V krajském přeboru se chtěly Dačice dotáhnout na Hlubokou, což ve vzájemném duelu doma splnily dokonale. Vyhrály 5:1 a soupeře v pořadí dokonce přeskočily. Hradecké béčko si v I. A třídě jelo do českobudějovických Čtyřech Dvorů aspoň pro remízu a svůj záměr dokázalo naplnit.

DIVIZE SK. A
ČÍŽOVÁ – J. HRADEC 1:3 (0:1)
Na úzkém hřišti se konal bojovný mač, kombinačnímu fotbalu navíc zabraňoval stav hrací plochy.
„Povrch byl příšerný, ale stejně jsme se snažili o to, abychom měli míč pod kontrolou a udrželi ho na zemi. Dařilo se nám to, byli jsme mnohem nebezpečnější než domácí tým," popsal obrázek hry v prvním poločasu Tomáš Cypra, asistent trenéra FK J. Hrade (9. místo).
Čížová se spoléhala na nakopávané míče a na standardní situace. Především při rohových kopech byla nebezpečná. Mnohem více možností k vstřelení branky si ovšem vypracovali hosté, kteří také zaslouženě první půli vyhráli 1:0, když jejich gól vstřelil Filip Votava. Mladíček, jenž odolal lákání pražské Sparty, se trefil po dvou minutách pobytu na trávníku. Na hřiště přišel ve 28. minutě za zraněného Petra Jaroše.
„Bohužel paradoxně platilo, že nám vstřelená branka moc nepomohla, což je naše tradice. Přenechali jsme iniciativu soupeři, který nás po přestávce potrestal vyrovnáním po rohu," komentoval Tomáš Cypra ztrátu vedení.
Teprve inkasovaný gól hosty opět nakopl. Čížovou už k ničemu nepustili, ale sami naopak svůj výkon zvedli. Vrátili se ke kombinační hře a po jednom ťukesu na pravé straně přišel přízemní centr, jejž na hranici vápna úspěšně zužitkoval Josef Kluzák.
„Pak jsme zápas kontrolovali, domácí mužstvo se nedostalo ani k žádnému závěrečnému tlaku. My jsme na konci ještě přidali třetí gól. Dal ho Martin Slavík po centru Ondřeje Černocha na bližší tyč," dodal spokojeně.

FK J. HRADEC
Hulík – Strejček, Beránek, Císař, M. Šenkýř – Kluzák, Koutný, Slavík, Pěnka (81. O. Černoch) – Kučera, P. Jaroš (28. F. Votava, 87. Kapias). Trenér: Marek Černoch.

ROKYCANY – TŘEBOŇ 4:0 (1:0)
U Světa by mohli vyhlásit konkurs na střelce, protože Jiskra dala v divizi za 360 minut jediný gól. Marnost v zakončení předvedla Třeboň i v Rokycanech. Za stavu 0:1, který se urodil na konci první čtvrthodiny, se do dvou gólových šancí dostal Michael Djurov, ale neměl štěstí. Na těžkém povrchu jej koncovka zradila. Hostující nováček hrál na západě Čech vcelku vyrovnanou partii, avšak obrovský rozdíl byl v produktivitě. Rokycanům do jihočeské branky padlo prakticky vše, naopak hosté byli nuloví.
Ti po 10 minutách druhé půle inkasovali podruhé a poté upadli do letargie plné zmaru. Už vlastně nic nevymysleli, u každého míče byli pozdě. Dokonce se jim naskytla možnost k vylepšení nálady při penaltě. Jenže i ta zůstala neproměněna a její exekuce Jiskru ještě více srazila na kolena.
„Do patnácté minuty jsme si vypracovali dvě šance , ale zase jsme je neproměnili. V defenzivě nevyšel zápas stoperům a po chybách jsme inkasovali. Ve druhém poločase po vystřídání jsme si vytvořili nějaké příležitosti, které jsme však rovněž nedokázali zužitkovat. Dokonce jsme zahodili i penaltu, a také proto je naše produktivita žalostná," konstatoval třeboňský trenér Marcel Tomášek.

