Jindřichohradečtí fotbalisté v 27. kole KP deklasovali předposlední Ševětín na jeho hřišti půltuctem branek. Třeboň ani Dačice bodovat nedokázaly. V 23. kole I. A třídy nepřipustila vedoucí Nová Včelnice žádné komplikace a jasně porazila béčko Roudného. Dařilo se i hradecké rezervě. Tým mladíků nečekaně zvítězil ve Čtyřech Dvorech a odpoutal se z poslední příčky. Na tu po domácí porážce s budějovickou Lokomotivou klesla Nová Bystřice.

Krajský přebor
Ševětín – J. Hradec 1:6 (1:4)
Marek Černoch, trenér FK J. Hradec 8. místo): „Předvedli jsme jeden z nejlepších výkonů v sezoně. Od první do poslední minuty jsme soupeře naprosto jednoznačně přehrávali, hýřili jsme aktivitou a hráči přesně plnili stanovené pokyny. O vítězství jsme rozhodli už během první půle, když se o všechny čtyři góly postaral Ondřej Černoch. Po obrátce se trefili ještě Filip Votava a Radim Koutný. Enormní převahu jsme konečně dokázali vyjádřit i brankově, i když jsme ještě řadu dalších příležitostí zahodili. Předvedená hra se hodně blížila tomu, co bych si představoval.“

Želeč – Třeboň 2:0 (1:0)
Zdeněk Procházka, trenér Jiskry Třeboň (10.):
„Želeč má kvalitní mužstvo, dokázala si vynutit převahu, ale dokázali jsme si s tím poradit. Bohužel, v 26. minutě jsme si dali vlastní gól, který by patřil do kuriozit a doteď je to pro mě zcela nepochopitelné. Po jedné z našich chyb v defenzivě následoval pokutový kop, který však náš brankář Kopecký zneškodnil. V závěru prvního poločasu už jsme hru vyrovnali, po změně stran jsme trochu přeskupili řady a přišly i naše šance, které jsme však nedokázali zužitkovat i zásluhou výborného domácího gólmana. O výsledku definitivně rozhodla druhá trefa Želče v 59. minutě. Musím však dodat, že závěr zápasu jsme mohli ještě zdramatizovat, kdyby nám sudí zhruba čtvrt hodiny před koncem neupřel stoprocentní penaltu. Želeč však zvítězila zaslouženě i proto, že my máme venku prostě problém dávat góly.“

Dačice – Čimelice 2:5 (1:1)
Dušan Lovětínský, asistent trenéra Centropenu Dačice (14.): „První poločas z naší strany nebyl špatný, možná jsme byli i o něco lepší. Vypracovali jsme si tři příležitosti, ale proměnili pouze jedinou zásluhou Janáka v 31. minutě, který vystřihl rozehrávku stopera. Neradovali jsme se však příliš dlouho, protože Čimeličtí v 37. minutě po rohovém kopu hlavičkou vyrovnali. Přestože jsme si o přestávce říkali, že musíme hlavně zachytit začátek, stal se pravý opak a soupeř v 51. a 54. minutě dvěma slepenými góly utekl na 3:1. Vzápětí sice Toman dokázal snížit, ale to bylo z naší strany vše. Hosté nás po obrátce jednoznačně přejeli, ještě dvakrát skórovali a zbytek utkání mohli pojmout jako trénink. Nevím, co se s námi ve druhém dějství stalo, ještě teď si to nedokážu vysvětlit. Dělali jsme spoustu chyb, nedokázali jsme si přesně přihrát.“

Klikovský útočník Zdeněk Mládek.
Fotbalisté Peče deklasovali včelnické béčko a slaví postup

I. A třída sk. B
Nová Včelnice – Roudné B 5:2 (3:1)
Luboš Cypra, předseda TJ Nová Včelnice (1.): „Od začátku jsme měli převahu a hodně šancí. V 17. minutě otevřel skóre Berounský, o tři minuty si hosté navíc dali vlastní gól. V 26. minutě jsme sice inkasovali z takové zvláštní penalty, ale za pět minut Nebeský zvyšoval na 3:1. Ani po změně stran se obraz nezměnil. Prostřídali jsme, na hřiště přišli Didek s Vojtou Hornátem, kteří hru ještě víc oživili, ale pálili jsme jednu příležitost za druhou. Skóre se tak měnilo až v závěrečné desetiminutovce, kdy nejprve v 81. minutě zvyšoval Didek, po něm korigovali hosté na 4:2 a v 84. uzavřel skóre Pacholík. Celý zápas jsme měli pod kontrolou, odehráli jsme to zkušeně a stále můžeme snít o postupu.“

Nová Bystřice – Lokomotiva Č. Budějovice 0:3 (0:3)
Bohumil Hron, trenér Jiskry Nová Bystřice (14.): „Bohužel jsme nezachytili začátek. V 13. minutě jsme inkasovali laciný gól a ve 20. hosté zvýšili na 2:0. Po třetí trefě Lokomotivy z 38. minuty začínalo být jasné, že je zápas rozhodnutý, protože my v současné době nemáme takovou sílu, abychom dokázali otáčet dvou či tříbrankové manko. Po změně stran se sice hrála vyrovnaná partie, ale většinou mezi vápny. Příliš nebezpečných akcí se ani na jedné straně neurodilo. Výjimkou byla obrovská šance Jaroše, který ji však neproměnil.“

Čtyř Dvory – J. Hradec B 2:3 (0:0)
Jan Beneš, trenér FK J. Hradec B (13.): „Ve velkém vedru se hrál trochu líný fotbal. Domácí byli o něco aktivnější, ale do vyložených šancí jsme je nepouštěli. My naopak měli výbornou přechodovou fázi, z čehož vznikly tři příležitosti, jež však neproměnili Votava, Horák, ani já. Do druhého dějství jsme vstoupili výborně a už v 48. minutě Horák otevřel skóre, Čtyři Dvory pak ze sporné penalty vyrovnaly, a odpovědět dokázaly i na náš druhý gól. Když dal v 73. minutě svou druhou branku přímo z rohového kopu Králíček, domácí rezignovali a zbytek duelu prochodili. Pro nás to je první a zasloužená venkovní výhra, z níž máme pochopitelně radost.“

Ivo Táborský (na snímku vpravo v souboji s třineckým Reintamem) pečetil výhru Dynama nad třincem (3:0) třetím gólem.