Na třetí místo tabulky se vrátila Třeboň, přestože v Čimelicích pouze remizovala a stejně jako její protivník dohrávala zápas bez dvou vyloučených hráčů. Velice důležitý krok směrem k záchraně učily Dačice, které na svém stadionu porazily podobně ohrožené Dražice a vyhouply se na dvanáctou příčku.

KRAJSKÝ PŘEBOR MUŽŮ

J. HRADEC – KAPLICE 8:0 (3:0)
Marek Černoch, trenér FK J. Hradec (1. místo): „Výsledek hovoří za vše. Kaplici jsme od začátku zmáčkli a přehrávali po všech směrech, takže bylo jen otázkou času, kdy její obranný val povolí. To se stalo již v 8. minutě, kdy se trefil Císař, a při vší úctě k soupeři, pak už to bylo pouze o tom, kolik vstřelíme gólů. Do přestávky jsme přidali ještě dva, po změně stran dalších pět. Hostům jsme nedovolili vůbec nic, nevytvořili si ani jedinou příležitost. Náš presink začínal už na jejich rozehrávce, s čímž si nevěděli rady. Chtěl bych vyzdvihnout výkon záložníka Radima Koutného, který hraje ve famózní formě a znovu byl nejlepším mužem na hřišti. Za zmínku stojí i hattrick útočníka Mariana Horky. V neděli jedeme do Jankova, což bude něco naprosto jiného. Čeká nás tam zápas jara a pokud jej zvládneme, uděláme obrovský krok k postupu do divize. Ale jak říkám, budeme to mít velice těžké."

FK J. HRADEC 1910
Hulík – Kapias, Císař, Novotný, Šahajda – Pěnka (59. Petráš), Beránek, Koutný, M. Šenkýř (65. Strejček) – Horka, Jaroš (59. Kučera). Trenér: Marek Černoch.

ČIMELICE – TŘEBOŇ 0:0
Marcel Tomášek, trenér Jiskry Třeboň (3.): „Asi jsme měli zvítězit, protože herně jsme byli lepší a měli i víc možností než domácí tým, ale naložili jsme s nimi tak, jak je v poslední době naším zvykem. Už v páté minutě měl stoprocentní šanci Djurov, ale trestuhodně ji zahodil. Stejně se během zápasu vedlo třeba Rossmannovi či Maxovi a v 90.minutě nám navíc rozhodčí neznal gól. Ve 35. minutě došlo k potyčce, po níž pod sprchy putovalo po dvou hráčích na každé straně. Myslím si však, že to fotbalu spíše uškodilo, i když bylo na hřišti hodně místa a více se běhalo. Podle mě měl dostat červenou kartu pouze jeden z domácích fotbalistů za napadení protihráče. Stínem duelu je nezaviněné zranění Diviše, který musel odstoupit v 54. minutě. Nyní už je po operaci kotníku a sezona pro něj, bohužel, skončila. V neděli dopoledne hostíme Sedlici a kromě Diviše nám budou chybět i distancovaní Straka se Šafránkem, takže asi budeme mít potíže se sestavou."

JISKRA TŘEBOŇ
T. Skála – Kodras, Cahyna, Holý, Straka – Rossmann (74. Winkler), K. Benhák (88. Kido), Šafránek, Diviš (58. Matoušek) – Maxa, Djurov. Trenér: Marcel Tomášek.

DAČICE – DRAŽICE 5:2 (3:2)
Petr Musil, člen výboru Centropenu Dačice (12.): „Do utkání, které bylo z pohledu záchrany důležité pro oba soupeře, jsme vstoupili velice dobře. Úvodních zhruba pětadvacet minut se hrálo prakticky na jednu bránu, a to se odrazilo i ve skóre. Už ve 4. minutě se trefil sváteční střelec Nosek, z čehož byl možná překvapený i on sám, v 15. proměnil Štolba pěkný centr od Frühaufa a povedený úsek zakončila perfektní kombinace Vacušky se Štolbou, na jejímž konci stál Míra Ferdan, který zvyšoval na 3:0. Poté jsme však polevili v koncentraci a v obraně nám vznikaly díry. Dražičtí toho dokázali využít a do přestávky se dvěma góly dostali do kontaktu. Na našich hráčích byla v té době znát nervozita, ale naštěstí jsme zvládli vstup do druhé půle. V 52. minutě Grün prostrčil balon na šestnáctku Točíkovi, jenž zaznamenal čtvrtou trefu, což bylo klíčové. Poté jsme přečkali i jeden krizový moment, neboť Vojta Habr vykopával míč z brankové čáry, ale jinak jsme protivníka udrželi na uzdě. V 82. minutě navíc Frühauf pojistil cenné vítězství z penalty za ruku ve vápně. Musím říct, že to bylo velice zajímavé a rušné utkání. Člověk by spíše čekal, že v situaci, v níž se oba týmy nachází, se bude hrát defenzivně, ale nebylo to tak. I přes zisk tří bodů je jasné, že vyhráno ještě nemáme, navíc nás čeká duel v Prachaticích, kde se nám výsledkově nikdy nedařilo. Kdybychom si odtud odvezli bod, byl by zlatý."

T. Ferdan – Habr (62. Šimánek), P. Mašát, Celý, Nosek – Grün (86. Beníček), Frühauf, Vacuška, Točík – M. Ferdan (83. Krtek), Štolba. Trenér: Tomáš Krejča.

I. A TŘÍDA MUŽŮ SK. B

Fotbalisté hradeckého béčka ve 23. kole krajské I. A třídy sk. B uhráli na domácí půdě s předposledním Větřním pouze bod, což znamená, že ještě nemají jistotu záchrany.

J. HRADEC B – VĚTŘNÍ 2:2 (1:0)
Radim Kvitský, trenér FK J. Hradec B (11. místo): „Nastupovali jsme s tím, že případná výhra nám už zaručí klid do konce sezony, bohužel přístup našich mladíků tomu vůbec nenasvědčoval. A ještě hůř bylo od 25. minuty, kdy nám sudí vyloučil stopera Rejthara. Kluky to však jakoby nabudilo a do přestávky jsme pak byli lepší. Navíc jsme se zásluhou Filipa Votavy dostali i do vedení. Do druhého dějství jsme však jako obyčejně vstoupili laxně a Větřní v 51. minutě vyrovnalo. Od té doby nás hosté přehrávali a od gólového přídělu nás uchránil jen výborný výkon brankáře Rešla. Nicméně v 70. minut se trefil Svoboda a znovu jsme získali náskok, který však soupeř deset minut před koncem smazal a zápas tak skončil remízou. Nebyli jsme lepší, ale toto fotbalové klání zásadně ovlivnili rozhodčí."