Mužstvo od Vajgaru má dvě kola před koncem stejně bodů jako jeho pronásledovatel a úspěšnější bilanci vzájemných zápasů, ale pokud se chce po roce vrátit do divizní společnosti, nesmí si dovolit klopýtnout. Dařilo se i Třeboni, která na svém stadionu bez potíží přehrála předposlední Sedlici. Zřejmě rozhodující krok směrem k udržení učinili dačičtí fotbalisté, kteří nečekaně, ale zaslouženě zvítězili v Prachaticích.

JANKOV – J. HRADEC 0:2 (0:1)
Marek Černoch, trenér FK J. Hradec (1. místo): „Očekávali jsme velice náročný zápas, což se do puntíku potvrdilo. A dovolím si tvrdit, že v Jankově se hrál fotbal, který svou kvalitou převyšoval úroveň krajského přeboru. My jsme bez úhony přečkali počáteční a očekávaný nápor domácích a postupně se aktivita přestěhovala na naše kopačky. Z toho poté rezultovaly i naše šance. Hned jednu z prvních se nám povedlo zužitkovat, když se ve 22. minutě po dlouhém autu Marka Šenkýře nádherně z voleje trefil Tomáš Pösinger. Až do konce první půle jsme soupeře do žádné vážnější příležitosti nepustili. Po změně stran přišlo krátké vzedmutí Jankova, kdy si připravil dvě nebezpečné situace, ale při první z nich se vyznamenal náš brankář Jakub Hulík a při druhé střela skončila vedle. Jinak jsme jeho snahy eliminovali výborným pohybem a častějším držením míče. Naopak, nebezpečnější jsme byli my a pojistit vedení mohli třeba Tomáš Beránek a po něm i Vít Kučera, kteří postupovali sami na branku, ale své možnosti neproměnili. Rozhodující moment přišel v 72. minutě, kdy po střele do břevna uklidil odražený balon do sítě Marian Horka. Od té doby jsme až do konce účelnou a taktickou hrou protivníka drželi na distanc. Kluci si za svůj výkon v tomto nesmírně těžkém souboji zaslouží velkou pochvalu. Je však třeba mít na paměti, že nás čekají ještě další kroky k vysněné metě. O víkendu hostíme Dražice, které zatím nemají záchranu definitivně jistou a určitě na nás vyrukují s hodně defenzivní taktikou. Proti zhuštěné obraně se nikomu nehraje dobře, ale uvědomujeme si, o co hrajeme, a musíme se na to poctivě připravit."

FK J. HRADEC 1910
Hulík – Kapias, Císař, Novotný, Šahajda – Pösinger, Beránek, Koutný, M. Šenkýř (89. Pěnka) – Horka, Jaroš (68. Kučera). Trenér: Marek Černoch.

TŘEBOŇ – SEDLICE 4:2 (1:0)
Marcel Tomášek, trenér Jiskry Třeboň (3. místo): „Od začátku to byla hra na jednu bránu a šance střídala šanci, ale naši hráči je trestuhodně zahazovali. Ujala se tak až střela Djurova ve 34. minutě, což však bylo hubené vyjádření naší převahy. Hned po přestávce Sedlice šťastně vyrovnala, když míč po trestném kopu a teči změnil zcela směr a zapadl do naší sítě. Hosté se však neradovali dlouho. Nejprve v 53. minutě Maxa po faulu na Winklera proměnil penaltu a o tři minuty později přidal třetí zásah Rossmann, jenž využil špatného odkopu hostujícího gólmana. V 68. minutě se ještě prosadil Winkler, který nepohrdl přesným pasem od Djurova a zakončoval do prázdné branky. Sedlice pak ještě snížila, když potrestala hrubku v naší obraně. Rozdíl ve skóre mohl být mnohem vyšší, ale my skutečně spálili celou řadu příležitostí. Nyní nás čeká utkání v Dačicích, kam pojedeme s čistou hlavou, ale bohužel musíme řešit další absenci. Ke dvěma distancovaným a dalšímu zraněnému přibyl na marodku i Maxa, jehož přímo ze hřiště s pochroumaným kotníkem odvážela sanitka."

JISKRA TŘEBOŇ
J. Skála – Kodras, Cahyna, Dobeš, Holý – Rossmann, K. Benhák, Maxa (84. Franěk), Matoušek (68. Kido) – Djurov (78. Kindermann), Winkler. Trenér: Marcel Tomášek.

PRACHATICE – DAČICE 0:2 (0:1)
Petr Musil, člen výboru Centropenu Dačice (10.): „Vítězství je pro nás nesmírně cenné a musím přiznat, že jsme s ním příliš nepočítali, protože v Prachaticích se nám do tohoto utkání nikdy nepodařilo uspět. Tři body nám v cestě za záchranou moc pomohly a nepřišli jsme k nim náhodou, ale poctivým a soustředěným výkonem, o čemž svědčí i nula na kontě obdržených branek. Hned ve 4. minutě se krásným angličanem zdálky trefil Frühauf a tento gól by byl jistě ozdobou televizních hitparád. To pochopitelně soupeře poněkud zmrazilo, a tak se celý první poločas nesl víceméně v naší režii. Domácí několikrát zahrozili pouze ze standardek, které mají výborně zvládnuté, jinak jsme je do šancí nepouštěli. Přestože jsme si během úvodní pětačtyřicetiminutovky připravili další příležitosti, žádnou se nám proměnit nepovedlo, a tak rozhodnutí přišlo až v 71. minutě, kdy domácí nechali na zadní tyči nekrytého Šimánka a ten se nemýlil. Ve zbytku času už jsme si náskok bez větších potíží ohlídali. Situace je nyní pro nás už o hodně radostnější než před měsícem, ale ve zbývajících dvou kolech ještě nějaké body potřebujeme získat. Nejlépe už o víkendu, kdy v derby hostíme Třeboň. Výhra by znamenala jistotu."

CENTROPEN DAČICE
Zejda – Grün, P. Mašát, Celý, Nosek – Krtek (86. D. Mašát), Frühauf, Vacuška, Točík (83. Diviš) – M. Ferdan (54. Šimánek), Štolba. Trenér: Tomáš Krejča.