Okresní fotbalový přebor: Stará Hlína nadále ve formě. Halámky vyloupily Číměř. Třígóloví střelci Kučera a Zamazal

V utkání kola dokázala Stará Hlíně porazit České Velenice, které tím ztratily vedoucí příčku. Na ni se naopak posunula doposud v pohodě hrající rezerva Suchdola.

DEŠTNÁ – HORNÍ PĚNA 6:2 (1:2)

Hostující tým, kterému před utkáním patřila druhá příčka tabulky, první polovinu duelu zvládl a do kabin se odebral s jednobrankovým náskokem. Po obrátce ovšem Deštná předvedla nejlepší výkon podzimu. Kromě pěti přesných zásahů ještě čtyřikrát nastřelila břevno či tyč a navíc pohrdla penaltou. Horní Pěna odjela s pořádnou nadílkou i díky hattricku zkušeného ostrostřelce Vladimíra Kučery.

Branky: V. Kučera 3, M. Melzoch 2, Blažek – Plucar, Blížil. Rozhodčí: Janák. Diváků: 60.

(kuč)

STARÁ HLÍNA – ČESKÉ VELENICE 2:1 (2:1)

Oba soupeři zahájili šlágr kola opatrně, ale postupně začala hra nabírat na tempu. Přesto byli na začátku šťastnější domácí, kteří se už v 7. minutě ujali vedení, když Bednář poslal centr přesně na hlavu Šimkovského a tentýž hráč o šest minut později přidal i druhou branku. Pak se dostal ke slovu i soupeř a po několika šancích dokázal v závěru poločasu po chybě Staré Hlíny snížit. Druhý poločas přinesl kvalitní fotbal, jenž jasně dokumentoval, proč jsou oba týmy na špici přeboru. Skóre už se ale přes veškerou snahu všech aktérů zápasu více nepohnulo a domácí výhrou sesadili Lokomotivu z první příčky.

Branky: Šimkovský 2 – Troják. Rozhodčí: Filo. ŽK: 2:1. Diváků: 90.

(hru)

ČESKÝ RUDOLEC – HRANICE 3:0 (0:0)

Prakticky bez větších šancí na obou stranách se odehrál první poločas průměrného střetnutí. Skóre se začalo hýbat až v poslední dvacetiminutovce. To si střelecké kopačky obul českorudolecký Zamazal, který ke dvěma gólům ze hry přidal v samotném závěru i třetí zásah z pokutového kopu. Pro Hranice je výše porážky krutá, o tolik horší než domácí tým nebyly.

Branky: 70., 78. a 87. Zamazal. Rozhodčí: Viceník. ŽK: 1:1. Diváků: 70.

(mě)

ČÍMĚŘ – HALÁMKY 0:1 (0:0)

Halámky do utkání nastoupily pouze s deseti hráči a od počátku se sešikovaly před vlastní šestnáctkou. Domácím však jejich úporná a přehuštěná obrana nesvědčila. Přestože se hrálo na jednu branku a Číměř měla mnoho šancí ke skórování, její kanonýři tentokrát recept nenašli. Za to nakonec pykali, když čtvrt hodiny před koncem po brejku prošel mezi domácími beky Slavík a rozhodl o šťastné výhře hostů.

Branka: L. Slavík ml. Rozhodčí: Musil. Diváků: 60.

(gr)

JAROŠOV – STARÉ MĚSTO 2:1 (1:1)

V první půli bojovného duelu se skóre na obou stranách měnilo pouze po střelách ze značky pokutového kopu. Poměrně vyrovnaný zápas nakonec rozhodla hlavička Dvořáka z téměř nulového úhlu.
Branky: Šuranský (11), Dvořák – Ferák (11). Rozhodčí: Koranda. Diváků: 50.

(my)

STRÁŽ – STAŇKOV 4:0 (1:0)

Proti odevzdanému soupeři odehrála Stráž celé utkání pouze na jednu branku, ale konečný výsledek její převahu vůbec nevystihuje. Přitom Staňkov přijel jen s deseti hráči a po zranění gólmana Hejného dohrával od 60. minuty pouze v devíti.

Branky: Vostrý 2, Chmelař, B. Chovítek. Rozhodčí: J. Jann. ŽK: 1:0. Diváků: 40.

(cho)

SUCHDOL B – KUNŽAK B 6:0 (3:0)

Favorit jednoznačně svou roli zvládl a poslední tým tabulky během celého utkání nepustil do vážnější šance. Kromě půl tuctu gólů navíc domácí hráči zahodili ještě minimálně stejný počet tutovek. Vítězství při ztrátě Č. Velenic i H. Pěny posunulo rezervu Suchdola do čela okresního přeboru.

Branky: Vochozka 2, J. Záruba 2, M. Dušek (11), Kubašta. Rozhodčí: Bartyzal. Diváků: 100.

(rů)

 

PŘÍŠTÍ PROGRAM:

1. kolo (pátek 28. 9.):

Č. Rudolec – Deštná, Suchdol B – Číměř, Jarošov – S. Hlína, Staňkov – Č. Velenice, S. Město – Halámky (vše 16.30), Stráž – H. Pěna (13), Kunžak B – Hranice (15).

9. kolo ( 29. a 30. 9): Staňkov – Deštná (ne 14), S. Město – Stráž (so 16.30), Kunžak B – Jarošov (ne 15), Hranice – Suchdol B (ne 16.30), Halámky – Č. Rudolec (ne 15), Č. Velenice – Číměř (ne 16.30), H. Pěna – S. Hlína (so 16.30).