Fotbalová I. B třída: Lomnice vybojovala vítězství i bez dvou vyloučených hráčů, Nová Bystřice dobyla třebětickou tvrz

LOMNICE – VĚTROVY 1:0 (0:0)

Tomáš Kumnacký, vedoucí mužstva Tatranu Lomnice (8. místo): „V utkání s nováčkem soutěže jsme se herně trápili. I když jsme zvítězili zásluhou krásné střely Jana Němce ze závěru duelu, musíme přiznat, že náš projev nebyl zcela podle představ. Celkově se dá říci, že tento souboj nepřinesl mnoho fotbalové krásy. Navíc jsme v něm přišli o dva vyloučené hráče Melichara se Sedláčkem, což může být při našem úzkém kádru v dalších utkáních velký problém.“

Lomnice: Hanzal – Frolík, L. Prášek, Marsa, Nohava – Šachl, R. Němec, Řepa, Zákostelecký – Mikuláštik, Melichar. Střídali: J. Němec, Sedláček, P. Prášek.

KUNŽAK – TUČAPY 2:5 (2:2)

Petr Popela, asistent trenéra Obalu Rozkoš Kunžak (14.): „Tentokrát se nám začátek vydařil a již v 5. minutě vsítil Hudziec po standardní situaci hlavou vedoucí gól. Bohužel, hosté hned po následující akci po rohu vyrovnali. Přesto náš tým nadále bojoval a vytvořil si další šance. Jednu z nich pak Zeman po půlhodině hry dokázal zužitkovat. V té době se hra přelévala ze strany na stranu a oba týmy měly několik možností. Těsně před pauzou ovšem sudí proti nám nařídil pokutový kop. Gólman Trepka sice střelu vyrazil, ale dobíhající exekutor ji vrátil do sítě. Po změně stran nám ale začaly docházet síly, což se projevovalo na šancích Tučap. Definitivní ortel padl v závěrečné čtvrthodině, kdy hosté po našich individuálních chybách třikrát skórovali. Za stavu 2:3 jsme navíc přišli o vyloučeného Karpíška, takže na zvrat už jsme opravdu neměli sílu. Citelně byla znát i absence Adamce s Rozporkou.“

Kunžak: Trepka – Karpíšek, Popela, Winkler, Ronin – Šolín, Moták (75. Rokyta), Loukota, Hudziec – Zeman, Eichler (70. Jakl).

NOVÁ VČELNICE – ŠEVĚTÍN 2:2 (0:0)

Miloš Strachota, člen výboru TJ Nová Včelnice (9.): „Domácí měli dobrý vstup do utkání a už v úvodu mohli rozhodnout. Ve 2. a 3. minutě se sami před ólmanem ocitli postupně Lukš a Blažek, v 18. trefil Lukš břevno a brankou neskončila v 21. minutě ani spolupráce bratrů Cyprových. Pak už se hra vyrovnala. Co se nepovedlo v úvodním dějství, napravil vstup do druhé pětačtyřicetiminutovky. Lukš se zpoza šestnáctky opřel do balonu a zajistil domácím vedení. Bohužel Ševětín po chybě zadáků za pár minut srovnal. V 62. a 64. minutě se vyznamenal brankář Votápek, který bravurně zlikvidoval dvě vyložené šance protivníka. Dvacet minut před koncem se blýskl znovu Lukš, po jehož průniku se trefil Blažek. Ale ani toto vedení netrvalo dlouho a Ševětín dokázal za dvě minuty odpovědět. Jinak domácí podali vcelku dobrý výkon, nicméně i soupeř potvrzoval, že má kvalitní soubor a z pohledu celého zápasu je tak konečná remíza zřejmě spravedlivá.“

N. Včelnice: Votápek – Holec, Vajda, Hulík, L. Cypra – Tomšů, T. Cypra, Aldorf, Mareš – Blažek, Lukš. Střídali: Tobiáš, Pivko.

SEZIMOVO ÚSTÍ – KARDAŠOVA ŘEČICE 3:3 (0:2)

Aleš Brunner, trenér Sokola K. Řečice (10.): „Na počátku duelu měli domácí platonickou převahu, ale jako první jsme zahrozili my a nastřelili břevno. Po půlhodině jsme domácím připravili další šok v podobě ukázkové akce Michala Hryzáka. Do poločasu jsme zaznamenali další branku a když se nám po obrátce podařilo skórovat i potřetí, mohli domácí omývat. Jenže se jim podařilo dát kontaktní gól, což je nakoplo, dále využili standardku a nakonec v nastaveném čase vyrovnali z penalty, která následovala po nastřelené ruce ve zdi na hranici šestnáctky. Chyběli nám sice čtyři hráči, ale ti, kdo je zastoupili, zahráli velmi dobře a potvrdili, že Kardašova Řečice disponuje vyrovnaným kádrem patnácti hráčů, což je potěšitelné zjištění. Navíc jsem rád, že ve dvou utkáních venku jsme dokázali vždy třikrát skórovat. O něco méně milé je zjištění, že zatím také dost inkasujeme. Z utkání jsme měli trochu obavy, ale hráčům za výkon mohu poděkovat, i když jsme si vzhledem k průběhu měli asi odvézt všechny body.“

K. Řečice: Fibich – Kvasnička, Pražák, Z. Nový, M. Nový – Vosecký (70. Vyhlídka), B. Kalina, Jánošík, M. Hryzák (60. Houska) – Kovář, P. Hryzák.

TŘEBĚTICE – NOVÁ BYSTŘICE 0:1 (0:0)

Josef Bastl, trenér FC Třebětice (6.): „Tentokrát diváci viděli pouze průměrné a poměrně dost tvrdé utkání. Myslím si, že to byl remízový zápas se šťastným koncem pro Novou Bystřici. Hrála účelný fotbal, nikam se netlačila a čekala na příležitost, kterou nakonec zužitkovala. Pokud nedáme góly, nemůžeme myslet na vítězství. Dvě až tři velké šance jsme nedokázali proměnit, jeden gól nám nebyl uznán pro údajný ofsajd a navíc jsme přišli o vyloučeného Pavla Bastla a zraněné Pokorného s Pilerem, na něhož to byl podle mě jednoznačně penaltový zákrok od hostujícího gólmana. Ale na sudího se nevymlouváme, musíme se zlepšit hlavně sami v koncovce.“
Třebětice: Koupil – Klejdus, Bastl, Michna (65. S. Habr), J. Habr – Chvátal, B. Novák, Šťastný, Pokorný (13. Ježek) – Chalupa, Piler (80. Urbánek).

Vladimír Jesenský, trenér Jiskry N. Bystřice (7.): „Byl to oboustranně vyrovnaný duel. Naše obrana pracovala perfektně a svým výborným výkonem ji podpořil i gólman Hošek. Žádnou chybu jsme neudělali a navíc v 80. minutě rozhodl o velmi cenné výhře Frühauf. Kvůli opravě našeho hřiště hrajeme třikrát za sebou venku, takže každý bod je zlatý. Nyní nás čeká další těžký duel v Chlumu.“

N. Bystřice: Hošek – Kamas, Bobal, Šána, Dohnal – Chuda, Feytl, Frühauf, Kuchař – Havel, Tkalců.

SLAVONICE – CHLUM 2:2 (1:2)

Zdeněk Holub, trenér Sokola Slavonice (12.): „Zahájili jsme vcelku dobře, ale jako už tradičně jsme převahu nedokázali vyjádřit brankami. Naopak po našich hrubkách šel Chlum do dvoubrankového vedení. Ještě do poločasu ale dokázal náš nejzkušenější hráč Pavel Kučera aspoň snížit. Po obrátce to bylo naše velké střelecké trápení, Chlum nám několikrát hrozil, ale nakonec se nám podařilo vydřít bod. Po faulu na nejlepšího hráče na hřišti, již zmiňovaného Pavla Kučeru, jsme kopali penaltu, kterou Balík zužitkoval. Remíza je zřejmě spravedlivá, hrál se však jen průměrný fotbal a jeho kvalita byla lepší v prvním poločase.“

Slavonice: Havlík – Cimbálník, Kopal, Adámek, Raška – Pavel Kučera, Balík, Bedlivý, Chalupa – Petr Kučera, Blecha. Střídali: Tepřík, Lukš, Mašek.

Rostislav Maxa, trenér Jiskry Chlum (4.): „Ze střetnutí ve Slavonicích jsme měli obavy, protože nám oproti úvodnímu zápasu chybělo pět hráčů ze základu, a tak jsme s sebou museli vzít mladíky. Úvod nám nevyšel, protože jsme po chybách nechali vyniknout brankáře Radima Flašku. Pak se ale naše hra uklidnila a v 15. minutě se nám povedla výborná akce, kdy Tomáš Maxa našel Michal Flašku a ten podél gólmana zajistil vedení. Ve 30. minutě jsme udělali fatální chybu ve středu obrany a domácí šli ve dvou sami na našeho brankáře. Ten tuto šanci zneškodnil, ale při zákroku se zranil a mezi tyče musel Valeš. O tři minuty později se nám ale povedl další brejk po ose Divoký – Matoušek a Rostislav Novák zvýšil naše vedení. Domácí do poločasu snížili, a tak jsme si v kabině řekli, že musíme hru především uklidnit. Jenže opak byl pravdou. Celá druhá polovina zápasu byla plná nervozity. Slavonice v ní měly několik tutovek, ale při nich se vyznamenal brankář Valeš. Pak jsme dali regulérní gól, ale sudí odmávl ofsajd, který asi viděl jako jediný. Slavonice nás ve zbytku duelu svou výškovou převahou zatlačily a v 90. minutě vyrovnaly z penalty, když jsme ve vápně faulovali. Klukům bych chtěl za výkon poděkovat, bod je asi spravedlivý.“

Chlum: R. Flaška (30. Valeš) – Řepa, M. Novák, Rostislav Novák, M. Kotil – Divoký, T. Maxa, K. Flaška (85. I. Tesař), M. Flaška – Matoušek, Eliáš (65. J. Flaška).