JISKRA TŘEBOŇ
J. Skála – D. Kodras, Cahyna, Gulaš, Dobeš (46. Benhák) – Franěk (61. Rossmann), Chromčák, Maxa, M. Kodras (61. Matoušek) – Djurov, Holzepl (61. Winkler). Trenér: Marcel Tomášek.

KRAJSKÝ PŘEBOR
DAČICE – HLUBOKÁ 5:1 (3:0)
Na dačický fotbal se pěkně kouká a jen málokdy při něm nepadají góly. Tentokrát jich byl u Dyje k vidění půltucet, z toho k radosti domácích fotbalistů i fandů pět v síti hostů. Centropen do utkání vletěl, hráči nedbali velkého vedra, hýřili pohybem.
Na hrotu útoku byl sice Robin Štolba sám, ale to nevadilo, neboť byl v ofenzivě podporován celým mužstvem. První branku mu připravil Daniel Točík centrem na malé vápno, druhou pak dlouhým pasem do pohybu bek Hynek Brandl. Pět minut před koncem první půle se ještě trefil Tadeáš Jindra na 3:0.
O přestávce si domácí hráči vzpomněli na minulou sezonu, kdy nad Hlubokou též vedli, ale v druhé půli jim dala čtyři branky. Toho se chtěli vyvarovat, proto dále pokračovali v aktivní hře, za kterou byl Štolba nejprve odměněn hattrickem a posléze dal svůj druhý gól Jindra, jenž proměnil penaltu – 5:0.
„Zápas se nám opravdu povedl, vydařil se po všech stránkách. Hluboké jsme nedovolili nic, my jsme měli naopak šancí hodně. Osvědčily se obměny v sestavě," spokojeně konstatoval exekutor pokutového kopu Tadeáš Jindra.
Hosté se trefili až sedmé minutě nastavení. Dlouho přes čas se hrálo kvůli zranění hlavního arbitra Jiřího Krauskopfa, který musel odstoupit po hodině hry. Centropen se po hladkém vítězství posunul na pátou pozici tabulky.

Zejda – Beníček, Brandl, P. Mašát, Grün (85. Nosek) – Frühauf (88. Jelínek), Krtek (73. Šimánek), Točík (90. Diviš), Vacuška – Jindra – Štolba (77. M. Ferdan). Trenér: Tomáš Krejča.

I. A TŘÍDA SK. B
ČT. DVORY – J. HRADEC B 0:0
Jindřichohradečtí přijeli pro bod, čemuž podřídili taktiku. Nutno dodat, že převaha domácího favorita byla bez invence, takže to obětaví hosté měli jednodušší. Navíc brankář Lukáš Rešl znovu ukázal, že je oporou. Sice příliš práce neměl, ale v prvním poločasu vyřešil jednu gólovou šanci soupeře. Byla to i jediná přímá střela na branku za úvodních 45 minut.
Po obrátce se hosté znovu nikam nehnali a šetřili síly. V tropickém počasí se nijak příliš nehonili ani domácí, takže to byla až do konce poměrně nuda, z níž se dají vypíchnout pouze dva Rešlovy zákroky proti náběhům Miroslava Klímy a padajícímu listu střídajícího Petra Snížka v 88. minutě.
„Nebyli jsme kompletní, proto ta defenzivní taktika. Soupeř má velice silný kádr, jedině zodpovědná hra nám mohla pomoci k bodům. Semkli jsme se a ten kýžený bodík, který jsme chtěli, máme," pochválil tým gólman Lukáš Rešl, nejlepší hráč celého utkání.
Hosté sice tentokrát směrem dopředu příliš nebezpečných akcí nepředvedli, ale účel světil prostředky. „Konečná remíza je podle mého soudu spravedlivá. Pro nás je to bod, s nímž jsme moc nepočítali. Za bojovnost musím hochy pochválit," dodal kouč hostů Radim Kvitský, jimž v tabulce patří po třech kolech sedmá příčka.