VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Janíček a jeho tým chtějí změnit poměry

Jindřichohradecko - Volební valná hromada Okresního fotbalového svazu J. Hradec 28. června určí nové složení výkonného výboru.

17.6.2011
SDÍLEJ:

Kandidát na předsedu okresního fotbalového svazu Marek Janíček.Foto: Deník/Zdeněk Prager

Blížící se volební valná hromada Okresního fotbalového svazu J. Hradec, která se uskuteční v úterý 28. června, určí na příští dva roky (což je změna ze strany ČMFS v rámci sjednocení mandátů v rámci celé republiky), nové vedení okresní kopané. Svou kandidaturu do funkcí ve výkonném výboru ohlásila skupina lidí, která se zformovala kolem Marka Janíčka (37 let) z Dešné u Dačic. Jejich cílem je především změnit fotbalové poměry na Jindřichohradecku.


Uznávaný arbitr, který rozhoduje zápasy hlavně v divizi a České fotbalové lize, si před časem jako hráč vyzkoušel třeba druhou ligu ve Znojmě a působil i coby funkcionář v Dešné. Zkušenosti má tedy ze všech úhlů pohledu, což nakonec přispělo k jeho rozhodnutí ucházet se o pozici předsedy nejvyššího fotbalového orgánu na okrese.
„Původně jsme se začali formovat společně s Janem Hanzalem, Miroslavem Brožem a Josefem Bastlem, ale brzy jsme zjistili, že vzniká i další skupina, která by chtěla pracovat ve výkonném výboru. Naše názory byly hodně podobné, takže po několika schůzkách jsme se rozhodli sestavit společnou kandidátku,“ vysvětluje.


Jak si chce toto seskupení získat širokou podporu klubů? Rozhodně nikomu neslibuje modré z nebe, ale jeho vize jsou racionální a plné nových nápadů.
„Při sestavování jsme dbali na to, aby byly ve výboru rovnoměrně zastoupeny všechny tři oblasti, tedy Jindřichohradecko, Třeboňsko i Dačicko, což je při pohledu na jména kandidátů patrné. Dalším krokem v případě, že si nás oddíly zvolí, je přesunutí jednání komisí z Třeboně do Jindřichova Hradce jako přirozeného centra, a to na sekretariát ČSTV, kam to budou mít zástupci klubů odevšad dostupnější,“ podotkl.
„Nová krev“ by také ráda zatraktivnila všechny soutěže dospělých i mládeže. Trnem v oku klubů je momentálně zřejmě nejvíce okresní část Poháru ČMFS, o který není zájem a v letošní sezoně se ani neuskutečnil.


„Během sezony to není ideální, hrávalo se o všedních dnech či svátcích, což se klubům nelíbilo. My si představujeme zrealizovat pohárovou soutěž v rámci zimní přestávky na hřištích s umělým trávníkem v Horním Žďáru a Staré Hlíně, přičemž vítězové obou skupin by se pak utkali ve finále. Oddíly by tak zároveň měly zajištěnou kvalitní přípravu a rozhodně by to bylo lepší než dosud,“ domnívá se.


Sportovci v současné době nejvíce žehrají na nedostatek financí, Janíček však má představu, jak tuto realitu aspoň částečně změnit k lepšímu.
„Pokusíme se pro jednotlivé přebory sehnat sponzory, podle nichž by se tyto soutěže jmenovaly, což dobře funguje třeba na Královéhradecku. Získané finance by pak okresní fotbalový svaz zase různou formou vracel do oddílů, zejména na mládež.


A právě mládežnická kopaná je na Jindřichohradecku největším problémem. V přeboru dorostenců a žáků působí jen velmi málo oddílů a postrádá kvalitu.
„Podobně jsou na tom na Pelhřimovsku, a tak vznikla myšlenka spojit tyto soutěže se sousedním okresem, což by jistě přispělo k daleko větší atraktivitě a podle mě by to mělo i dopad na vzrůstající kvalitu. Dále hodláme pro trenéry mládežníků pořádat praktické kurzy přímo na trénincích, o což by se měl starat hlavně Miroslav Zeman a svou pomoc přislíbil i uznávaný kouč Marek Černoch. A větší důraz by měl být kladen i na okresní žákovské výběry,“ tvrdí Janíček.


Jím vedenému uskupení se nelíbí ani současná praxe okresních delegátů a zaběhnutá forma dekorování vítězů jednotlivých okresních soutěží na konci sezony.
„Chtěli bychom tuto komisi zrušit, čímž by se zároveň ušetřily i nějaké finance. Místo toho by na důležité nebo problémové zápasy vyjížděli přímo členové výkonného výboru. A ti by pak samozřejmě nechyběli ani v závěru sezony při utkáních, která určují vítěze jednotlivých soutěží. Domnívám se, že poblahopřát hráčům přímo na hřišti je mnohem důstojnější a hlavně bezprostřednější, než jen předat diplom zástupcům oddílů při losovacím aktivu,“ uvedl Marek Janíček.

KDO KANDIDUJE: Předseda: Marek Janíček (Dešná)
Místopředseda: Ivo Ježek (FK J. Hradec)
Členové: Josef Bastl (Třebětice), Miroslav Zeman (FK J. Hradec), František Zwicker, Jozef Košťál (oba Horní Žďár), Jan Hanzal (Stráž), Miroslav Brož (Horní Pěna), Jiří Hešík (Majdalena)

Autor: Zdeněk Prager

17.6.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.
1

Muž si ustlal u kolejí, měl velké štěstí

Vážná nehoda na silnici I/20 u Semic.
AKTUALIZOVÁNO
4

U Semic se stala nehoda. Řidič a dva malí synové jsou vážně zraněni

OBRAZEM: Města vítala nové občánky

Třeboň - V lázeňském městě se konalo slavnostní vítání nově narozených dětí.

OBRAZEM: Dění v Bystřici pravidelně oživuje divadlo

Nová Bystřice - V Nové Bystřici se pravidelně konají divadelní představení pro děti i dospělé.

OBRAZEM: Fotbalisté Buku sesadili Studenou z čela přeboru

Jindřichohradecko -  Fotbalový přebor mužů má o víkendu na programu zápasy 9. kola.

OBRAZEM: Malí hradečtí školáci se učí bruslit

Jindřichův Hradec – Školáci z jindřichohradeckých základních škol se pět zapojili do projektu Škola bruslení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení