Tři body ze Sedlice importovala Třeboň a patří jí třetí příčka. Dačický celek sice zůstává na samém chvostu tabulky, ale uhrál doma remízu s pátými Prachaticemi, které předtím dokázaly bodovat i u Vajgaru.

J. HRADEC – JANKOV 2:0 (1:0)
Marek Černoch, trenér FK J. Hradec (2. místo): „Nehrálo se pohledné utkání, jak by se dalo u aspirantů o přední příčky očekávat, ale byl to boj o každý metr hřiště. Pro nás je však důležité, že jsme tento duel zvládli. První půle přinesla na každé straně jen po jedné větší šanci. Zatímco my ji zásluhou Koutného v 41. minutě proměnili, Jankov trefil jen břevno. Jinak se bojovalo spíše mezi vápny. Po změně už jsme byli aktivnější, nicméně mnoho příležitostí k vidění opět nebylo. Uklidnění přinesla v 80. minutě až trefa Kapiase zpoza vápna, hosty jsme do šancí vůbec nepouštěli. Skutečnost, že jsme už jedenáctkrát za sebou neprohráli, je hodně milá, ale trochu ji kalí fakt, že doma s Čimelicemi a pak i v Sedlici jsme pouze remizovali, což byly zbytečné ztráty, neboť v obou těchto zápasech jsme herně dominovali. Nyní nás čeká zápas v Dražicích, který bude mít tak trochu pikantní nádech, protože hned tři naši hráči Horka, Šahajda a Pösinger v kádru úřadujícího přeborníka kraje ještě nedávno působili. Každopádně se budeme snažit úspěšnou sérii prodloužit."

FK J. HRADEC 1910
Hulík – T. Šenkýř, Novotný, Císař, Šahajda (64. M. Šenkýř) – Jaroš (82. Strejček), Černoch, Beránek, Koutný (82. Stejskal) – Kapias (90. Petráš), Horka (62. Pösinger). Trenér: Marek Černoch.

SEDLICE – TŘEBOŇ 1:3 (0:0)
Marcel Tomášek, trenér Jiskry Třeboň (3.): „Přestože nás trápí marodka, sestavu se nám podařilo dát nějakým způsobem dohromady, ale ve 36. minutě jsme přišli o Djurova, který si na těžkém terénu otočil koleno… První půle přinesla neslaný nemastný fotbal, přesto jsme měli dvě gólové šance, které se nám však zužitkovat nepovedlo. V blátě se kombinovat nedalo, tudy cesta k překonání soupeře nevedla, takže ve druhé půli jsme začali hrát jednoduše ve stylu honem s míčem dopředu, což se nakonec vyplatilo. Po jedné standardce nás hlavou poslal do vedení Rossmann, druhý gól pak po individuální akci přidal Diviš. Vzápětí jsme inkasovali po standardní situaci, kterých domácí kopali celou řadu. Zlom nastal v 73. minutě, kdy Sedlice kopala penaltu, kterou však brankář Tomáš Skála zneškodnil a o chvilku později pak Maxa definitivně podtrhl zisk tří bodů. Jsme rádi, že se nám povedlo přerušit třízápasovou sérii bez výhry. V pátek od 18 hodin přivítáme pod umělým osvětlením v derby Dačice a první polovinu sezony chceme zakončit ziskem třiceti bodů, což znamená, že musíme doma zvítězit."

JISKRA TŘEBOŇ
T. Skála – Bednář, Cahyna, Šafránek, Havlík – Kido, Holý, Maxa, Rossmann – Djurov (36. Matoušek, 81. Kučera), Diviš. Trenér: Marcel Tomášek.

DAČICE – PRACHATICE 1:1 (1:0)
Petr Musil, člen výboru Centropenu Dačice (16.): „Od začátku jsme hráli aktivně, měli jsme převahu a v 10. minutě se ujali vedení. Byť se jednalo o vlastní gól soupeře, předcházela mu povedená akce Štolby, jenž ve vápně hledal volného Habra a Prachatičtí si v tísni srazili míč do sítě. To je samozřejmě trochu rozhodilo a my tak měli další možnosti skóre navýšit. Jenže se nám to nepovedlo a soupeř postupně hru dokázal vyrovnat. Je to určitě škoda, protože kdybychom přidali druhou trefu, asi bychom nakonec měli víc než jeden bod. Rozhodující moment přišel v 57. minutě, kdy běžel po kolmici Toman sám na brankáře, ale velkou šanci neproměnil a z protiútoku Prachatice vyrovnaly, takže platilo to klasické nedáš, dostaneš. Tím se soupeř dostal do sedla a několikrát nás musel podržet gólman Tomáš Ferdan. V závěru jsme zase párkrát zahrozili my, ale skóre se už neměnilo. Remíza nás nemusí mrzet, neboť tento duel rozhodně nepostrádal kvalitu a lidem se musel líbit. Naše výkony se lepší, ale je to o tom, zda proměníme šance, které si dokážeme vypracovat. Uvidíme, jak se nám v tomto ohledu povede v Třeboni."

CENTROPEN DAČICE
T. Ferdan – Beníček (63. Vacuška), Nosek, Celý, Grün – Točík (79. Diviš), Brandl, Krtek (30. Toman), Frühauf – Štolba, Habr. Trenér: Tomáš Krejča.