bodů, a to je skutečně velmi nelichotivá bilance. V předposledním kole doma v derby přivítáme Třeboň, což je velmi těžký soupeř, ale my potřebujeme nutně uspět."

FK JINDŘICHŮV HRADEC
Hulík – Schmidt (84. Šuba), Černoch, Císař, M. Šenkýř – T. Šenkýř (41. Voldán), Frühauf, Kapias, Koutný (89. Fučík) – Kučera, Kvitský. 

I. A TŘÍDA SK. B
N. BYSTŘICE – TRHOVÉ SVINY 5:1 (3:0)
Václav Tkalců, předseda a trenér Jiskry Nová Bystřice (13.): „Existenční bitvu jsme sice po zásluze zvládli, ale vyhráno ještě zdaleka nemáme. K našemu vysokému vítězství a dobrému výkonu pomohl velice rychlý gól už ve druhé minutě, který pohotově zařídil Pacholík. Stejný hráč v 17. minutě zužitkoval přihrávku od Feytla a dvoubrankový náskok přinesl do našich řad potřebný klid. To ve 24. minutě ještě umocnil třetí zásah po teči Kuchaře. Hosty jsme během úvodního dějství do ničeho nepustili, přesto jsme o přestávce hráče upozorňovali, že ještě není konec. Obavy byly liché, neboť i po obrátce jsme pokračovali v dobrém výkonu, který se odrazil i ve střelecké listině. Hlavní roli tentokrát hrál Pacholík, který v 55. a 80. minutě přidal další trefy a celkem se tak prosadil čtyřikrát. Mužstvu patří velká pochvala a věřím, že tahle výhra nám vlije do žil před závěrečnými dvěma zápasy potřebné sebevědomí. Nyní sice hrajeme v Kaplici, která ještě usiluje o postup, přesto se tam pokusíme bodovat."

JISKRA NOVÁ BYSTŘICE
Plachý – Chuda, Steklý, Bobál, Beníček – M. Feytl (80. Kratochvíl), Náprava (70. Hynek), Kuchař, Beneš – Havel, Pacholík.