Fotbalisté Číměře a Halámek uspěli v místních derby. Stráž zlomila odpor posledního Kunžaku až v závěru utkání

 

JAROŠOV – HRANICE 3:2 (2:0)

Domácí tým se v kvalitním duelu rychle ujal vedení, když se prosadil Bindr, a postupně svůj náskok vytáhl až na třígólový rozdíl. Hosté ve druhé půli snížili, ale kontaktní druhou branku zaznamenali až v poslední minutě, takže se žádné drama nekonalo. Jarošov byl navíc lepším celkem a kdyby prokázal více klidu v koncovce, mohl zvítězit daleko vyšším rozdílem.
Branky: Bindr, Šuranský (11), Šenkýř – Vach 2. Rozhodčí: Musil. Diváků: 60. (my)

STAŇKOV – STARÉ MĚSTO 2:4 (1:1)

 

Především v prvním poločase byli domácí svému soupeři více než vyrovnaným protivníkem, ačkoliv k zápasu nastoupili pouze o deseti. Staňkov dokonce dvakrát vedl, ale soupeř stihl vždy velmi rychle odpovědět vyrovnávací brankou. Staré Město muselo o vítězství dlouho bojovat a uklidnění do jeho řad přinesly až dva přesné zásahy v posledních deseti minutách.
Branky: Kamiš, Žuška – Zelenko 2, Růžička, Račák. Rozhodčí: Švec. ŽK: 1:3. Diváků: 50 (la)

ČÍMĚŘ – HORNÍ PĚNA 4:1 (2:0)

Místní derby přineslo zajímavou a pohlednou kopanou. Navrch ale měli přece jen domácí fotbalisté, kteří se na zápas pečlivě připravili a už do poločasu si vytvořili dvougólový náskok. Horní Pěna po změně stran snížila z penalty, ovšem Číměř myšlenky hostů na vyrovnání záhy otupila dalšími dvěma přesnými střelami.
Branky: Kodada, Mol, Ivan, Čihák – Martin Beran (11). Rozhodčí: Viceník. ŽK: 0:1. Diváků: 80. (gr)

Č. RUDOLEC – Č. VELENICE 3:0 (1:0)

Až do vyloučení hostujícího kanonýra Mikudima ve 20. minutě, který po vedoucím gólu domácích až příliš diskutoval se sudím, byly České Velenice daleko lepším týmem. Od tohoto momentu však Českorudolečtí převzali iniciativu a oslabenému soupeři po obrátce přidali ještě další dva góly. V nervózním duelu, který přinesl nevídané množství žlutých karet, zůstaly tři body po zásluze na domácím trávníku.
Branky: 20. Zamazal, 53. Jahoda, 59. Bártů. Rozhodčí: Nejezchleb. ŽK: 6:7. ČK: 0:1. Diváků: 40. (mě)

STRÁŽ – KUNŽAK B 2:0 (0:0)

V prvním poločase vůbec nebylo znát, že hosté ještě v přeboru nezískali ani bod. Ve Stráži předvedli sympatický výkon a snažili se hrát otevřený fotbal. Domácí soupeře zmáčkli až ve druhém poločase, ale na vedoucí gól si museli počkat až do 75. minuty. Pak hosté ve snaze vyrovnat otevřeli hru úplně a Chmelař z brejku pečetil vítězství svých barev.
Branky: 75. Jan Kozel, 82. Chmelař. Rozhodčí: Bartyzal. ŽK: 2:1. Diváků: 70. (cho)

SUCHDOL B – HALÁMKY 2:3 (0:1)

Vedoucí tým soutěže nastoupil bez několika opor, přesto mohl jít do vedení. Své velké možnosti ale zahodil, a tak za to zákonitě pykal. Hosté se v první půli ujali vedení ostrostřelcem Slavíkem a po obrátce svůj náskok ještě navýšili. Suchdol za stavu 1:2 vrhl síly do útoku, čehož Halámky využívaly především k rychlým brejkům po křídlech a po jednom z nich znovu skórovaly. V celkem pohledném a vyrovnaném duelu ale hosté nakonec zvítězili, neboť dali lídrovi lekci zejména z produktivity.
Branky: Gorný, Ševčík – L. Slavík, Pelouch, T. Trsek. Rozhodčí: Koranda – Šuranský, Picka. ČK: 1:0 (Dvořák). Diváků: 120. (rů)

DEŠTNÁ – STARÁ HLÍNA 2:2 (2:1)

Deštná byla lepší v prvním poločase, hosté zase tvrdili muziku po změně stran, a tak je výsledná remíza zřejmě spravedlivá. Do vedení šla Stará Hlína, když Vytlačil utekl obraně a zavěsil. Domácí srovnali ve 27. minutě a o jedenáct minut později přidali vedoucí branku po bratrské spolupráci Pavla a Vladimíra Kučerových. Ve druhé půli sice Deštná nastřelila břevno, ale její hráči také třikrát vykopávali míč z brankové čáry vlastní svatyně. Vyrovnání zařídil Prokeš v 71. minutě. Stará Hlína si nakonec mohla odvézt všechny body, ale v 79. minutě zlikvidoval gólman Stejskal hostujícímu Kadlecovi pokutový kop.
Branky: Kuneš, Vl. Kučera – Vytlačil, Prokeš. Rozhodčí: Viceník. Diváků: 60. (kuč)

 

PŘÍŠTÍ KOLO:

S. Město – Deštná (so 16), Kunžak B – Staňkov (ne 15), Hranice – Stráž (so 16), Halámky – Jarošov (ne 15), Č. Velenice – Suchdol B (so 16), H. pěna – Č. Rudolec (so 16), S. Hlína – Číměř (so 16).