Celek od Vajgaru po úvodní porážce s Kamenicí nad Lipou 2:3 stejným výsledkem poté porazil divizní Humpolec a k dalšímu střetnutí se vypravil do nedaleké Soběslavi.

Svěřenci kouče Romana Lukáče potvrdili vrůstající formu i sehranost a na půdě silného protivníka se nakonec radovali ze zaslouženého vítězství, navíc s bonusem, že domácím hráčům nedovolili skórovat.

Hradec oba góly zaznamenal už v prvním poločase. Nejprve se z rychlého protiútoku po levé straně a kombinaci Janáka s Nováčkem po centru prosadil Toman. Druhou trefu poté přidal po samostatném průniku Janák, který soběslavského brankáře překonal přízemní střelou.

„Je znát, že už se zase delší dobu připravujeme společně. Naše hra je zápas od zápasu komplexnější a výkon celého týmu v Soběslavi měl dobré parametry, přestože jsme opět dali příležitost všem sedmnácti hráčům, kteří byli k tomu zápasu připraveni a zdravotně v pořádku. A to včetně pětice posil, které se zatím jeví velmi nadějně,“ podotkl jindřichohradecký trenér Roman Lukáč. Na mysli měl nové hráče Koktavého, Vaše, Waníka, Distela a Strejčka.

V dalším přípravném utkání se Jindřichův Hradec v sobotu 19. června od 15 hodin střetne s béčkem Táborska na stadionu Soukeník v Sezimově Ústí.

Spartak Soběslav – FK Jindřichův Hradec 0:2 (0:2)
Branky: Toman, Janák.