Jihočešky svůj jarní program v divizi D zahájí v sobotu, kdy na umělce na Piketě přivítají poslední Horní Břízu (15 hodin), která dosud uhrála jediný bod a vstřelila pouhopouhé dva góly.

Generálku sokolnice absolvovaly na umělé trávě hradecké Pikety, kam si pozvaly Borovany. Domácí celek měl po celé utkání výraznou převahu, o které nejlépe vypovídá konečný výsledek 7:0.

„Jména střelkyň branek ani nevím, nezapisoval jsem si je, nebylo to podstatné. Důležité je, že jsme vyzkoušeli nové tváře a naše družstvo podalo kvalitní výkon, který dává dobrý předpoklad pro první mistrovské utkání," věří ve vítězný vstup do jara vedoucí družstva Sokola Petr Němec.

V duelu s Calofrigem, jenž je po podzimní části sezóny druhý v jihočeském přeboru, byly domácí fotbalistky techničtější, pohyblivější a také důsledné v zakončení, což potěšilo, neboť tato herní činnost není právě jejich výsadou.

Sokol nebyl úplně kompletní, chyběly Michaela Čermáková, Lenka Kösslová a Kateřina Papežová. Naopak se ukázaly dvě novicky, a sice Veronika Koturňová a Kristýna Kadlecová.

První zmíněná nemá příliš herní praxe, ale její projev je velmi dobrý a trenér František Šmatlák si myslí, že v ní třímá další potenciál. Jedná se o hráčku, jež se s rodinou přistěhovala ze Slovenska.

Druhá jmenovaná je sedmnáctiletá posila středu pole z Podyjí Černíč, která přišla na hostování. „Je to velice šikovná fotbalistka, jež se ničeho nebojí a do hry dává všechno," vyzdvihl Petr Němec silné herní stránky nové akvizice. 

Autor: Roman Pišný