Nováček fotbalové I. A třídy na jaře povede Bicek. Klub jedná o příchodu posil

V klubu už přijali některá opatření směřující k lepším zítřkům. Jak jsme již informovali, k nejzásadnější změně dochází na trenérském postu, kde Josefa Češku vystřídal domácí patriot Roman Bicek, po jehož boku bude funkci hrajícího asistenta vykonávat Otakar Matouš.
Určité změny se dají vcelku pochopitelně očekávat i v hráčském kádru, ovšem konkrétní jména v tomto ohledu ještě od předsedy klubu Jana Kubaty neuslyšíte.

„Posily máme předjednané, ale dokud to není černé na bílém, nechtěl bych být konkrétní. Mohu pouze potvrdit, že chceme hlavně obránce a útočníka. A měli by to být hráči, kteří okamžitě naskočí do základní sestavy,“ uvedl Kubata.
Podle jeho slov v týmu končí pouze Kuchař, který kvůli pracovnímu vytížení s největší pravděpodobností ukončí aktivní kariéru. „Jinak ze současného kádru nikdo neodchází.“

Fotbalisté se v současné době připravují dvakrát týdně. „V úterý trénujeme v třeboňské Auroře, kde kombinujeme tělocvičnu, posilovnu a bazén. Čtvrtky máme vyhrazeny pro výběhy v místních terénech,“ vysvětluje Kubata.
Již tento týden čekají Novosedly přípravné zápasy. Zítra na umělce českobudějovického Složiště změří síly s Týnem nad Vltavou, v neděli pak hrají na přírodním hřišti v Roudném.

Mezi další protivníky v přípravě budou patřit například Rudolfov, Mladé či Zliv.
„Od 14. února absolvujeme čtyřdenní soustředění v Rapšachu, kde bychom se měli střetnout s břilickým dorostem a Klikovem. A uděláme všechno pro to, abychom se zachránili,“ pevně věří hrající šéf Novosedel Jan Kubata.

Zdeněk Prager