Dačice i Suchdol konečně uspěly venku

JIŽNÍ ČECHY - Desáté kolo krajské fotbalové I. A třídy bylo pro zástupce Jindřichohradecka úspěšné. Dačice i Suchdol dokázaly konečně naplno bodovat na hřištích soupeřů, Slovan J. Hradec zase doma porazil Hrdějovice, i když ve druhé půli se musel o výhru obávat. Bez bodu tak skončily pouze Novosedly v utkání v Lišově.

23.10.2007

ROZHODL. Záložník Jan Beneš (vlevo) se postaral jako správný kapitán o vítězství jindřichohradeckého Slovanu nad Hrdějovicemi (2:1) o oba góly svého celku. Vpravo přihlíží Jakub Rešl. Foto: Deník/Zdeněk Prager

Fotbalová I. A třída: Jindřichohradecký Slovan se ve druhém poločase strachoval o vítězství. Novosedly padly v Lišově

J. HRADEC – HRDĚJOVICE 2:1 (2:0)

Karel Špaček, trenér Slovanu J. Hradec (4. místo): „První poločas jsme odehráli v pohodě. Byli jsme lepším týmem, Beneš vsítil dvě branky a kontrolovali jsme hru. Dalších pár akcí mohlo ještě skončit v soupeřově síti, ale nestalo se. O poločase jsme si řekli, že musíme vsítit ještě jeden gól, abychom soupeře definitivně zlomili, což nám ale nevyšlo. Největší možnost k tomu měl Pacholík, který od poloviny hřiště obešel tři protihráče, ale zakončit nedokázal. Naopak Hrdějovice se postupně dostávaly do tempa, převzaly otěže a dokázaly snížit. To už jsme se ocitli pod jejich tlakem, ztratili jsme střed hřiště, přestaly vycházet přihrávky. Pouze štěstí a výborný výkon brankáře Drábika nám uchránily tři body.
J. Hradec: Drábik – Krejčí, Císař, Opelka, Nedvěd (60. Buřič) – Lochman (72. Maštalíř), Beneš, Rezek, Šenkýř – Pacholík, I. Moudrý (85. Havlík).

VESELÍ – DAČICE 0:3 (0:1)

Petr Musil, vedoucí mužstva Centropenu Dačice (5.): „První poločas byl z obou stran neslaný, nemastný, jakoby se ani jednomu celku ve velké zimě nechtělo běhat. My jsme však do druhého poločasu podstatně zvýšili aktivitu, zpřesnili kombinace a tím získali velkou územní převahu. Přestože byl míč neustále v šestnáctce Veselí, už to pomalu vypadalo, že budeme pouze zahazovat jednu šanci za druhou. Naštěstí se v 79. minutě prosadil střelou zdálky Petr Novák a pak ještě po krásných akcích dvakrát skóroval František Distel. Nyní nás čeká souboj s Malšicemi, sousedem v tabulce. Konečně máme téměř kompletní kádr, a tak před trenérem Krejčou budou příjemné starosti. I když se osobně domnívám, že po vítězném duelu nebude těch změn v sestavě mnoho.“

Dačice: Vaverka – Kiessling, M. Ferdan, Lojka, Nosek (56. P. Distel) – Grün (64. Pavel Novák), Krtek, Krejča, F. Distel – Cech, Petr Novák (84. Dvořák).

BRANICE – SUCHDOL 0:2 (0:1)

Rostislav Kuchyňka, trenér Sokola Suchdol (7.): „Máme pochopitelně velkou radost, neboť zvítězit venku se nám podařilo až v šestém utkání. Ale nebyl to jednoduchý zápas. Byli jsme však aktivnějším týmem a naší nátlakovou hrou jsme soupeře vlastně donutili k chybě, při níž si dal v 15. minutě vlastní gól. Po změně stran nás třicet minut sudí nepustil za půlku. Pískal proti nám spoustu trestných kopů i penaltu, kterou však brankář Dunaj zlikvidoval. A právě jeho výkon bych chtěl vyzdvihnout, hodně nám pomohl. V závěru zápasu jsme se z tlaku vymanili a v 89. minutě pečetil Kubašta naše cenné vítězství. Nyní hostíme druhou Soběslav, ale nebojíme se, doma bychom chtěli maximálně bodovat. Uvidíme, jak na tom budeme se sestavou. Mámě nějaké zraněné, čekáme, zda se dokáží vyléčit. Na druhou stranu ti, kteří je nyní zastoupili, si vedli velmi dobře.“

Suchdol: Dunaj – Matějček, prášil, Pišan, Čáp – Březina, Heřman, F. Korunka, Gorný (70. Kubašta) – Záruba, L. Štěpánek.

LIŠOV – NOVOSEDLY 4:2 (1:0)

Josef Češka, trenér SK Novosedly (12.): „Nechci, aby to vyznělo jako výmluva, ale chybělo nám šest hráčů ze základu včetně obvyklé stoperské dvojice, což se musí zákonitě projevit. Lišov měl do vzájemného duelu pouze o tři body víc než my, a tak jsme chtěli na jeho půdě bodovat. Začali jsme dobře, aktivně a už ve 3. minutě měl Šťastný na kopačce gól. Přestože jsme byli v prvním poločase lepší, do vedení ale nakonec šli domácí a nic na tom nezměnila ani tutovka Šulce. Po obrátce dokázal Čurda po akci Šulce srovnat, ale v 55. minutě nastal zlom. Kuchař šel totiž sám na lišovského brankáře, který mu zcela jasnou šanci vyrazil a od té doby začali domácí přejímat iniciativu. My pak v určitých činnostech zaspali, čehož Lišov dokázal využít k dalším změnám skóre až na 4:1. Nám už se pak v poslední minutě pouze podařilo Podojilem korigovat. Doma nyní hostíme Veselí a za každou cenu musíme bodovat.“

Novosedly: Brabec – Voldřich, Kubata, Podojil, Kreim – Šťastný, Šulc, Matouš, Šmíd – Kuchař, Čurda