Dle našich kolegů z Deníku Rovnost ale v Brně odchodu 191 cm vysokého útočníka litují. „Podlehl jsem haló efektu, kdy ho fanoušci zesměšňovali," uznal v rozhovoru pro Rovnost možnou chybu brněnský sportovní ředitel Zdeněk Kudela. „Budějovicím, kde teď hostuje, vyhrál dva zápasy," dodal.

Nejen o tom, zda bude hrát na jihu Čech i na jaře, se Deník Škody vyptával.

Těší vás, že jste si vítězstvím nad Teplicemi zajistili přece jen o něco klidnější zimu?

Myslím si, že nakonec můžeme podzim hodnotit kladně. Nejsem si jist, že někdo před vstupem do ligy počítal s tím, že po podzimu budeme mít osmnáct bodů. My je máme a dle mého soudu těch osmnáct bodů je hodně dobrých a určitě jsme spokojeni.

Spokojeni jste jistě byli i po vítězství s Teplicemi. Bylo pro výsledek klíčové, že jste brzy po přestávce dali vedoucí gól?

To rozhodně. Byli jsme rádi, že jsme první gól dali my a ne Teplice. V závěru jsme tři body pojistili ještě druhým gólem z penalty.

První klíčový gól jste dával vy, jak jste ho viděl? Na začátku bylo autové vhazování, šlo tudíž o nějaký nacvičený signál?

Vůbec ne, Kuba Hora si dobře všiml, že tam je Lengy na vápně, tak mu to dal. Lengy výborně vystřelil, gólman to vyrazil, pak byla ještě jedna dorážka a potom se to odrazilo ke mně a já už to jen uklízel do prázdné brány.

Takže to ani nešlo nedat?

Určitě to šlo nedat. Když koukám na fotbaly v televizi, dost těch zahozených šancí tam vidím. Ostatně i já sám jsem spoustu šancí nedal. Myslím, že i teď to určitě šlo nedat. Ale jsem rád, že jsem to dal a že jsme vyhráli.

Po vašem gólu jste iniiciativu přenechali soupeři. Úmyslně?

Souhlasím, že po našem gólu tam byla taková desetiminutovka, kdy nás Teplice opravdu zatlačily a měly tam nepříjemné závary. Naštěstí jsme to ale ubránili a závěr už byl volnější. Chodili jsme pak i do brejků a z toho posledního jsme dali druhý gól.

Ke druhému gólu jste měli blízko už předtím, když jste u vápna svedl vzdušný souboj s gólmanem Grigarem. Jenže po vaší nahrávce Linhart prázdnou bránu bohužel překopl.

Já si všiml, že by to tam mohlo propadnout, tak jsem tam běžel a hlavičkový souboj s Grigarem vyhrál. Otočil jsem se a dával si míč na pravou nohu na střelu. Příliš jsem si ale nevěřil, i když jsem viděl, že v bráně je jen jeden hráč, takže to bylo docela nadějné. Vedle byl Linč ale volný, tak jsem mu to dal a je škoda, že to neproměnil.

Hodně vás to mrzelo?

V první chvíli jsem byl naštvaný a hodně, rychle jsem na to ale zapomněl. Ostatně to i tak dopadlo dobře.

V první půli byla hra z obou stran dost opatrná, jako by nikdo nechtěl udělat chybu. Byl to z vaší strany nějaký taktický plán?

V žádném případě, naopak trenéři se do nás v poločase pustili, že to vypadá, jako bychom si šli jen tak zahrát fotbálek. Obě mužstva, my i Teplice. Akorát s tím rozdílem, že jim těch 0:0 stačí, zatímco nám ne. Tak nás trenéři trošku seřvali a do druhé půle jsme přidali, protože jsme cítili, že můžeme vyhrát. A chtěli jsme vyhrát.

Zápas s Teplicemi potvrdil, že když sem přijede soupeř, který nezaleze a hraje i směrem dopředu, že vám to víc vyhovuje. Je to tak?

Máte pravdu, pro nás je lepší, když můžeme chodit do protiútoků. Aspoň doma se nám to docela daří. A rádi bychom se zlepšili i v zápasech venku, abychom tam nedostávali takové příděly jako na Spartě či v Teplicích.

Jak to vypadá s vámi? Do kdy máte v Budějovicích hostování?

Mám tady hostování až do léta, nicméně s tím, že si mě Brno může v zimě stáhnout. Ale jak to bude, to nevím. Zda mě pan Kudela, či pan Kotal budou chtít. To uvidíme.

Počítáte tedy spíše s tím, že byste pokračoval v Budějovicích i na jaře?

Jak říkám, já mám hostování do 30. června, a pokud se Brno neozve s něčím, budu tady nadále.

Vy jste si tady v Budějovicích na podzim zahrál o body ve třech různých soutěžích. Je to tak?

Máte pravdu. Ze začátku sezony jsem v lize tolik nenastupoval, tak jsem šel hrát za juniorku a také za farmu. Právě na farmě se mi nějaké zápasy povedly a trenéři mi dali důvěru v áčku. Od té doby jsem nastupoval v základu a jsem za to samozřejmě rád.

Půjde se vám s těmi osmnácti body, které jste na podzim nahráli, i do zimní přípravy s větší chutí?

I já si myslím, že těch osmnáct bodů je do přípravy velice povzbudivých. S vědomím, že ty body nám nikdo nevezme, se nám bude v zimě pracovat líp.

Pohled do tabulky ale naznačuje, že vyhráno ještě zdaleka nemáte. Liga je tak vyrovnaná, že o záchranu mohou hrát mužstva od pátého místa dolů…

To je dobře, že je to takhle vyrovnané, že je ve hře víc manšaftů. Jakmile někdo dvakrát třikrát za sebou prohraje, hned se tam namočí. Jaro v lize bude určitě ještě hodně moc zajímavé.